Volkswagen Driving Day Vysoké Mýto - reportáž

O víkendu 10. až 11. září 2016 na polygonu Vysoké Mýto se konal Volkswagen Driving Day. Sobotního dne se na základě pozvání ze strany vedení Volkswagen clubu zúčastnil zakladatel a předseda Polo clubu Lukáš Hanák alias SantaLuck a jeho doprovod - manželka a asistenka Polo clubu, Lucci.

vwdd2
 
V rámci uskutečněného Volkswagen Driving Day, který byl organizován ze strany importéra Volkswagen Česká republika, byla možnost otestovat širokou paletu 45 přistavených modelů značky Volkswagen, proveřit své řidičské dovednosti, vyzkoušet nejmodernější technologie, jízdní a bezpečnostní asistenty, projet si off-roadovou trať, poznat chování vozů v kritických situacích v rámci školy smyku, naučit se stát hrdinou a pomoci ostatním při dopravní nehodě díky kurzu Volkswagen Hero. Samozřejmostí byl výtečný catering s pitným režimem po celý den, bohatý doprovodný program a atraktivní zábava pro děti. A to vše za přátelské atmosféry organizátorů akce a jejich půvabných hostesek.
 
vwdd3
 
Sobotní den byl započat příjezdem účastníků a jejich registrací v 09.00 hod. Každý aktivní účastník (řidič) nejdříve vyplnil nezbytně nutné prohlášení o svém duševním stavu a údaje o platném řidičském oprávnění, kdy následně byl zařazen do jedné z pěti skupin stejně početných osob a obdržel visačku s časovým harmonogramem svého denního zaměstnání. Dospělý doprovod mohl využít řadu aktivit u stánků s výrobou domácí kosmetiky a marmelády, návštěvou STK pro chlapy, bagrování až po expozici vozidla XL1 a California, Volkswagen Lifestyle shop a fotostudia. O děti bylo postaráno na skákacím hradu, dětském dopravním hřišti nebo v kreativní dílně s barvením sádrových modelů "busů" a "brouků". K tomu všemu dopřávalo nádherné slunné počasí.
 
vwdd3
 
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
 
Po připraveném ranním pohoštění v rámci bohatého cateringu byl velkolepý den zahájen slavnostním proslovem ze strany koordinátora marketingu a PR divize Volkswagen osobní vozy, paní Martiny Valterové. Poté od 10.00 hod. následoval první bod programu, a to testování vozů na silnici. Předseda klubu z nabízených vozidel vybral (Polo GTI bylo přistaveno až na pozdější školu smyku) vozidla Touareg V6 3,0 TDI SCR s Tiptronic 8 st. automatickou převodovkou o výkonu 193kW/ 262 koní, dále Passat AllTrack 2,0 TDI BMT 4Motion s 7 st. automatickou převodovkou o výkonu 176kW/ 240 koní a New Beetle Dune 1,4 TSI s automatickou převodovou DSG7 o výkonu 110kW/ 150 koní. Díky testovacím jízdám nejnovějších vozidel Volkswagen při běžném provozu mimo areál polygonu, které se odehrávaly v krásné okolní krajině, musíme dodat, že zcela každý si odnesl nezapomenutné zážitky.
 
vwdd6
 
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
 
Po více jak hodinové testovací jízdě, kdy v každém vybraném vozidle jsme strávili dvacet minut, jsme se přesunuli zpět do areálu, kde na nás čekal školící tým Volkswagen Hero, kde jsme se naučili základní první pomoci při asistování u možných autonehod. Pro předsedu Polo clubu s již získanými znalostmi zdravotníka Českého červeného kříže to bylo přínosem v rámci osvěžením jeho znalostí. Dále následoval výtečný oběd a odpočinek před dalším programem.
 
vwdd6
 
Po obědě se naše skupina přesunula na offroad trať, kde řidiči postupně usedali za volant vozidlel Tiguan, Amarok a Touareg. Na výběr byly dvě tratě - lehčí a obtížnější, kde byla zdolávána různá převýšení, sklony a povrch terénu. Velké poděkování si zaslouží Jirka Chramosil - předseda Touareg clubu a průvodce Off road Guide za projížďky v jeho speciálně upraveném terénním vozidle a přednáškou nejen z expedice z Maroka a Islandu. Tento speciální Touareg jsme mohli již obdivovat v květnu 2016 na uskutečněném společném srazu v Litoměřících.
 
vwdd6
 
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
 
Dalším blokem společných aktivit od 15.00 hod. byla nauka o asistenčních a bezpečnostních systémech vozidel Volkswagen. Zcela nový model vozu Tiguan je vybaven řadou  systémů a funkcí pro Vaši bezpečnou jízdu. Na místě jsme mezi nimi vyzkoušeli manévrování ve stísněném prostoru, což může být pro mnohé z nás noční můrou. Parkovací asistent "Park Assist" tyto situace usnadní tím, že za Vás převezme v rámci svých mezí řízení a na Vás zbude jen regulace rychlosti pomocí pedálu brzdy a plynu. S nadšením zjistíte, jak jednoduché pro Vás bude jak parkování na příčná i podélná místa, tak vyjíždění z nich. Rovněž jsme na místě využili asistenta pro manévrování s přívěsem "Trailer Assist", kdy stačí nastavit, v jakém úhlu má přívěs zacouvat, a tento asistent pro manévrování s přívěsem se postará o řízení. Na Vás zbude opět řazení a regulování rychlosti prostřednictvím brzdového a plynového pedálu (v tomto případě byla k dispozici automatická převodovka), přičemž budete mít možnost kdykoliv do řízení zasáhnout, abyste mohli reagovat na nečekanou změnu situace, což bylo velikým zážitkem a mnozí z nás se z této nabídky nemohli natolik "nabažit", že couvání opakovali hned několikrát.
 
vwdd6
 
foto00
foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
 
Zcela jistým zpestřením sobotní akce bylo bagrování hlíny, kam jsme po areálu byli přepraveni zcela novými prostornými vozy Sharan s elektricky výsuvnými bočními dveřmi. Této disciplíny se dokonce aktivně účastnila jedna paní v tygrovaných šatech a v obuvi na vyšším podpatku (jméno bohužel nezmáme). Tato paní nám dokonce sdělila, že jejím snem bylo vyhrát vstupenku na tento den v soutěži pořádananou společností Volkswagen, což se jí plně splnilo a aby se mohla ještě zúčastnit, musela si vyměnit noční směnu s jejími kolegyněni z práce, které jí tímto hrozně podpořily.
 
vwdd10
 
foto00
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
 
Poslední discipínou od 16.15 hod. byla škola smyku a jízda s vypořádáním se aquaplaningu. Pro předsedu klubu na řadu konečně přislo vytoužené vozidlo Polo ve verzi GTI Polo GTI 1,8 TSI 6G BMT se šesti stupňovou manuální převodovkou o výkonu 141 kW/ 192 koní, což pro něho bylo asi tím nejlepším zážitkem za celý tento den. Cílem školy smyku je naučit se řešit jak krizové situace, do kterých se můžete v běžném provozu často dostat, ale také jak těmto situacím lze předcházet. Nejprve Polo předsedu klubu vůbec neposlouchalo a přetáčelo se, ale po dalších jízdách ze strany cenných rad instruktorů společnosti DEKRA bylo již zcela zkrocené.
 
vwdd11
 
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
 
Krátce po 17.15 hod. bylo slavnostně vyhlášeno první místo za vědomostní celodenní test, který po těžkém souboji s dalším rovnocenným účastníkem vyhrál zakladatel a předseda Polo clubu - Lukáš Hanák alias SantaLuck. Výhrou byla řada hodnotných dárků ze stánku Volkswagen Lifestyle shop. Dále každý účastník na památku tohoto skvělého dne obdržel ze strany pořadatele tašku s tričkem a krásnými dárkovými předměty. Předseda tímto děkuje půvabné hostesce Kamile za perfektní přístup k členům naší druhé soutěžní skupiny, své manželce Lucci (asistence Volkswagen Polo clubu) za podporu v rámci svého doprovodu a jeho spolujezkyně na jednotlivých soutěžních disciplínách. Na samotný závěr nesmíme zapomenou poděkovat týmu Volkswagen Driving day a koordinátorce marketingu a PR divize Volkswagen osobní vozy, paní Martině Valterové. Tento a další obdobné dny pořádané společností Volkswagen Česká republika všem vřele doporučujeme!
 
vwdd13
 
Autor: manželé Hanákovi (předseda SantaLuck a asistentka klubu, Lucci)
 
 
 

Tagy: Volkswagen club, SantaLuck, Volkswagen Driving Day, Vysoké Mýto, Polo GTI, Škola smyku

Přihlášení