Člen Dobrman111 a nejstarší klubové Polo

Náš článek je věnován nejstaršímu vozidlu Volkswagen Polo clubu, kdy se jedná o Polo z roku 1979 s motorizací 0,9 L. Jeho šťastným vlastníkem je žamberský člen Ondřej Vrkoč alias Dobrman111 s členským číslem 85. A proč šťastným vlastníkem? Těchto provozuschopných vozidel lze na silnicích naší země spatřit již jak šafránu. Spíše řečeno, již vůbec a mnozí z nás mohou jeho čtyřkolové bohatství tiše závidět. Z tohoto důvodu předseda klubu, SantaLuck oslovil našeho člena a sepsal recenzi.

Z jakého důvodu jsi zakoupil Polo?

Přes rok jsem se poohlížel po nějakém pěkném vozidle, o které bych se mohl náležitě starat a občas se v něm mohl někam projet. Inspiraci jsem vyhledával u svého bratra, který kdysi vlastnil Golf cabrio MK1 a právě z tohoto důvodu mě to táhlo k těmto starším vozidlům, které mají jak své historické jméno, tak tradici. Své Polo jsem zakoupil přes internetovou inzerci a řekl jsem si, že jej musím mít. Pořídil jsem jen za cenu 35.000 Kč a jsem třetím majitelem. Co vím, tak předchozí se do vozidla přezouval a v zimě zásadně nevyjížděl. Do dnešní doby jsem zainvestoval nutné servisní práce a koupě náhradních dílů do zásoby za 20 tis. Kč.

Máš zkušenosti i s jinými modely Polo, popř. vlastnil jsi jiné?

Jiné Polo jsem nikdy neměl. Je to mé první.

Jaká vozidla Volkswagen jsi již vlastnil a co pro tebe znamená značka Volkswagen?

Pro každodenní ježdění vlastním vozidlo Volkswagen Golf MK4 s motorem SDI a na delší trasy mám ještě Volkswagen Sharan s motorem 1.9 TDI. Značka Volkswagen se pro mě stala srdeční záležitostí.

Tvůj veterán zcela jistě budí obdiv okolí. Snažil se tě někdo již oslovit abys ho prodal a za kolik?

Polo se líbí hlavně mladším generacím. Je to neokoukané auto. Zatím žádná nabídka k prodeji nepřišla, ale stejně by byla zbytečná.

Kam s autem pravidelně jezdíš? Máš ho pouze na denní ježdění nebo na parádu?

S vozem Polo vyjíždím na silnice maximálně pětkrát za rok a to jen, když si opravdu chci užít své osobní volno. Dopředu zjišťuji jaké bude počasí tak, abych si projížďku co nejvíce užil a bezpečně se vždy vrátil domů.

Jaký je tvůj motoristický sen?

Můj sen je udržet Polo v co nejlepším stavu tak, abych jej mohl třeba za dvacet let stejně obdivovat jako nyní. Později bych chtěl dodat veteránské tabulky. V letošním roce bych rád udělal drobné opravy karoserie a laku. Pak, když bude přát hezké počasí, přijedu na klubový sraz. Další sen je udržet "sharana" ve skvělé kondici, jak je nyní.

---

Předseda tímto členovi Dobrmanovi111 přeje mnoho šťastně najetých kilometrů a doporučuje, aby své vozidlo udržoval ve skvělé technické kondici a původního vzhledu. Vozidlo bylo zvoleno jako TOP POLO týdne pro období 17. až 24. 04. 2016 a opakovaně od 24. až 31. 03. 2017. V případě, že v našem klubu je někdo rovněž podobně aktivní a je velkým fandou vozidel Polo, dejte pro další individuální spolupráci vědět předsedovi na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Fotogalerie

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Související články

Členské album Dobrman111

Polo I. generace (facelift)
  

 

 

Tagy: Dobrman111

Přihlášení