Zadní světla - záměna z 6N1 na 6N2

Úvodem

Dnes je častou úpravou výměna světel na Polu 6N1 za světla z novějšího modelu 6N2. Tato světla pasují, ale drobná úprava je zapotřebí. Světla jsou připojena konektorem s pěti vodiči na každé straně. Toto zapojení je u novějšího modelu trochu změněné. Je proto potřeba tyto vodiče v konektoru přeházet. Vodiče jdou z konektoru vytáhnout upravenou sponkou do vlasů.

 

Postup

Je třeba zapojení upravit takto (čísla jsou na konektorech:


Levá strana (řidič)
1 na 2
2 na 1

Pravá strana (spolujezdec)
1 na 4
2 na 5
4 na 2
5 na 1

 

Po tomto přepojení můžeme světla z 6N2 namontovat na auto (bez světel je lepší přístup ke konektoru), světla budou asi 4-5 mm vyčnívat oproti pátým dveřím. Pokud bychom řešili i toto je potřeba převrtat díru na uchycení u kufrových dveří na průměr 12 a světlo zbrousit na dosedací ploše na této straně ke karoserii, aby zalezlo jak je potřeba. Při broušení je nutné světla přiměřit a toto broušení dělat postupně, aby tam nevznikla velká mezera. Pod matici po převrtání musíme dát příslušnou podložku, aby světlo drželo pevně v karoserii. Při úpravě je nutné vyzkoušet jestli všechno pasuje a nepoteče přes světla do kufru a hlavně jestli všechno svítí . Pokud si seženete zadní sportovní světla zn. Sonar, můžete použít pouze kabely z těchto světel a takto jednoduše přeházet během pár minut bez jakéhokoliv další jiné úpravy světel.

 

Autor

místopředseda Pavlík


Fotogalerie

foto1
foto2
foto3

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení