Výztuha předního nárazníku - výměna

Úvodem

Před časem mi někdo najel do mého vozidla Polo a zničil mi nárazník a výztuhu pod ním. Tato výztuha tlumí sílu nárazu při čelním střetu auta.

 

Postup

Výměnu začneme demontáží předního nárazníku (viz. náš uveřejněný detailně popsaný článek) a dále postupujeme samotnou výměnou. Výztuhu drží 6 šroubů na nosnících karoserie, 2 šrouby drží výztuhu v přepážce a jeden drží propoj výztuhy a zámku kapoty. Nejdřív si povolíme 6 šroubů na nosnících (v červeném kolečku). Výztuha bude držet na dvou šroubech na výztuze (žluté kolečko). Dále si povolíme šroub u zámku kapoty (žluté kolečko) a nakonec dva zbývající šrouby a výztuha je dole. Montáž je jednoduchá v opačném pořadí. Šrouby se musí dotahovat s citem, aby se nestrhly!

 

Autor

místopředseda Pavlík


Fotogalerie

foto1
foto2
foto3

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení