Univerzální sada elektrického stahování oken - montáž

Úvodem

Své Polo jsem koupil v základní výbavě a dost dlouho mi to ani nijak nevadilo. Poslední dobou jsem postrádal elektrické ovládání oken. Hlavně kvůli ovládání okna spolujezdce teď v létě. Rozhodl jsem se proto, že si aspoň ta elektrická okna dodělám. Originální sada je dost drahá a na vrakovištích se téměř nedá sehnat. Objednal jsem si tedy univerzální sadu motorků s dojezdy a spínači. Tato sada obsahuje dva motory s redukcemi, podsvícené spínače, kabeláž a dojezdy motorků. Systém se namontuje na místo původní kličky ovládání oken přes redukci a překryje se záslepkou. Dva spínače a kabeláž s konektory je připravená k montáži spínačů do středového panelu.

 

Postup

Před samotnou montáži jsem nejdříve musel mírně rozebrat interiér kam se budou montovat jednotlivé součásti. Na středovém panelu jsem šroubovákem vyloupl kryt spínačů topení a potom pomocí dvou šroubů odmontoval přihrádku na středovém panelu, drží ji dva šrouby, kam jsem později umístil spínače ovládání oken.
U spolujezdce bylo potřeba vymontovat přihrádku (nebo airbag) drží ji 7 šroubů. Pod touto přihrádkou je ještě malá přihrádka, tu drží dva šrouby.
U řidiče jsem musel odšroubovat kryt pojistek (u staršího modelu stačí vyklopit přihrádku), drží na čtyřech šroubech.
Nejdůležitější částí byly dveře. Vysunutím spodního kroužku pod kličkou stahování okna stačí tuto kličku stáhnout z hřídelky. Po vyloupnutí krytky ovládání zrcátek, madla a rohu u zrcátka drží čalounění už jen tři šrouby. Po jejich vyšroubování stačí čalounění vycvaknout z držáků. Na hřídelku se nasadí příslušná redukce a převod se musí na pevno přichytit, stejný postup je s motorkem, který jsem umístil do spodního rohu dveří.
Zapojení kabeláže je jednoduché a nachystané. Na každém konci je příslušný konektor a délka kabeláže přímo určuje umístění jednotlivých komponent.
Na závěr je nejdůležitější vyzkoušet, jestli motorky plynule vytáhnou okno do obou krajních poloh. V případě problémů s chodem motorků se musí jejich vzájemná poloha upravit,aby vše fungovalo bez problémů.

 

Autor

místopředseda Pavlík


Fotogalerie

a1
a2
a3
a4
a5
a6
a7
a8
a9
b1

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení