Smutný konec klubového vozidla Polo

Dne 24. května 2004, po pěti měsících od vzniku Volkswagen Polo clubu, se k nám jako nový člen přihlásil člen eVWžen. Tento člen představil své Polo 6N1 s motorizací 1.9D, který původně vlastnil český fotbalový trenér, bývalý fotbalový reprezentant a hráč SK Slavie Praha, Luboš Kubík. Polo bylo velice zachované a eVWžen jej tehdy kupoval jako čtyřleté za cenu 180 tis. Kč.

Postupem času až do roku 2016 byla na vozidle provedena řada úprav, kdy Polo dostalo mimo jiné zcela nový a nevšední dvojbarevný lak, homologované sportovní doplňky, krásná kola a výkonnou audio aparaturu. Polo mezi členy budilo zasloužený obdiv, jak provedenou decentní úpravou, tak velice udržovaným vzhledem. Motor byl pravidelně servisován a případnou olejovou skvrnu byste hledali marně. Polo vždy bodovalo v různých klubových disciplínách a člen eVWžen si pokaždé za srazu odvážel cenné certifikáty. Polo bylo eVEženovým mazlem a náležitě mu věnoval péči, finance i čas.

Jelikož se členovi eVWženovi doma začala rozrůstat velká flotila vozidel Polo (od druhé generace - veterán 2" Polo, třetí generace 6N1 a Classic až po faceliftovou čtvrtou generaci zastoupenou Cross Polo), byl vzhledem k parkovacímu místu nucen jedno vozidlo prodat. Z důvodu, že třetí generace vozidel Polo pomalu začíná ztrácet cenu na hodnotě, prodejní cena pro nového kupce byla necelých 25 tis. Kč. Vozidlo bylo ve svěží kondici a zcela připravené na další sezónu bez jakýkoliv nutných investic. Všichni v klubu jsme se domnívali, že nového majitele přivítáme jako našeho budoucího člena se staronovým vozidlem, který by podpořil naši členskou základnu, jenže...

Fotografie - Vozidlo Polo před prodejem novému majiteli

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05

Od nejmenovaného zdroje jsme získali informaci, že uvnitř již prodaného, zaparkovaného vozidla s běžícím motorem měla údajně usnout osoba ukrajinského původu údajně pod vlivem alkoholu, kdy na místo měli přijet hasiči a k osobě se měli dostat přes rozbití skleněné výplně předních dveří. Bývalé klubové Polo po takřka necelých dvou měsících od prodeje již nebylo ovšem v tak skvělé kondici jako před tím. Přední sklo bylo poškozené, motor na generálku, absence předního podspoileru a o dalších věcech se postupně dozvídáme od Vás, až nyní. V průběhu února byl na inzertním serveru našimi členy objeven inzerát, kde se prodávalo naše členské vozidlo, které nakonec šlo do světa za cenu vraku, za 8.000 Kč. Nový majitel, pokud bude chtít dát vozidlo dohromady, bude muset vynaložit hodně úsilí a času. I takto pevně doufáme, že naše bývalé Polo se zachrání a opět jej spatříme tak, jako ho známe. Na závěr článku musím sdělit to, že tento text je věnován pouze vzpomínce na klubové Polo, ne však k tomu, abychom někoho kárali jak s vynaloženým majetkem vynaloží, neboť je každého věc, zda auto hodí ze skály nebo z něj udělá např. kurník pro slepice. Je nám jen líto osudu vozidla, které se bohužel dostalo do nesprávných rukou.

Fotografie - Vozidlo Polo na inzertním serveru

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5

Pátráme po osudu dalších klubových vozidel

Pokud máte nějakou informaci o osudu prodaných kluubových vozidel, dejte nám prosím vědět. Děkujeme!

foto1
foto2
foto3
foto4

Související články

Evžen havaroval v jeho veteránu. Čest památce jeho vozu Polo.

Členské album člena Evžena

 

Text: předseda klubu

Přihlášení