2016/06 Detailing Day s Chemical Guys

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 18. červen 2016 (sobota)

Lokalita: Praha 7-Holešovice, ul. U Měšťanského pivovaru 3

Počet osob: 13 za Polo klub

Počet vozidel: 14, z to 5x Polo club

Poznámka: druhý sraz s Volkswagen clubem

 

Úvodem

foto5

 

Ve spolupráci se společností Trieste a. s., naším klubovým partnerem a oficiálním Volkswagen clubem, byl v sobotu 18. června 2016 od 10.00 do 17.00 hod. pořádán společný sraz pod názvem "Detailing day s Chemical Guys". Náplní srazu byla prezentace odborných rad a tipů v oblasti detailingu, ochrany laku, jeho korekce, leštění. Nechyběly názorné ukázky, kdy veškeré přípravky a procesy jsme si mohli na našich vozidlech sami vyzkoušet. Akce proběhla za uvolněné a přátelské atmosféry, kterou zpestřilo grilování s půvabnou hosteskou.

 

Průběh srazu

foto5

 

Místem srazu byla provozovna klubového partnera, společnosti TRIESTE, na adrese ul. U Měšťanského pivovaru 1327/3 v Praze 7-Holešovicích. Na této adrese se dne 21.05.2016 konala akce při příležitosti otevření této provozovny pod názvem "Grand Opening Chemical Guys prodejny v Praze", kde v rámci slavnostního dne mezi pozvanými osobnostmi byl i předseda Volkswagen Polo clubu Lukáš Hanák alias SantaLuck. Společnost Trieste, a.s. pod hlavičkou odborné školy Smart Detailing University pro naše členy pravidelně pořádá vzdělávací kurzy v oblasti auto detalingu.

 

foto3

 

Po předchozí domluvě mezi vedením oficiálního Volkswagen clubu a hlavním lektorem Tiborem Maňasem vznikla myšlenka uspořádat společný sraz majitelů vozidel Volkswagen za účelem bezplatně se naučit technologii správné péče o lak, kdy tyto informace jsou mimojiné obsaženy v certifikovaném kurzu Základy detailingu (DIY Basics of detailing).

 

foto1

 

V sobotní den jsme se sjeli do pražské pobočky, kde jsme naše "špinavá" vozidla zaparkovali v areálu a po společném přivítání mezi členy a organizátory akce nastala řada dílčích kroků, kdy jsme použili tzv. suché mytí, dekontaminaci laku tzv. clayování a voskování. Na řadu rovněž přišla péče jak o plastové díly interiéru, koberečky a tapecírunk, tak kola a pneumatiky. Veškerá práce se konala pod odborným dohledem lektora Tibora, který nejdříve vše ukazoval na přistaveném golfu majitelky Vendy, kdy následně členi přebírali tyto vědomosti a aplikovali přípravky. K odborné pomoci se přidal i předseda Polo clubu, který má již všechny získané certifikáty z této školy a na místě ostatním pomáhal s jejich leštěním. V průběhu akce se o pohoštění díky grilovaným klobásám a pitnému režimu postarala půvabná hostestka, takže vynaložená energie byla opět doplněna. I když spadlo pár kapek deště, tak počasí po celou dobu akce panovalo velice přívětivě a řada z nás se stačila na sluníčku pěkně opálit.

V průběhu akce jsme mezi sebou debatovali o různých motoristických záležitostech, kdy na řadu přišly různé rady a drobná pomoc. Na závěr jsme se společně vyfotografovali při společném výskoku před klubovým transparentem. Následně jsme ještě naše vozidla zanechali u Tibora v areálu a šli si ještě posedět do nedaleké cukrárny a probrat klubové záležitosti.

 

Závěrem a poděkování

foto1

 

Tento sraz byl byl konán ve spolupráci s Volkswagen clubem, jehož jsme součástí a jednalo se již o druhou společnou a úspěšnou akci. Za organizaci tohoto srazu si poděkování zaslouží Tibor Maňas - hlavní lektor Smart Detailing University, Petr Vychopeň - koordinátor Volkswagen clubu, Lukáš Hanák - předseda Volkswagen Polo clubu a dále všichni členi Volkswagen Polo clubu, kteří na místo přijeli zejména až z Olomouckého, Karlovarského, Středočeského či Jihočeského kraje. Předseda Polo clubu jmenovitě děkujeme za účast místopředsedovi Pavlíkovi, člence MazlikVašek (Zuzka) a členům: Hell Fighter, Zakyn, Fero, Nino, Magic a jejich doprovodu a klubového DJ Spancerovi. Spousta členů našeho klubu přijela na sraz vůbec poprvé, čehož si velice vážíme a zároveň děkujeme za podporu naší členské základny. Na místě jsme zároveň obdivovali vozy členů Volkswagen clubu a návázali kontakty s jejich majiteli. Musíme podotknout, že naše v řadě zaparkovaná klubová "Polo flotila" sestavená z vozů Polo modelové řady 2F (G40), 6N1 a 6C1 (GTI), byla hodně obdivována. Již se můžete těšit na další klubové srazy, a to zejména oficiální sraz vozidel Volkswagen v rámci Volkswagen clubu, který se bude konat ke konci srpna 2016 na letišti Hosín u Českých Budějovic!

 

Autor

text: předseda SantaLuck


Fotogalerie (celkem 36 fotografií)

 

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15
foto16
foto17
foto18
foto19
foto20
foto21
foto22
foto23
foto24
foto25
foto26
foto27
foto28
foto29
foto30
foto31
foto32
foto33
foto34
foto35
foto36

Související články:

 

Tagy: polo, Volkswagen club, Chemical Guys, Hostesky, Grilování, Leštěnky, Tibor Maňas, Praha

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45