Polstrování bočního obložení dveří

Úvodem

Přestala se Vám líbit potahová látka na bočním obložení interiéru? Nejprve musíte zakoupit vhodnou látku jako jsou profi koberce pro potahování například repro beden či subwofferů. Cena za 1x1,5 m vychází kolem 250Kč a samozřejmě kvalitní lepidlo.

 

Postup

Toto obložení demontujete z vozidla tak, že nejprve odšroubujete křížový šroub u jeho přední spodní části, kde je vodící tyčka s pásem pro spolujezdce nebo řidiče, vysunete gumové těsnění u dveří a poté rukou povolíte a vyndáte jistící čepičky obložení s karoserií a nakonec lehce rukou udeříte do jeho vrchní části a zároveň obložení tahem nahoru odejmete. Nakonec vyvléknete spodní část bezpečnostního pásu, který je provlečen spodní hranou tohoto obložení.

Jako lepidlo jsem zvolil Chemopren Universal o celkovém objemu 1.0 ltr, který lze zakoupit např. v OBI za 215 Kč. Na jedno obložení spotřebujete tak okolo 250 ml, neboť látka velice saje a je zapotřebí nanášet více lepidla a chvilku počkat před samotným nanesením látky na lepenou část, aby se lepidlo přes látku nepropilo! Nejdříve jsem lepidlo nanášel špachtlí, ale později jsem zvolil gumové rukavice, abych lepidlo dostal rukou do všech záhybů. Doporučuji nanášet lepidlo do střední části obložení a potom dodělávat okraje. Látka se snadno vypíná a nekrabatí se. Doporučuji před samotným lepením nastříhat látku tak, aby jste měli dostatečnou rezervu, neboť jejím zahýbáním do středu obložení si dost vezme - to jen proto, aby Vám zbylo na pokrytí okrajů! Jinak chci říct, že toto není procházka Rajskou zahradou a několikrát jsem látku musel znovu vytrhávat a znovu ji nalepovat, protože mi její umístění nesedělo. Chce si na toto udělat dost času, být odpočatý a mít dobrou náladu a dost nervů.

 

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

nnn1
nnn2
nnn3
nnn4
nnn5
nnn6
nnn7
nnn8
nnn9
p1
p2

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení