Princezna Blondie a šáša Harlekýn

Náš článek je věnován vozidlu Volkswagen Polo 6N1 v nevšením, avšak originálním továrním provedení Harlekýn, které vlastní Kristýna Kubešková alias naše klubová členka Blondie. Co je to vůbec Harelekýn? Neznalci se mohou domnívat, že se jedná o vozidlo, které na silnice právě vyjedlo z vrakoviště a sotva projde "technickou" nebo pojede policejní hlídka a usoudí, že se jedná o nějakou provokaci...

h2

Na místě je vysvětlení jediné. Tato modelová edice byla vyráběla již v roce 1995, kdy karosérie byla sestavena z několika různých pastelových barev běžně prodávaného Pola (Chagall modrá, Flash červená, pistáciová zelená a Ginster žlutá). Tedhy zákazníci při objednávání nevěděli, jakou barevnou konfiguraci dostanou. Zajímavý byl i postup výroby. Jednobarevná Pola si na konečné montáži vyměnila dveře, kapoty a nárazníky se svými jinak barevnými sousedy. Jinak co Harlekýn, tak to originál. Málokdy se stane, že se setkáte se dvěma úplně stejnými barevnými auty vedle sebe. Tohoto provedení se dočkalo vozidlo Passat, Golf, Brouk a Lupo. Původně bylo vyrobeno vozidlel Polo Harlekýn v počtu 1.000 kusů, avšak díky vysoké poptávce ve Velké Brinánii se výroba v letech 1996 až 1998 zvětšila o dalších 2.500 kusů. V rámci umění se o tzv. harlekýnovi hovoří jako o komické postavě italské improvizované komedie, avšak z naší recenze, o něm budume pojednávat o šášovi, který miluje svojí princenzu Blondie a který je pravidelně vozen na jejím zadním sedadle v podobě exklusivního plyšáka  :-)

h3

Předseda Volkswagen Polo clubu, Lukáš Hanák alias SantaLuck, položil naší člence několik otázek:

1) Co tě vedlo k tomu, aby sis koupila tuto nevšední modelovou řadu Harlequin?

Nevedlo mě k tomu nic. Když mi bylo 13 let podědila jsem ho po mamince. Maminka k němu tenkrát přišla na internetu a hrozně si ho přála. Jelikož dělala s barvami tak to byla ideální reklama na firmu.

2) Jaká byla pořizovací cena a kde jsi koupila?

Pořizovací cena byla tehdy 35.000,- Kč.

3) Jak dlouho máš toto Polo a jak jsi s ním spokojená?

Polo mám 5 let a jsem sním velice spokojená. Nejen že mi to připomíná mojí mamku, ale na časy když jsem byla malá. Ikdyž mě dost mrzí, že to moc nejede. Asi jsem jediná tady z party harleguinů která má obsah 1.0.

4) Setkala se někdy ve svém okolí nepochopením lakování? (Evidence, STK, nejaké zážitky?)

Na STK problém nikdy nebyl, ale na "policajty" je to veliké lákadlo. Dost často staví a ptají se na techničák, nebo se sází co to má v techničáku.

5) Jaké máš ještě plány s tvým vozidlem?

V plánu toho mám celkem dost. Nějak po prázdninách by se začalo renovovat. Rozebrat snad do posledního šroubku, něco  opravit, něco vyměnit, aby to bylo v top stavu a hlavně podle mých představ, úpravám a opravám se nevyhne motor, podvozek, karoserie, kola, ani interiér. Harleguina bych chtěla nechat z velké části v originál stavu, dá se říct v JDM stylu, víc prozrazovat nebudu, chci si to nechat jako překvapení na příští rok, jaký klenot přibude na scéně. Každopádně bude se na co těšit.

Předseda děkuje člence Blondie za rozhovor a dodává, že toto Polo bylo poprvé k vidění na našem klubovém grilovacím srazu 2016 a dále dodává, aby Polo co nejvíce udržovala v originálním provedení. Nechť šáša Harlekýn dále ochraňuje a rozveseluje svoji princeznu :-)

Fotogalerie vozidla Polo Harlekýn členky Blondie

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Naše další klubové "harlekýni"

V našem klubu nesmíme zapomenout na další klubová vozidla, které vlastní členové Gajdak, Hades, Harlekin a členka Lucka!

gajdak
hades
harlekin
lucka

V případě, že v našem klubu je někdo rovněž podobně aktivní a je velkým fandou vozidel Polo Harlekýn, dejte pro další individuální spolupráci vědět předsedovi na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Související články

Členské album členky Blondie

Klubová recenze: Hellfigher a jeho pekelná stíhačka

Klubová recenze: Snehulienka slovenského člena Luke

Klubová recenze: Člen Dobrman111 a jeho nejstarší klubové Polo

Klubová recenze: Člen Gregor VWZV a jeho sPOLOčník

 

Tagy: polo, Harlekýn, Blondie, Hades, Gajdak, Lucka, Harlekin

Přihlášení