Pekelná stíhačka člena Hell Fightera

Náš článek je věnován vozidlu Volkswagen Polo 2F, které vlastní Martin Rychetský alias člen Hell Fighter [98]. Předseda klubu, SantaLuck pojmenoval členovo Polo jako Pekelnou stíhačku, a to z důvodu jak pro ďábelskou červeň laku karoserie, tak pro motorizaci G40. Člen Hell Fighter předsedovi zodpovídal následující otázky.

Proč jsem si pořídil Polo?

To bylo tehdy kolem roku 2002-2003 v době velkého tuningového rozmachu, kdy jsem pokukoval po VW Golf MK2, ale přišla mi nečekaně nabídka koupit právě uvedené Polo, akorát ještě s litrovým motorem. Tohle Polo jsem vůbec neznal, bylo pro mě naprosto neokoukané a hned mě oslovilo a to i přesto, že bylo lehce poškozené na přední část. Proto jsem se rozhodl pro jeho koupi.

Jak dlouho mám Polo a jak jsem s ním spokojen?

Své Polo vlastním už nějakých 13 let a jsem s ním opravdu spokojen, občas se najdou nějaké neduhy, ale vzhledem k roku výroby 1991 je to i celkem pochopitelné, naštěstí se daří mouchy vychytávat a Polo mi dělá neustále radost. Občas sklidím i nějakou tu poklonu od ostatních motoristů, což vždycky příjemně zahřeje.

Měnil bych Polo za jiné auto a za jaké?

Polo bych určitě nevyměnil, už jsem s ním dlouhou řadu let a zažil jsem s ním spoustu skvělých zážitků. Plánuji pořídit další auto, ale nepůjde o výměnu ale spíš o rozšíření vozového parku, jaké auto to bude si zatím nechám pro sebe.

Co jsem již stačil upravit a jaké mám další plány s Polem?

Na mém vozidle je upraveno téměř všechno, motorem počínaje (G40), přes podvozek, brzdy, interiér, výfuk a karosérií konče. Úprav je opravdu hodně a téměř nic nezůstalo nedotčeno. Mé další plány jsou pořízení jiných kol, snížení podvozku a někdy do budoucna bych si přál nový lak.

Kolik jsem již investoval do svého vozidla?

Ta investovaná částka je opravdu alarmující a její výši ani nechci uvádět, jen řeknu, že bych za ní měl dnes celkem slušné nové vozidlo :-)

Kde jsem byl s Polem nejdále v zahraničí?

Tak s mým vozem Polo jsem v zahraničí nikdy nebyl, myslím že po překročení německých hranic bych o auto rovnou přišel a to i přesto, že většina namontovaných dílů je opatřena certifikátem TÜV, ale obávám se, že němečtí příslušníci by nebyli k mým úpravám příliš shovívaví. Takže s autem jezdím jen po České republice a to na naše klubové srazy, ale občas si zajezdím po okruhu nebo na víkendové projížďky za pěkného počasí.

Předseda členovi Hell Fighterovi přeje mnoho šťastně najetých kilometrů a doporučuje, aby své vozidlo udržoval ve skvělé technické kondici s původním vzhledem. V případě, že v našem klubu je někdo rovněž podobně aktivní a je velkým fandou vozidel Polo, dejte pro další individuální spolupráci vědět předsedovi na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fotogalerie

foto2
foto3
foto4
foto6
foto7

Související články

Členské album člena Hell Fighter 

TOP členské vozidlo Polo na hlavní stránce 

Polo II. generace

Přihlášení