Spínač brzdových světel - výměna

Postup

Závada spínače brzdových světel je u starších vozidel poměrně častá. Hlavně, když ho používáte převážně ve městě, kde pořád musíte brzdit a kontakty spínače se vypálí a potom vám nefungují brzdová světla. Tato závada je velmi nebezpečná a může způsobit dopravní nehodu.

Spínač je umístěn před brzdovým pedálem a je zasunutý v plechovém držáku. Při demontáži musíte nejdříve u starého modelu (do roku 97, Classic a Variant) otevřít kastlík pod volantem, u nového modelu demontovat kryt před pojistkami (97-99) a poté sáhnete dozadu před brzdový pedál a nahmatáte tento spínač - je tam i docela vidět. Nejdříve odpojíme konektor a potom spínač otočíme o 90° a po uvolnění potáhnete k sobě. Montáž provedete v opačném pořadí.

Může se stát že koupíte nový spínač a bude asi o 1 cm delší. Tento spínač je použitý ve více modelech VW a proto po nasazení přeskočí a nastaví se sám.

 

Autor

místopředseda Pavlík


Fotogalerie

foto1
foto2
foto3

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení