Sportovní prahy - montáž

Příprava

Před montáží si nejprve musíme sundat zadní kola, aby se nám zpřístupnilo vyměření a vyvrtání děr po stranách karosérie na přišroubování prahů k autu. U automobilu vybaveného předními zástěrkami, je nutné zástěrky nejdříve demontovat. Prahy přiložíme na požadované místo a je-li potřeba přibrousíme tvar podle potřeby.

 

Postup

Místa pro lepení prahů rádně odmastíme. Na očištěná místa naneseme lepidlo. Já jsem použil univerzální montážní lepidlo a drží jako kámen a úplně to stačí. Lepidlo rozetřeme, aby bylo po celé ploše, kde se budou prahy uchycovat. Přiložíme práh, přichytíme z každé strany šrouby a uprostřed přimáčkneme, aby lepidlo dobře přilehlo k prahu. Po cca 4 hodinách zbylé lepidlo odstraníme pomocí ředidla a opatrně ořízneme. Místa lepení zajistíme proti pohybu a necháme zaschnout 24 hodin. Já jsem ještě přetřel viditelné lepidlo štětcem s barvou mé karosérie.

 

Autor

člen Jéňa


Fotogalerie

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení