Slavíme 14. výročí založení Volkswagen Polo clubu

Rok se s rokem sešel a jako zakladateli a předsedovi Volkswagen Polo clubu je mi ctí Vám oznámit, že náš jedinečný klub slaví další narozeniny, a to již čtrnácté!

Několik slov úvodem

narozeniny2

Když jsem dne 12. prosince 2003 zakládal tento klub, neměl jsem tehdy ve věku svých třiadvaceti let tušení, že díky pilnému nasazení realizačního týmu a všem srdcařům vozidel Polo rozkvete až do dnešní profesionální úrovně s letitou tradicí. Za toto jsem nesmírně hrdý a projevené poděkování od Vás všech za dlouholeté úsilí je mým hnacím strojem na další období. Pojďme si ale připomenout, jak to vůbec vše začalo.

Jak to vše začalo?

narozeniny8

Foto: Bývalé Polo předsedy klubu v době jeho prodeje v roce 2009 (evidované investice přes 180 tis. Kč)

Dne 9. listopadu 2003 v 19:30 hod jsem zakoupil s mojí manželkou Lucci báječné vozidlo Volkwagen Polo v plné výbavě, kterému se pod kapotou ukrýval kultivovaný motor o objemu 1600 ccm3. Poloauto, které bylo po prvním majiteli pětileté a řádně garážované, se však dožadovalo drobnějších servisních zásahů. Možné informace z otázek údržby a možných úprav, které mohly obohatit mé znalosti, jsem vyhledával různě na internetu, avšak k dispozici byly stránky pouze v německém nebo anglickém jazyce. Proto týden po koupi vozu Polo jsem zhotovil jednoduchou prezentaci s fotogalerií a návštěvní knihou, ke které jsem z důvodu celkem vysokého zájmu vzkazů doplnil ještě galerie majitelů vozidel. V dalším sledovaném období jsem sčítal již těchto majitelů přes padesát a proto mi již nebránilo založit Volkswagen Polo club a užít si náš první oficiální sraz v Lounkách dne 13. srpna 2004. Musím však podotknout, že před samotným zakoupením vozu Polo jsem vlastnil francouzský koráb, kdy jsem byl již členem jednoho motoristického spolku a mohl tak získat cenné informace z tamního klubového dění a pořádání srazů.

Čeho jsme již dosáhli?

narozeniny3

Foto: Skalní příznivce člen klubu, Evžen a focení se ženským obecenstvem. Polo je ji dnes bohužel havarováno.

Náš klub za třináct let posiluje, a to jednak díky potřebné aktivnosti našich členů, tak oficiálním partnerům. Zde je nutno se zmínit, že od 15. srpna 2015 jsme dílčí součástí Volkswagen clubu, který globálně pro všechny členy připravuje společné srazy, slevy, soutěže a další benefity. Za 14 let, kdy první stránky se vešly dnes jednu disketu (dnes retro médium), se tyto svým obsahem rapidně zvětšily na pomalu neuvěřitelných 5 GB. Náš klub široké veřejnosti v každé sekci modelové řady vozu Polo nabízí obsáhlou a rozmanitou databázi od informací a historie, technických údajů a nákresů, dobových prospektů až námi pečlivě sepsané užitečné rady a návody. Dále všechny uskutečněné klubové srazy a akce našeho Polo clubu s bohatými fotoreportážemi jsou pečlivě uchovávány v našem archivu. Těchto akcí evidujeme celkem 88, na které se celkem sjelo neuvěřitelných 1618 osob a 901 vozidel. Nejvyšší početnou účast jsme evidovali do roku 2008, kdy důsledkem celosvětové finanční krize došlo k její poklesu a mnoho členů bylo nuceno prodat jejich POLOauta, která mnohdy zaujímala místa jako druhá v rodině. Dnes se však karta obrací k pozitivu, kdy jednak vozy Polo modelové řady 6N1 jsou cenově dostupné pro všechny fandy, tak díky nebytně nutné podpoře partnera oficiálního Volkswagen clubu, jenž je podporován ze strany zastoupení importéra společnosti Volkswagen. Jako příklad vysoké účasti na srazech uvádím početnou oficiální sraz majitelů vozů Volkswagen v jihočeském letišti Hosín 2016 a dále na témže srazu v roce 2017. Dále je nutné dodat, že v aktivnosti našich členů na srazech se ve své míře podílí i společný partner TRIESTE, a.s. díky nevšedním vzdělávacím kurzům Smart Detailing University a nezaměnitelným akcím pod hlavičkou Chemical Guys! Dodáváme, že naše stránky se staly součástí národního kulturního dědictví.

graf

Graf zobrazuje aktuální početní zastoupení jednotlivých modelů Volkswagen Polo v našem klubu ke dni 10.12.2014. Zcela jistě stojí za povšimnutí, že stále převládájí oblíbené a dostupné modely 6N1 a hned po nich faceliftová řada 6N2. V současné době vzrůstá trend nejmladších modelů 6R/ 6C1. "Veteránů" s rokem výroby 1994 máme hned sedmnáct.

Predikce vývoje

jicin

V průběhu doby nám rukama prošlo přes 800 registrací nováčků, kdy každému z nich je pečlivě založen vlastní účet na serveru s možností nahrávat fotografie vozidla do jeho alba. V současné době evidujeme 214 registrovaných členů (což je o proti loňskému loku nárůstek o 59 členů), kdy tito členi mezi sebou vyměňují kontakty, udržují bližší přátelské vazby nebo se pouštějí se vzájemných podnikatelských spoluprací. Nesmíme se zmínit o těch členech, jenž zůstali věrni od samotných počátků klubu až do současné doby a bez nadsázky o nich lze hovořit jako o tzv. skalním pevném členském jádru (Evžen, Skin, Hell Fighter, Elvis). Celkem velkou raritou je posílení členské základny s Polo veterány (Dobrman111, BrucieVW, Rendik). Co se týká klubových srazů pro rok 2018, tak je nutné se opět sjednotit na jejich počtech - vždy se jedná zpravidla o 6 akcí na každý rok a tento standard budeme nadále udržovat. Budeme se řidit pravidlem kvalitou organizace, kdy vše proběhne bez jakýkoliv závad k maximální spokojenosti všech účastníků. Dlužno dodat, že každá tato událost je časově náročná a připravuje se několik měsíců dopředu. Plánujeme pro nacházejí rok řadu srazů regionálních a jeden velký oficiální, pravděpodobně opět v Hosíně.

Jepičí život některých členů - letitý problém

narozeniny7

Vozidlo Polo modelové řady 6N1, které ve srovnání s obdobnými vozy vypadá dodnes velice atraktivně, kdy jeho cena začíná již na okolo 15 tisících korunách, se stává snadně dostupným prostředkem pro začínající řidiče. Sám vzpomínám na časy, kdy naši členi za pořízení uvedeného vozu skládali u bazarových prodejců částky přesahující přes dvěstě tisíc korun tak, jako to bylo i z mé strany. Údělem dnes takto "levných" vozidel lze vysledovat při registraci nových členů, které mnohdy bohužel srovnáváme k jepičímu životu, kdy ještě před možností se s nimi osobně poznat na nejbližším srazu, vozidlo však záhy prodávají. Za dobu existence klubu jsme měli možnost, dle fotografií v členských albech, takto zjistit již několik opakujících se těchto vozidel a mnohdy čím dál více v žalostném stavu než právě, kdy jsme například uvedená vozidla viděli vůbec poprvé. V případě, že náš člen má dlouhodobý cíl své POLOauto hýčkat a jezdit na klubové srazy, navazujeme s ním bližší spolupráci a uveřejňujeme o něm reportáže.

Poděkování

narozeniny5

Za 14 let existence klubu musím poděkovat všem členů, kteří dali ruce k dílu jak při pomoci vytváření dosavadních webových stránek běžících přes 2 roky, tak při organizaci našich klubových srazů nebo moderováním stránek na socilních síti Facebook a společného fóra Volkswagen clubu (zejména Pavlíkovi). Nesmím zapomenout poděkovat našim skalním členům za dlouholetou přízeň, pro něž je POLOsvět v rámci vlastnictví hned několika modelových řad vozů Polo na prvním místě a dalším věrným členům, oficiálním partnerům za přínos benefitů pro náš klub a hlavně mé manželce Lucci za pochopení (tato mi dne 5.11.2017 na svět přivedla syna Tomáška), kdy věnováním se klubových záležitostí bylo již z mého osobního volna vynaloženo přes patnáct tisíc hodin, více raději nepočítám. Samozřejmě nesmím zapomenout se zmínit o našem místopředsedovi FTAKOVI, který si naplánoval jeho svatbu den 12. prosince, na výročí založení našeho klubu a dnes on slaví již 8 let!

narozeniny6

Děkuji, že jsi členem/ členkou našeho klubu. Velice si tohoto vážím a budu se těšit na další vzájemnou spolupráci.

SantaLuck - zakladatel a předseda

Tagy: Volkswagen Polo club, narozeniny, 14 let

Přihlášení