Smutné výročí 2 roky od tragické nehody

S pocitem hlubokého smutku a ztráty oznamujeme motoristickému světu, že dne 24. května 2018 nás v důsledku vážné dopravní nehody navždy opustil Tomáš Fecko (†28), který ve Volkswagen Polo clubu vystupoval jako člen "Lojza".

Tento článek je vzpomínkou na našeho člena, kdy tato negativní událost se bohužel zapíše do naší klubové kroniky. Na úvod musíme sdělit, že se jednalo o super člověka s dobrým srdcem, který jeho prvním klubovém srazu si velice rychle získal oblíbenost od nás všech. Jednalo se tehdy o sraz v Hosíně u Českých Budějovic (2017), kam se poprvé přijel představit a ukázat jeho modré skromné Polo. Během uplynulé doby s námi navázal bližší přátelství a strasně moc se těšil se na účast na dalším oficiálním srazu, kde měl oslavit výročí jeden rok jeho členství.

Vzpomínkové album na člena Lojzu

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06

Osudný den. Dne 22. května 2018 mezi Tachovem a Ctiboří z dosud z blíže nezjištěných příčin Tomáš vyjel ze silnice a narazil do stromu, kdy vozidlo poté začalo hořet. Letecká záchranná služba transportovala Tomáše na popáleninové centrum nemocnice Praha-Vinohrady a záchranná zdravotnická služba odvezla ostatní raněné pozemní cestou o do nejbližších nemocnic. O této tragédii náš klub informoval jeho nejbliží kamarád "Pepe", který napsal, že Tomáš leží v nemocnici a že mu máme držet palce. Záhy dva dny po nehodě nás Tomáš navždy opouští.

svicka

Jak si myslí jeden ze zachránců, nebýt včasného zásahu, nehoda by nejspíše skončila tragédií. „Přijížděli jsme už po bouračce a auto začínalo hořet. Jen jsme k němu rychle přiběhli a začali lomcovat dveřmi. Zprvu to byl malý plamínek u motoru, ale ten přeskočil do kabiny a už to jelo. Byl to mžik. Navíc dotyčný byl skřípnutý v pásu. Naštěstí se nám ho ale podařilo dostat ven. Vypadal strašně, ale hýbal se a vnímal. Ale stejně byl kompletně popálený. Druhý z auta ležel na poli a řval, že v autě je ještě jedna osoba. Nejhorší na tom určitě byl ten oheň. Když by to byla normální bouračka, tak to ještě jde. Nutno ale říct, že já v podstatě jen pomáhal. Hlavní iniciátor byl pán, který už odjel. Je ale trochu smutné, že ze zbytku aut, který tady stály se nikdo nezvedl,“ popsal muž, který se účastnil záchrany osoby z hořícího auta, ale i přes svou rychlou reakci a statečnost nechtěl být jmenován. /citace: DENÍK.CZ ze dne 22.05.2018/

Fotografie z tragické dopravní nehody

hasici1
hasici2
hasici3
hasici4
hasici5
hasici6

Zdroj: HZS Plzeňského kraje, Deník.cz (Jindřich Sýkora)

Rád bych, abyste si navždy zanechali vzpomínku na veselého a bezproblémového člověka, který nám bude hodně chybět. Tímto bych rád projevil upřímnou soustrast jeho rodině a možnou podporu z naší strany. Ostatním zraněným přejeme bezproblémové zotavení.

Za závěr bych Vás rád požádal o krátké zamyšlení nad vlastním životem, který je velice jak křehký, tak i krátký. Kamkoliv jedete, vraťte se vždy v pořádku domů. Nepospíchejte, předvídejte, neriskujte. Buďte tolerantní k ostatním.

Uctění památky našeho člena

Týden po tragické nehodě člena našeho týmu Volkswagen Polo clubu. Nikdy na tebe náš člene nezapomeneme! Pokud pojedete mezi obcemi Tachov a Ctiboř na Plzeňsku, zastavte se a zapalte mu zde prosím svíčku! Někteří již takto učinili z domova.

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7

Odkazy:

 Autor: SantaLuck, předseda klubu

Tagy: nehoda, Lojza, úmrtí, vzpomínka, kamarád na věky

Přihlášení