Boční ochranné lišty - demontáž

Úvodem

Byl jsem požádán od našeho člena, zda nevím jak demontovat (odstranit) boční ochranné lišty na vozidle VW Polo. Osobně jsem tuto práci nikdy nedělal. Maximálně jsem lištu, která se odlepovala, přilepil zpět silikonem a to ještě u Pola, které mělo nový lak a lišty nebyly lepeny originálním způsobem od výrobce, protože se ta lišta jen tak neodlepí. Takže, pokud někdo opravdu potřebuje tuto lištu odstranit (nedoporučuji - protože lišta má opravdu svůj význam hlavně na parkovištích, kde vznikají ťukance dveří sousedního vozidla do Vašeho plechového miláčka), tak jsem našel v mém archivu návod, jak jednoduše tuto lištu z důvodu opravy karoserie anebo z důvodu sportovní úpravy demontovat. Časová náročnost, tipuji - je na jeden kus lišty, tak necelá půlhodina. Záleží na Vaší zručnosti. Podotýkám ovšem, že tato plastová lišta je vyztužena a pokud ji budete chtít montovat zpět, budete mít veliký problém. Na vrakovišti ji v pěkném stavu nekoupíte a za novou dáte hodně peněz!

Postup

  • Tyto lišty jsou samolepící. Po jejich odstranění je nutné je nahradit novými, neboť tyto lišty chrání bok karoserie vozidla před jeho poškozením od možného otevření dveří sousedního vozidla.

  • Abychom snadněji uvolnili lepící spoj, zahřejeme lištu horkovzdušnou pistolí na teplotu asi 40°C a potom ji stáhneme.

  • Uvolnění lepeného spoje mezi lištou a karoserií si můžeme ulehčit tak, že použijeme vlasec o průměru 0,8mm.

  • Konce vlasce navineme na dřevěné kolíky.

  • Před montáží lepené plochy očistíme benzínem a poté ještě odmastíme.

  • Z nové lišty stáhneme ochrannou fólii a lištu silně přitlačíme. Lepení bychom měli provádět při okolní teplotě okolo 20°C.

Autor

Předseda SantaLuck ve spolupráci s bývalým členem xHackerM


Fotografie

listy

 

Upozornění

Veškeré informace a fotografie uvedené na těchto stránkách podléhají autorským právům. Jakékoliv kopírování a šíření bez souhlasu Volkswagen Polo clubu může být považováno za protiprávní. Z tohoto důvodu vždy zažádejte o individuální povolení. Volkswagen Polo club nenese žádnou odpovědnost za jakékoliv případné škody v souvislosti s využitím uveřejněných článků. Články byly sepsány jednotlivými členy nebo jinými osobami za základě jejich dobré vůle bez odborného vzdělání v automobilovém oboru.

Přihlášení