Sklo zpětného zrcátka - demontáž

Úvodem

Níže je popsán základní postup výměny skla zpětného zrcátka.

 

Připravte si

Pro výměnu si připravte tyto věci - lepicí pásku (nejlépe kobercovou), líh nebo benzín pro vyčištění plastového držáku zrcátka, kousek hadru (nejlépe bavlněný, nebo froté) a širokou dřevěnou, nebo plastikovou stěrku - já použil příborový nůž obalený v kousku froté hadru. Nejdříve je nutné oblepit spodek okraje zrcátka lepicí páskou, abychom si nepoškrábali lak při vysazování původního zrcátka.

 

Postup

Nejdříve je nutné oblepit spodek okraje zrcátka lepicí páskou, abychom si nepoškrábali lak při vysazování původního zrcátka. Nyní použijeme dřevěnou stěrku, kterou zasuneme za spodní část držáku zrcátka. Stěrkou pomalu a opatrně vypáčíme spodní část držáku. To samé opakujeme pro vypáčení horní části držáku zrcátka. Uvolněný držák se zrcátkem můžeme opatrně vyjmout rukama. Při páčení dbáme na to, aby nám plastový držák zrcátka nepraskl, případně, abychom ho mechanicky nezničili. Nyní nastává proces odlepenení původního zpětného zrcátka z plastového držáku. Toto je proces dlouhý, musí se postupovat velice opatrně, abychom se nezničili držák a zároveň se nepořezali. Sklo je totiž přilepeno k držáku oboustrannou lepicí páskou, která drží velice pevně. (V mém případě šlo sundávání původního zrcátka neskutečně špatně, na odlepení jsem používal plochý šroubovák, sklo mi během sundávání popraskalo.) Až sundáte původní sklo, tak držák dokonale očistěte lihem nebo benzínem, tím se zbavíte původního lepidla, které drželo sklo. Vyčištěný plastový držák je připraven na přilepení nového zpětného zrcátka. Z nového zrcátka odloupneme krycí pásku a nalepíme ho čistý držák. Nyní už jen nasadíme nové zrcátko zpět do výlisku v krytu zpětného zrcátka. Doporučuji použít mírný tlak, aby nedošlo k popraskání skla. Tlačíme na střed skla, dokud se do držáku nezacvakne. Celá práce mně zabrala cca půl hodiny, nejvíc mě ale zpomalilo odloupnutí starého zrcátka, to je pěkná "pakárna".

 

Autor

člen Kelav


Fotogalerie

hh1
hh2
hh3
hh4
hh5
hh6

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení