Přístrojová deska - kompletní demontáž na díly

Postup

Pokud dojde k závadě jakéhokoli ukazatele v přístrojové desce jako otáčkoměr či rychloměr, digitální ukazatele anebo Vás omrzí originální provedení samotné přístrojové desky jako mě, můžete ji rozebrat dle tohoto návodu. Odmontovanou přístrojovku položte na měkkou podložku a buďte opatrní, aby nedošlo k poškození plexiskla (plexisklo neumývejte agresivními čistícími prostředky!). Budete potřebovat speciální šroubovák pro povolení hvězdicovitých šroubků. Nejdříve musíte demontovat plexisklo, které je uchyceno čtyřmi šroubky, poté jej lehce směrem nahoru vyndáte ven. Dále budete muset odstranit černé obložení přístojovky, která je pouze do spodního bílého dílu zacvaknuto pomocí sedmi zobáčků a tento díl opět směrem nahoru vyndáte. Po tomto kroku uvidíte tištěné plato s ručičkami. Pokud budete chtít měnit ručičky, tak se demontují tak, že se uchopí do ruky a lehce doleva a směrem nahoru s nimi otáčíte, dokud neopustí své uchycení. Při zpětné montáži ručičku dáte na její střed a otáčíte opět doleva a lehce tlačíte dolů. Ručičku musíte nasměrovat na její výchozí postavení (u rychloměru či otáček na nulu atd.). Černé ovladače pro nastavení hodin a nulování denních kilometrů pouze vytáhnete nahoru. Tištěné plato je uchyceno na podložce pomocí zahnutých zobáčků, které opatrně plochým šroubovákem ohněte do roviny a poté plato vyndáte. Nedoporučuji v žádném případě toto plato umývat, neboť by došlo k rozpití čísel a čárek! Pokud budete muset měnit digitální ukazatele, je zapotřebí demontovat celou podložku s tištěným platem, která je ke spodnímu bílému dílu uchycena jedním hvězdicovitým šroubkem. Digitální ukazatele jsou zde letovány.

Já jsem změnil originální přístrojovou desku výměnou tištěného plata z VW Golf III. GTI a ručičky jsou použity ze Seatu Toledo 2000. Celá přístrojová deska je identická ze Seatu Ibiza anebo VW Golf III. Nezapomeňte, že celkový stav najetých kilometrů se uchovává v této přístrojové desce (dále v registru řídící jednotky), proto je lepší měnit pouze jednotlivé díly v této přístrojovce.

Osvětlení přístrojů činí dvě čiré žárovky 2.0W, které svítí přes zelený pásek v horní části černého dílu. Tyto žárovky můžete vyměnit za např. modré diody (1 ks 80Kč) a tento zelený pásek jednoduše vytáhnout.

 

Autor

Předseda SantaLuck


Fotogalerie

k1
k10
k11
k12
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8
k9

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení