Přední světla - Hatchback, Classic a Variant

Informace

V poslední době se na internetových stránkách VW Polo Clubu (na klubovém fóru) vyskytují dotazy ohledně možné výměny předních světel mezi vozidly VW Polo 6N1 hatchback (tj. krátké provedení) versus VW Polo Classic (sedan) či VW Polo Variant (kombi).


S konstatováním a přihlédnutím na technické parametry co se týče rozměrového provedení jednotlivých dílů karoserie těchto modelů musíme sdělit, že přední světla jsou odlišná. To znamená, že přední světla z krátkého modelu nemůžete namontovat na sedany nebo kombiky a naopak.

Jediná výměna je možná pouze Kombi - Sedan, kde přední díly karoserie (blatníky, kapota, nárazník, mřížka, lišta pod světly) jsou rozměrově stejné, ALE hatchback, sice to na první pohled takto nevypadá, rozměry u tohoto modelu jsou zcela odlišné jak tvarem, tak velikostí. Proto přední světla nemůžete vyměňovat kus za kus. Pokud se podíváte na originální díly zn. Hella, tak zjistíte různá obj. čísla. Toto samé platí i pro přední blikače.

Jedině, kdy můžete použít jiná přední světla pro typ kombi/ sedan jsou z vozidel Seat Ibiza a to Vario a Cordoba. Jiná "alchymie" je možná s velkou zručností a zkušeností s individuální úpravou dílů karoserie, ale dle zvážení se jedná o značnou ekonimickou nerentabilní úpravu vozidla.

 

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení