Nefunkční uzamykání kufru

Úvodem

Tento článek se týká vozidla VW Polo modelové označení 6N1 a je možné jej zároveň použít i na mladší model 6N2.
Jedná se o mechanickou závadu, kdy vložíte klíč do zámku dveří zavazadlového prostoru, klíč se v zámku protáčí a dveře nelze otevřít. Oprava zabere cca 10 minut.

 

Připravte si

Potřebujete pouze křížový šroubovák a trošku zručnosti. Dokáže opravit i začátečník.

 

Postup

  • Nejprve musíte vlézt do vnitřku vozidla a odklopit zadní sedačky, pokud máte robustnější postavu, tak sedačky demontovat ven.

  • V zavazadlovém vyjměte plato a poté pomocí šroubováku odšroubujte křížový šroub, který se nachází vespod madla obložení kufrových dveří.

  • Demontáž obložení provedete lehkým odklopením rukou nejprve shora a poté jej vysunete ven (o zajištění se starají zacvakávající zobáčky).

  • Vespod kufrových dveří spatříte celý mechanismus uzamykání dveří.

  • Mohou v tomto případě nastat hned dva problémy, proč nelze kufrové dveře otevřít.

  • Buď je vypadlé táhlo (viz. foto s názornými šipkami). Toto táhlo stačí zasunout zpět do vodícího otvoru.

  • Nebo je příčinou a to bylo u mě, že uzamčením vozidlo přes klíč se otáčí zobáček, který má najet na kladku. Po dlouholetém používání se tento mechanismus může ochodit a poté stačí lehká improvizace pomocí odolné lepenky anebo drátku, kdy tento zobáček ke kladce ovinete a tudíž tento zcela jednoduchý mechanismus opravíte během pár okamžiků. Poté stačí vše vyzkoušet a obložení zpět nasadit.

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení