Tuning sraz Lysá nad Labem - reportáž

Na Výstavišti v Lysé nad Labem se ve dnech 11. až 13. listopadu 2016 uskutečnila 21. výstava automobilů, motocyklů a jejich příslušenství, kdy v samostatné sekci Tuningshow se představila vozidla, která se pravidelně zúčastňují tuzemských i zahraničních soutěží. Za Volkswagen Polo club zde vystavovali vozy Polo členi Sumec a Sanka. Nesmíme však zapomenout se zmínit o našich bývalých členech: Torfic.90, Honza a Redbull-X, kteří i po prodeji jejich "Poloaut" zůstali nadále věrni značce Volkswagen a na místě bylo rozhodně co obdivovat. Návštěvníci hodnotili jak nejhezčí vozidlo srazu, tak nejlepší prezentaci v rámci aranžmá. Náš klub zde byl reprezentován naším bannerem, čehož si velice vážíme.

foto2

Od samotných majitelů takto upravených vozidel jsem získal i negativní ohlasy na neukázněné návštěvníky výstavy (některé podnapilé náštěvníky, kteří využívali doprovodného programu degustace vín), již si zaměňují jejich vystavená vozidla s komerčně předváděcími vozy od importérů ze sousední haly, kdy bez jakéhokoliv dovolení vlezou dovnitř vozu, posadí se, přenastavují sedačky, hrají si s ovladači na palubní desce a točí volantem a pak za sebou necitelně zavřou dveřmi, což potvrzuje Martin Šťásek a dodává, že i kdyby vozidlo bylo zamčené a ohraničené páskou, tak návštěvníci vkročí i do těchto vystavovacích míst, kdy poničí jak doprovodnou výzdobu, tak i samotný lak vozidla od rozepnutých zipů jejich zimních bund. Martin však uvádí, že účastí na této nebo obdobné výstavě se stmelují různí majitelé se stejným nadšením pro individuálně upravená vozidla, vyměňují si cenné rady a informace a jsou rádi za případně získané ocenění do jejich sbírky, neboť pak vědí, že jejich investovaný čas a nemalé peníze do těchto náročných úprav jsou správně vynaloženy. Člen Sanka na srazu obdržel 3. místo v divácké anketě za aranžmá vozidla, který své úsilí směřoval ve světle místa činu s vydařenými a originálními rekvizitami (páska policie, vystřílené patrony, obrys figury člověka na dlažbě, krevní stopy apod.). Za toto ocenění gratulujeme!

Fotogalerie

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12

text a foto: předseda klubu, SantaLuck

Tagy: Tuning, Sumec, Lysá na Labem, Sanka

Přihlášení