Klika dveří - výměna

Úvodem

Chtěl jsem mít na svém Polu vnější kliky bez zámků. Jejich výměna je úplně jednoduchá a je to otázka přibližně 5 minut. Já jsem tuto variantu osobně zvolil proto, neboť mám ve vozidle centrální uzamykání na dálkové ovládání a chtěl jsem snížit možné riziko násilného vniknutí do vozidla právě přes zámek dveří. Práce výměny kliky není vůbec náročná a časově Vám zabere několik okamžiků. Zapotřebí bude pouze šroubovák s hvězdicovitým nástavcem. Tato klika pasuje rovněž i z vozidla Seat Ibiza 6K.
 

Postup

Podle manuálu by měl být v zámku při demontáži klíč. Po otevření dveří je klika uchycena jedním šroubem, který stačí povolit a zvenku celou kliku posunout dopředu a vytáhnout. Nemusí se nic odpojovat, vnitřní mechanismus zámku ve dveřích zůstane neporušený. Druhá klika se nasazuje v opačném postupu. Klika nejde úplně dotlačit zpět na své místo, po dotáhnutí šroubku zevnitř se bezchybně vrátí na své místo. Když máte kliku demontovanou, můžete se rozhodnout ji nechat stříknout do barvy vozidla.

Autor

místopředseda Pavlík


Fotogalerie

a1
a2
a3
a4
a5

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení