2017/07 Detailing Day s Chemical Guys

Ve spolupráci se společností Trieste a. s., naším klubovým partnerem a oficiálním Volkswagen clubem, byl v sobotu dne 8. července 2017 od 10.00 do 14.00 hod. uspořádán již druhý společný sraz majitelů vozidel Volkswagen, a to pod názvem "Detailing day s Chemical Guys". V tento den jsme se společně setkali na adrese U Měšťanského pivovaru 1327/3 v Praze 7-Holešovicích, kde sídlí odborná škola Smart Detailing University, která pro naše členy pravidelně pořádá vzdělávací kurzy v oblasti auto detalingu. A jak jsme již napověděli, program akce se týkal leštění s grilováním a vynikající přátelskou atmosférou.

 

Flotila klubových vozidel Volkswagen


foto2

 

Krátce po 10. hodině byla zaparkována flotila našich klubových vozidel zastoupená z modelových řad vozidel Polo (9N se vzduchovým podvozkem - člen Sumec, 9N3 - člen Kepos, 6R - členka Vendy, 6C1 ve verzi GTI - člen Fero) a z dalších vozidel se znakem VW za jejich přídi: Touran (kamarád Honza Brodský) a New Beetle (Honza Bečička, který přivezl koordinátora Volkswagen clubu a další hosty). Vozidla byla zaparkována tak, aby měla mezi sebou co největší odstupy a zároveň podtrhovala celkové dění. Na fotkách však spatříte v květináčích okrasné stromky. Ty původně sloužily pro zázemí grilu, ale řekli jsme si, že by to s nimi mohlo být hezčí a z nápadu vznikly Biofotky :-)

 

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12

Detailing klubového brněnského vozu New Beetle

foto3

 

Na místě se nás ujal lektor Fanny, který postupně odprezentoval odborné rady a tipy v oblasti detailingu, ochrany laku a jeho korekce s finálním leštěním. Jako nejvíce běžně ušpiněné vozidlo bylo vybráno klubové vozidlo Volkswagen clubu, New Beetle, které až z Brna na předním nárazníku přivezlo různé, nedávno bzučející, "brouky". Zde za přítomnosti všech účastníků bylo aplikováno suché mytí karoserie speciálním přípravkem Ekosmart, následovalo sušení a dekontaminace laku pomocí tzv. clayování. Nakonec se o lak postaral vosk s vysokou antistatickou vlastností snižující ulpívání prachu na jeho povrchu. Další etapa byla věnována litým kolům a koženému interiéru vybraného vozidla. Černý Brouk, po pečlivém detailingu, vypadal jako nový. Uznejte z fotek sami.

 

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12

A co na to Polo klubáci?

foto4

 

I členi Volkswagen Polo clubu do rukou uchopili přípravky s mikrovláknovými utěrkami a obohaceni zkušeností se vydali ke svým vozidlům, kde každý si mohl zdarma vyzkoušet kompletní nanotechnologii Nanowax a odjet tak s krásně naleštěným vozidlem. Ten, kdo potřeboval poradit, dostal cenné instrukce i od předsedy Polo clubu, který již prošel všemi certifikovanými kurzy a Fannyho rád doplňoval. Když se již provádí detailing, tak se mohou nalézt i různé závady. Jednu takovou jsme zjistili, kdy u vozu Polo naší členky chyběla krytka žárovek předního světlometu, která nakonec byla objevena zapadlá v motorovém prostoru. A to je o důvod více, proč vlastně o své vozidlo pravidelně pečovat, neboť zpravidla objevíte řadu "pokažených" věcí, které takto můžete třeba hned odstranit.

 

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06

Po pořádné práci je hlad

foto5

 

A jak bylo ze strany organizátora akce slíbeno, tak bylo splněno. Pro všechny účastníky byly předem připraveny naložené kuřecí a vepřové steaky zdarma. Kolem rozehřátého grilu se začaly potichounku plížit nenasytné krky, o které bylo nezanedlouho dobře postaráno. Zde opět zabodoval lektor Fanny, který sám zvládal jak pobíhat od neleštěných kapot, po prodejnu, zajišťovat pitný režim, tak ještě stát u pekelného dýmícího stroje.

 

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06

Pozvánka na oficiální sraz Volkswagen clubu!

foto6

 

Oficiální sraz klubů značky Volkswagen se bude konat dne 26. srpna 2017. Při příležitosti, kdy jsme měli již plné žaludky a naleštěná naše vozidla, získali jsme další informace k tomuto velkolepému dni na letišti Hosín u Českých Budějovic, kde bude zároveň i stánek místního hostitele - Chemical Guys. Na místě členi obdrželi pozvánky a společně jsme se vyfotografovali. Ke krásné pohodové a přátelské atmosféře dopřávalo slunné počasí. Co více si na místě přát? Navíc, v prodejně byla pro všechny účastníky připravena klubová sleva na veškerý nabízený sortiment! A toto vše jsme dokázali zvládnout na necelé tři hodiny!

 

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Podpora na Street Connection 4 Charity

foto7

Dále je nutné dodat, že naše klubová vozidla v rámci Volkswagen clubu, jehož Polo club je součástí, reprezentoval člen Sumec se svým na vzduchu sníženém vozidle Polo 9N na akci Street Connection 4 Chatity, která se téhož dne souběžně odehrávala na pražském výstavišti v Holešovicích. Zde ho ve stánku Chemical Guys uvítal hlavní lektor Smart Detailing University, Tibor Maňas a na místě ho dále podpořil předseda Polo clubu, SantaLuck, který vše s dokumentoval. K tomu samozřejmě nechyběly hostesky a vychlazené "energy drinky" od sponzorů. Vstupné bylo věnováno na boj s dětskou leukémií. A to je pořádná pecka na závěr tohoto celkem náročného dne, co myslíte?

 

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Poděkování

foto8

Samozřejmě nesmí chybět poděkování na této akci a jako předseda Polo clubu děkuji: mé těhotné manželce (klubové asistence Lucci), která asistovala s klubovými záležitostmi (fotila, byla mi na srazu pravou rukou a pak umyla pošlané bannery), Tiborovi Maňasu (umožnění této skvélé akce v jeho provozovně včetně občerstvení), Fannymu (lektorství, grilování a úklid) a všem našim členům, co si udělali čas a přijeli až od Brna, Hradce Králové či Olomouckého kraje. Děkuji všem!

 

Autor: předseda Volkswagen Polo clubu, SantaLuck

Související články:

Tagy: polo, Chemical Guys, Leštěnky, Tibor Maňas, Volkswagen Polo club, Letiště Hosín, Sumec, Biofotky, Street Connection 4 Charity, Kepos, Fero, Fany, Vendy