Klubová statistika členských vozidel Polo

Pro měsíc únor 2019 jsme si pro Vás připravili klubovou statistiku členských vozidel, která je založena na současném stavu jednotlivých alb Volkswagen Polo clubu. Do počitatelných dat je zahrnuta jak již 1. faceliftová generace Polo, tak poslední modelová řada této věhlasné značky. Na webových stránkách klubu je založeno celkem 317 členských alb (k 6.2.2019), přičemž se nesmí opomenout na ty členy, kteří vlastní hned naráz několik "Poloaut" a celkové číslo statistik těchto krásných plechových "přibližovadel" se tak zastavuje na hodnotě 325 kusů.

Na první příčce se umisťuje třetí generace Polo modelové řady 6N1 v karosářské verzi hatchback o počtu 113 kusů, ke které dále přičítáme 7 kusů pro nedílnou, pestrobarevnou a jedinečnou modifikaci Harlekýn. Prvenství zmiňované generace dále podtrhuje zastoupení variace sedanů (11) a kombíků (15), které se však časově prolínají s její mladší generací 6N2 - ta o počtu 59 kusů se umisťuje na druhé příčce. A co třetí místo? Zde mezi sebou těsně soupeří Polo 9N a 6R - ovšem díky tomu, že ke "čtyřokým" oblíbencům se připojuje Polo Fun a ojedinělý sedan, tato řada těsně vítězí v poměru 27:26. Polo 9N3 nechce být jednoznačně pozadu, a tak tyto soupeře dotahuje v celkovém počtu 24. A co na to "stará škola"? Pokud by se měla spojit dohromady 1F až po 2F, bude se jednat o celkem hodně silného soupeře (uctihodných 40 kusů!). Nutno sdělit, že v kvantitativní statistice se objevují i takové vozy Polo, které v našem klubu jsou jedinečné pro jejich původní a originální vzhled, nebo pro maximální provedenou sportovní úpravu a takových si musíme hodně vážit - obzvláště každého exempláře zvlášť a vyzdvihnout takřka nevídané jak Derby, od Pola odvozené Caddy MK1, tak naposledy nejnovější Polo AW ve verzi GTI.

Klubová statistika: vyjádření počtu vozidel dle jeho druhu v rámci Volkswagen Polo clubu

Statistické hodnoty jsou platné ke dni 6.2.2019

Predikce do budoucna? Z důvodu, že vozy Polo starší generace jsou dostupnějším artiklem, kdy zejména 6N1 bohužel ztrácí na své hodnotě, budeme se na našich srazech určitě více setkávat s oblíbenými modelovými řadami 6N2, 9N ale i 6R. Ten, kdo si zachová veterána (86, 86C), nebo si jej zaopatří, zcela jistě se na srazech stane terčem pozornosti a investici do budoucna náležitě zhodnotí.

Členská alba jsou ZDE

Zpracoval: předseda klubu

Tagy: statistiky, 2019

Přihlášení