Volkswagen Driving Day 2017 - Reportáž je vystavena!

O víkendu 9. až 10. září 2017 se na polygonu ve Vysokém Mýtě konal další úspěšný ročník Volkswagen Driving Day, kdy sobotního bohatého programu se rovněž zúčastnili členi Volkswagen Polo clubu, tak jako další členi různých fan klubů, které jsou dílčí součástí společného oficiálního Volkswagen clubu. V rámci 13 leté existence našeho Polo clubu se jednalo již o 88. klubovou akci, která byla osobně podpořena ze strany předsedy SantaLucka (Lukáš HANÁK) s doprovodem jeho těhotné manželky Lucci jakožto klubové asistentky, místopředsedy Pavlíka (Pavel NAVRÁTIL) a člena Alexe (Ivo ŠUSTEK) s jeho přítelkyní Zuzkou.

Úvodem

foto2

Naši členi na místo konání Volkswagen Driving Day přijeli až z Moravskoslezského, Olomouckého a Středočeského kraje s cílem získat cenné vědomosti a další zkušenosti ze světa věhlasné značky s možností "osedlat" pět desítek přistavených testovacích vozidel a s nimi projet okolní krajinou s vyzkoušením nejmodernějších technologií, jízdních a bezpečnostních asistentů, dále zdolávat off-roadové tratě, poznat chování vozů v kritických situacích v rámci školy smyku a prověřit si tak řidičské dovednosti při akvaplaningu, ale například stát se hrdinou a pomoci ostatním při možné dopravní nehodě díky kurzu Volkswagen Hero, čehož i přes jejich velkou ujetou vzdálenost ani okamžikem nelitovali. Samozřejmostí na místě byl výtečný catering s pitným režimem po celý den, bezvadný doprovodný program a atraktivní zábava pro děti. A to vše za přátelské atmosféry organizátorů akce a jejich půvabných hostesek. Nutno sdělit, že letošní rok byl stejně tak vydařený, jako ten loňský, o kterém jsme Vás informovali v naší zveřejněné reportáži.

Slavnostní zahájení dne

foto3

Sobotní den byl započat příjezdem účastníků a jejich registrací, kdy každý aktivní řidič byl zařazen do jedné z pěti skupin stejně početných osob a obdržel visačku s časovým harmonogramem jeho denního zaměstnání. Po připraveném ranním pohoštění v rámci bohatého cateringu byl velkolepý den zahájen slavnostním proslovy ze strany hlavních organizátorů a koordinátora marketingu a PR divize Volkswagen osobní vozy, paní Ing. Martiny VALTEROVÉ, MBA. Následně jsme se vydali plnit naše úkoly na daná stanoviště, kde na nás po jejich ukončení čekalo zodpovězení soutěžních otázek o hodnotné ceny. Nesmíme zapomenout na dospělý doprovod řidičů a jejich děti, kdy o ně bylo náležitě postaráno v rámci řady doprovodných aktivit (STK pro chlapy, bagrování, květinový a sušenkový workshop, fotostudio, skákací hrad, Volkswagen Lifestyle Shop, expozice T6 California Ocean atd.), takže každý účastník akce se rozhodně nenudil a dokonce se navázal osobní kontakty s dalšími.

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Volkswagen Hero

foto4
 
Ve stánku Volkswagen Hero, což bylo prvním zaměstnáním pro skupinu č. 3, kde byl s dalšími účastníky zařazený jak předseda a místopředseda Polo clubu, dále koordináror Volkswagen clubu Zdeněk FIŠÁK, nastalo školení ze strany instruktorů první předlékařské pomoci. Zde jsme se naučili, popř. zopakovali potřebná a důležitá pravidla v rámci poskytování první pomoci před příjezdem rychlé záchranné služby při možné dopravní nehodě. O legrace na podlaze nebyla nouze a někteří z nás zápolení velice prožívali, zejména předseda Polo clubu, který je zároveň jak zdravotníkem Českého červeného kříže, tak policistou a pravidelně jeho vědomosti uplatňuje při jeho profesním životě. Motto "ZAPOLIM" vzniklo ze slov "ZAstav - POmož - LIMituj následky" s dalšími navazujícími a podrobnými úkony. Plně se domníváme, že tato nauka je velice potřebná a určitě se školiteli bude navázána spolupráce na našich připravovaných klubových srazech!
 
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Off-road tratě

foto5
 
Od záchranářského stánku Volkswagen Hero se naše skupina č. 3 přesunula k další disciplíně, která spočívala v jízdě na off-road tratích ve vozidlech Volkswagen AMAROK, TOUAREG a TIGUAN se zdoláváním různých převýšení, kde jsme vyzkoušeli řadu jízdních a bezpečnostních asistentů. Tyto průběžně vyhodnocovaly naší jízdu a ihned napravovaly možné chyby, kdy samovolně brzdily nebo pomáhaly vyjet jinak nepřístupné kopce. Například vůz zůstal nehybně stát s posádkou, v přitažených v pásech, obdivující přední kapotu vozidla kopírující "krkolomný" sklon terénu, až z toho zůstával mnohdy zatajený dech. Velké poděkování si zaslouží Jirka CHRAMOSIL - předseda Touareg clubu a průvodce Off road Guide a jeho syn za projížďky ve speciálně upraveném terénním vozidle TOUAREG s přínosnou přednáškou jak o tomto speciálním voze, tak uskutečněných zahraničních expedic.
 
