Zadní ostřikovač - vylepšení

Úvodem

Mnozí jistě máte problém se zadním stěračem, bud se Vám podařilo nějakým způsobem poškodit nebo něčím urazit trysku s kuličkou. Mně osobně se nelíbil způsob ostřiku okna. Velmi se mi zamlouval způsob ostřikování pomocí hadičky, kde voda je rovnoměrně rozříkávána na celou plochu skla před stěrač.

 

Připravte si

Speciální záslepku konce trysky, hadičku o průměru 5mm (záleží jakou doma najdete); záslepku konce hadičky (já jsem použil kousek měděného drátu) a v neposlední řadě příchytky hadičky (10mm široké proužky antikoro plechu).

 

Postup

Nejdříve jsem si vyrobil záslepku trysky, posloužila mně silonová trubička ve které jsem zvětšil vnitřní otvor a udělal zahloubení pro "O"- kroužek, z druhé strany jsem otvor též zvětšil (místo kde proudí voda z trysky). Ten to díl jsem zaslepil a ze strany jsem udělal otvor pro trubičku. Dále následovala výroba příchytek hadičky, přes malý šroubovák (pomůže Vám dodržet pravidelný rádius ohybu) jsem si ohnul plíšky. Následoval hadička, do té jsem udělal několik (asi po 50mm od sebe) otvorů pomocí jehly, na začátku jsem dělal menší a na konci větší (to aby voda nevytekla hned na začátku). Konec hadičky jsem zaslepil (stačí kousek měděného drátu). Takto připravené díly jsem smontoval dohromady, záslepku trysky jsem nasadil na trysku (je důležité, aby šla trošku ztuha, lepší těsnost) a trubičkou nesměřoval směrem ke stěrači. Nasadil jsem příchytky na ramínko stěrače a přilepil pomocí oboustranné lepící pasky. Hadičku jsem protáhl příchytkami a nasadil na trubičku, otvory hadičky jsem nesměřoval směrem na sklo a zkontroloval jestli se někde neleží na skle aby nedošlo k prošoupání. Takto upravený stěrač mi funguje už asi 2 roky bez jakékoliv závady.

 

Autor

člen Jirka


Fotogalerie

pp1
pp2
pp3
pp4
pp5
pp6
pp7

 

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení