Aktuální noVWinky Volkswagen Polo clubu

 

Pamatujete si VW Polo Harlekin? Pestrobarevný hatchback se vrátil!

Pamatujete si VW Polo Harlekin? Pestrobarevný hatchback se vrátil!

Nabídka krásných klubových hrníčků

Nabídka krásných klubových hrníčků

Nabídka stylových klubových čepic

Nabídka stylových klubových čepic

Naše Polo rodina

uvod1

Volkswagen Polo club byl založen dne 12.12.2003. Klub sdružuje majitele vozidel Volkswagen Polo ve všech modelových řadách. Jsme klubem s dlouholetou tradicí, kdy brzy oslavíme 18. výročí od našeho založení. Jsme dílčí součástí oficiálního a největšího Volkswagen clubu Česká republika.

BEZPLATNÁ REGISTRACE DO VOLKSWAGEN POLO CLUBU

Klubové srazy

srazy

V rámci více jak 17ti leté existence Polo clubu bylo uskutečněno na 94 akcí a srazů, na které se dohromady sjelo přes 1038 vozidel a 1844 osob.

OFICIÁLNÍ SRAZ NA LETIŠTI HOSÍN U ČESKÝCH BUDĚJOVIC SE KONÁ VE DNECH 27. AŽ 29. SRPNA 2021!

Motor nestartuje, cuká, chcípá nebo kolísají otáčky? - postupy na odstranění závad

Úvodem

Jelikož modelová řada 6N1, která se začala již vyrábět v roce 1994 a za svojí existenci výroby prošla několika facelifty v rámci továrních zlepšení, tak tento model již zaznamenává k dnešnímu roku možné motorické poruchy. Na našem klubovém fóru neustále řešíme žádosti o rady, kdy Polo nestartuje, cuká za jízdy, kolísají mu otáčky nebo chcípá motor. Vždy ovšem záleží na původu vozidla a historii dřívějších oprav původních majitelů, neboť v dnešní době je takřka již nemožné sehnat toto vozidlo ve svěží kondici a s poctivě vedenou servisní knížkou z oficiálních servisů společnosti Volkswagen. Ale i tak nemusíte ihned lámat hůl nad aktuálně projevovanou poruchou, protože se většinou může jednat o banalitu a opravou do pár set korun při použití nářadí, které máte doma. Cílem našeho článku je pomoci všem majitelům modelové řady VW Polo 6N1 (1994-1999) s benzínovými motory o obsahu 1.0, 1.3, 1.4 a 1.6. Článek jsme rozdělili na 3 sekce, kde každá z nich popisuje sled kontrolních a servisních činností, které patří mezi nejvíce časté. Postupovali jsme dlouhodobým rozborem Vašich podobně strukturovaných žádostí o stejnou radu. Cílem je zároveň eliminovat stejné žádosti na klubovém fóru VW Polo Clubu se stejným problémem. Nehovoříme však, že závadu zvládnete opravit sami, ale můžete si takto vytvořit určitou představu, kde problém hledat a pokud máte šikovného autoopraváře poblíž, náš článek se může stát potřebným startovným můstkem pro získání informací a vyřešení poruchy. Podotýkáme a určitě doporučuje opatřit si odbornou literaturu Jak na to? VW Polo z nakladatelství KOPP České Budějovice, ve které je námi nastíněné rozpoznání závad rozepsáno detailněji. Věříme, že naše "Polo kuchařka" pomůže řadě nešťastným majitelům a budeme rádi, že si ji uložíte pro pozdější využití. Na tomto článku spolupracovalo několik osob s patřičnými znalostmi z opravami osobních vozidel a to zejména s uvedenými motory VW Polo.

 

Postupy ke stažení

Postupy pro odstranění závad (PDF formát)

Postupy pro odstranění závad (JPG formát - velké rozlišení na nástěnku)

 

Autor

předseda SantaLuck a místopředseda Pavlík


Fotogalerie

vwpoloclub navod

Aktuálně přidané fotografie v členských albech

Přihlášení