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Výtečný catering

foto6
 
Po vynaložené námaze s obohacením nových zkušeností a znalostí, ubíhající čas připomněl čas oběda, kdy se naše skupina přesunula do společného zázemí, kde se nás ujal zkušený tým cateringu. Zde není zapotřebí asi cokoliv rozepisovat. Druhů jídel byl bezpočet. Žádné fronty a žádný stres, který můžete znát například z běžných závodních jídelen. Prostě spokojenost. Vždy panoval úsměv na tvářích jak strávníků, tak samotného personálu a k tomu dopřávala pohodová hudba s video prezentací vozidel. Po vydatném obědě následoval zákusek s kávou a odpočinek pro nabrání nových sil pro odpolední program, který byl opět velice povedený!
 
foto1
foto1a
foto2
foto3
foto4
foto5

Testovací jízdy č. 1

foto8
 
Po obědě, plni dojmů a jejich neustálým rozebíráním zážitků s ostatními zúčastněnými, jsme přešli jen několik kroků ke shromaždišti flotile testovacích vozidel Volkswagen, kde na na naší skupinu čekala průvodkyně Kristýnka. Flotila sčítala zcela nové vozy AMAROK, ARTEON, GOLF, NEW BETTLE (i verze cabrio), PASSAT, SHARAN, TIGUAN, TOURAN, TRANSPORTER ve všech dostupných motorových modifikacích se stupní nejvyšší výbavy (nové POLO bude dle slov organizátorů přistaveno příště a že se máme rozhodně na co těšit!). Hodně obdivována a chtěná byla jak zmiňovaná novinka ARTEON, tak ale i e-GOLF a zejména však o 310 koňmi pod kapotou obdařený GOLF-R. Testovací jízda trvala po okolní krajině hodinu, kdy mezitím docházelo na stanovištích ke střídání jezdců za volanty dalších vozů a tak si každý mohl vyzkoušet všechny nabízené unikáty.
 
foto1
foto2
foto2a
foto3
foto4
foto5

Škola smyku a akvaplaning

foto12
 
Po testovací jízdách po klidné krajině nás přivítali akreditovaní instruktoři v rámci "školy smyku", kteří vysvětlili nezbytně nutná pravidla pro chování se za volantem v rámci úspěšného zdolávání krizových situací. Ten, kdo nechtěl využít nabízeného vozidla, mohl přistavit vozidlo své. V každém voze byla umístěna vysílačka s příposlechem a jasně danými instrukcemi, jak si počínat v situacích smyku, jak přetáčet volant kontra otáčeným kolům, jak včas a rychle reagovat na plynový pedál, popř. na pedál spojky, pokud vozidlo nemá automatickou převodovku. Po klidném seznámení se s okruhem již nastaly ostré jízdy, které mnohým z nás určitě zvedl v žilách adrenalin a i přes dostatečnou průpravu značná část nejprve chybovala. Dalšími koly se však naše úsilí začalo velice lepšit, kdy poté jsme úspěšně zdolávali jak zákeřnou suvnou lavici, simulaci zledovatělé vozovky, tak samotný akvaplaning.
 
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Testovací jízdy č. 2

foto7
 
A aby toho nebylo málo, tak naše skupina dále využila dalších testovacích jízd po okolní krajině, která trvala další hodinu, kdy byla vyzkoušet všechna vozidla tak, aby každý byl maximálně spokojený a nikdo nemohl odcházet s tím, že se na něj nedostal vytoužený vůz, což vlastně i nešlo. Během každé jízdy jsme obdrželi jak potřebné informace ze stran pracovníků importéra, tak byly připraveny prospekty s detailními technickými parametry. Pokud chtěl ve voze rovněž svést své děti, byly k dispozici i dětské sedačky a tak i tyto měly možnost komentovat jak jízdu svých rodičů, tak se podílet na možné koupi nových rodinných vozidel :-)
 
foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Závěr

foto9
 
Okolo 17.30 hod. nastalo loučení s účastníky Volkswagen Driving Day, kdy ze strany organizátora byly rozdány dárky a uskutečněny pamětní fotografie, které budou připomínat tento krásný den i v rámci námi sepsané reportáže pro všechny příznivce vozidel značky Volkswagen. Poděkování si tímto hlavně zaslouží paní Martina VALTEROVÁ, Tomáš HANOUSEK a Zdeněk FIŠÁK, kteří pozvali zastoupení členy Polo clubu k sobotnímu dni ve Vysokém Mýtě a další organizační tým VWDD. Děkujeme a budeme se těšit na další ročník!
 
foto10
 
Text: manželé Hanákovi (předseda SantaLuck a asistentka klubu, Lucci)
Foto: SantaLuck, Alex
 
 

Tagy: Volkswagen Driving Day, Vysoké Mýto, Arteon, Hero

Přihlášení