Přinášíme Vám klubovou statistiku 08/2019

Pro měsíc srpen 2019 jsme si pro Vás připravili souhrnnou klubovou statistiku. Začneme u statistiky členských vozidel, která je založena na současném stavu jednotlivých alb Volkswagen Polo clubu. Do počitatelných dat je zahrnuta jak již 1. faceliftová generace Polo, tak poslední modelová řada "AW" této věhlasné značky. Na webových stránkách klubu je založeno celkem 352 členských alb (oproti únoru 2019, za 6 měsíců toto číslo vzrostlo o 35 alb, od počátku roku jsme již přivítali nových 60 členů). Nesmí se opomenout na ty členy, kteří vlastní hned několik "Poloaut" a celkové číslo statistik těchto krásných plechových "přibližovadel" se tak zastavuje na hodnotě 358 kusů.

Na první příčce se umisťuje třetí generace Polo modelové řady 6N1 v karosářské verzi hatchback o počtu 120 kusů, ke které dále přičítáme 7 kusů pro nedílnou, pestrobarevnou a jedinečnou modifikaci Harlekýn. Prvenství zmiňované generace dále podtrhuje zastoupení variace sedanů (12x) a kombíků (16x), které se však časově prolínají s její mladší generací 6N2 - ta o počtu 67 kusů se umisťuje na druhé příčce. A co třetí místo? Zde je zastoupeno 6R (30x) a hned v těsném závěru 9N3 (26x) a 9N (27x). A co na to "stará škola"? Pokud by se měla spojit dohromady 1F až po 2F, bude se jednat o celkem hodně silného soupeře (uctihodných 29 kusů!). Nutno sdělit, že v kvantitativní statistice se objevují i takové vozy Polo, které v našem klubu jsou jedinečné pro jejich původní a originální vzhled, nebo pro maximální provedenou sportovní úpravu a takových si musíme hodně vážit - obzvláště každého exempláře zvlášť a vyzdvihnout takřka nevídané jak Derby, od Pola odvozené Caddy MK1, tak naposledy nejnovější Polo AW ve verzi GTI.

Klubová statistika: vyjádření počtu vozidel dle jeho druhu v rámci Volkswagen Polo clubu ke dni 13.08.2019

Statistické hodnoty jsou platné ke dni 13.08.2019

Predikce do budoucna? Z důvodu, že vozy Polo starší generace jsou dostupnějším artiklem, kdy zejména 6N1 bohužel ztrácí na své hodnotě, budeme se na našich srazech určitě více setkávat s oblíbenými modelovými řadami 6N2, 9N ale i 6R. Ten, kdo si zachová veterána (86, 86C), nebo si jej zaopatří, zcela jistě se na srazech stane terčem pozornosti a investici do budoucna náležitě zhodnotí.

Jako druhou část statistiky uvádíme kompletní přehled vyjádřený v nejvyšších dosažených hodnotách za období let 2003 až 2019, tedy za více jak 15 let existence Volkswagen Polo clubu. V níže uvedeném přehledu můžete zjistit, že se konalo již 90 klubových srazů/ akcí, na které se dohromady sjelo přes 1707 osob a 952 vozidla Polo. Nejvíce na jednom srazu bylo 77 osob a 45 vozidel Polo! Následně čísla poukazují na velice krásný stav, při kterém se náš klub prezentuje díky sociální síti Facebook navenek. Těchto čísel si velice moc vážíme. Děkujeme všem, kteří jsou součástí jak našeho klubového dění, tak zároveň podporují společné srazy svojí osobní účastí.

Statistické hodnoty jsou platné ke dni 13.08.2019

 

Související článek: Klubová statistika za měsíc únor 2019 (6 měsíců zpět)

Zpracoval: předseda klubu

Tagy: statistiky, statistika

Přihlášení