Přední sportovní světla Angel Eyes - montáž

Postup

Nejdříve se musí demontovat přední mřížka se znakem, která je v masce pouze zacvaknuta pomocí PVC příchytek. Tyto příchytky jsou dost choulostivé pro jejich zlomení, proto dbejte větší obezřetnosti při demontáži!

Dalším krokem je demontáž předních blikačů. Každý blikač je uchycen na světlometu pomocí jednoho hvězdicového šroubu. Po jeho odšroubování stačí pouze blikač vysunout dopředu a odpojit konektor.

Jakmile máme blikače vyndány, zbývá povolit postranní šrouby 8", které se nacházejí v místě pod blikači a vyndat spodní masku. Veprostřed je opět pouze zacvaknutá pomocí PVC držáků. Tato maska je plechová a proto ji pokládejte na místo, kde by nedošlo k jejímu případnému poškození.

Po celkové demontáži mřížky, masky, původního kompletu světlometů a blikačů, bude vypadat přední část vozidla Polo jako na tomto obrázku. Nyní vybalíte z krabice světlomety, elektroinstalaci a plánek. Připravte si vhodné nářadí jako je například AKU vrtačka s vrtákem, pilku a štípací kleště. Je vhodné také mít připraveny čtyři H7 žárovky. (cena žárovky se pohybuje kolem 80 Kč/ ks). Nové světlomety jsou zabaleny v mikrotenové slídě, proto při jejich manipulaci dbejte na to, aby vám nespadly na zem, anebo nedošlo k jejich poškození či k otočení nastavovacího kolečka pro sklon úhlu jejich svícení.

Jelikož Angel Eyes světlomety mají oproti původním světlům dvě paraboly, je zapotřebí dle přiloženého plánku vytvořit odpovídající otvory do přední traverzy. Na pravé straně o velikosti 4x9 cm a na levé 5x9 cm. Musíte dát pozor, abyste při tomto řezání nepoškodili chladič! Tento krok je nejnáročnější a nesmí se uspěchat. Když už máte hotovo, stačí zasadit H7 žárovky do světel a poté nasadit do zadní strany otvorů přiložené gumové těsnění. Obrysové žárovky (celkem 12 ks) jsou již ve světlech od výrobce. Připojte elektroinstalaci dle plánku a světla zpět namontujte.

Elektroinstalace se skládá z několika kabelů, pojistek a relátek. Dle plánku zapojíte nejdelší jeho část do levého světlometu, při čemž původní kabel od tohoto světla s konektorem zůstane již vypojen. Druhý konec zapojíte do světlometu druhého. Na kabelu vám zůstane ještě jeden konektor do kterého zapojíte kabel do původního pravého světla. Přiložená relé zacvaknete do určených konektorů. Finální zapojení bude montáž dvou zbývajících červených kabelů na kladný pól autobaterie. Potom všechny kabely důkladně zakryjte a připevněte např. pomocí PVC rychlovazačů k přední traverze.

Konečná úprava spočívá ve zpětné montáži předních blikačů, mřížky a masky. Mohl bych se ještě zmínit o tom, že traverza se dá velice dobře řezat a pilovat a dále světlomety jsou homologované (schválené pro provoz na pozemních komunikacích) a jsou úhlově naklápějící jako originální. Tato úprava vám zabere dvě hodiny času a musíte se na ni i dobře psychicky připravit, neboť vás určitě pozlobí při jejich montáži zapadlý šroubek při uchycení spodní strany světel. Světlomety se také dají připojistit v rámci havarijního pojištění :-)

 

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

a1
a2
a3
a4
a5
a6
a7
a8

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení