2015/07 Smart Detailing University - Základy detailingu

sraz2

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 4. červenec 2015 (sobota)

Lokalita: sídlo společnosti TRIESTE a.s., ul. U Měšťanského pivovaru 1327/3, Praha 7-Holešovice

Počet osob: účast 2 členů Volkswagen Polo clubu a další zájemci o školení

Počet vozidel: zastoupeno klubovým vozidlem Volkswagen Polo

Poznámka: oficiální stránky Smart Detailing University

 

Recenze

Dne 4. červnence 2015 od 10.00 do 16.00 hod. se v Praze 9-Horní Počernice, v pobočce našeho klubového partnera společnosti TRIESTE a.s., konal kurz pod názvem Základy detailingu (DIY Basic of detailing). Tento kurz a další navazující jako jsou Leštění a korekce laků (DIY Intro to Buffing & Polishing) a Čas pro skutečného detailing entuziastu (Master Training Course) jsou realizovány pod SMART DETAILING UNIVERSITY, což je jedno ze světově největších a nejmodernějších rekvalifikačních vzdělávacích zařízení v oblasti auto detailingu. Smart detailing University je odborná škola pro profesionální Auto-detailing, profesionální leštění laků, korekce laků a čištění interiérů. Náš klub byl možnou nabídkou školení osloven díky Tiborovi Maňasovi, který ve zmíněné společnosti působí jako principal lektor (hlavní lektor) a to již na našem klubovém srazu v jižních Čechách, kde nám prezentoval široký sortiment přípravků a postupů pro ošetření a údržbu laku.

Základního kurzu se v rámci Volkswagen Polo clubu zúčastnil předseda SantaLuck a člen Bobik_8. Pro praktické vyzkoušení postupů a přípravků bylo zvoleno vozidlo Volkswagen Polo, které člen Bobik_8 zakoupil před časem v sice pěkném a udržovaném stavu, nicméně jsme byli zvědaví, jak vozidlo dát ještě více do kondice, neboť zub času se dosti podepsal na laku při jeho každodenním parkování na sídlišti a do dnešní doby i neodbornou péčí o lak ze strany dřívějšího majitele.

V místě školení nás přivítal Tibor Maňas a půvabná hosteska Míša. Naše klubové vozidlo jsme zaparkovali do dílny vedle dalšího týmu, který sem přijel Nissanem. Školení začalo krátkou počítačovou prezentací o struktuře a tloušťce laku, jeho správným umýváním a voskováním. Po prezentaci následovalo suché umývání karoserie, odstraňování zoxidovaných částí laku, ošetření pórů pomocí speciální gumy, voskování a leštění. V rámci doby mezi nánosem vosku jsme vyčistili motorový prostor a zbavili jsme se olejových usazenin v těžko dostupných místech. Další část byla zaměřena na kompletní vyčištění interiéru, a to všech plastových dílů, čalounění a tapecírunku střechy. Po vyleštění karoserie byla ošetřena kola, podběhy a nakonec vyleštěna skla. Při práci jsme se dosti zapotili a o pitný režim bylo zdarma postaráno ze strany organizátorů.

Po provedeném ošetření jsme na sluníčku překontrolovali naši celodenní práci a proběhlo společné fotografování a předávání certifikátů o absolvování kurzu. Musím sdělit, že po celou dobu panovala skvělá přátelská atmosféra, kdy si všichni mezi sebou tykáme a oslovujeme se jmény, což je důležité pro odbourání komunikační bariéry.

Na samotný závěr bych měl sdělit, že jsem nevěřící člověk v rámci reklam a nových postupů a popravdě jsem se obával toho, že se bude jednat zcela o čistě nutnou prodejní akci sortimentů. Ovšem, je to úplně jinak. Na místě si nic nekupujete. Vše, co používáte pro kompletní péči o vaše vozidlo na místě, je v ceně kurzu a v případě, že Vás skutečně určitý produkt nadchne ať jsou to vosky, koncetráty, speciální utěrky s dutým vláknem apod., tak si později uvedené výrobky zakoupíte za partnerské ceny v e-shopu výše uvedené společnosti. Musím dodat, že naše členské Polo zaznamenenalo za jeden den velkou změnu k lepšímu a nelituji své účasti na kurzu. Budu jen velice rád za další spolupráci s partnerem TRIESTE, a.s. a vyšší účast z našeho klubu, neboť mezi námi je řada členů, kteří mají v garáži krásná auta a doporučuji jim využít nějakého z vybraných kurzů.

Já jsem osobně do současné doby umýval auto hadicí nebo wapkou, kdy jsem na lak používal klasickou houbičku se saponátem a na vysušení jsem sáhl pro jelenici. Pak pěkně někde ve stínu jsem nanesl leštící vosky a měl jsem za to, že jsem udělal pro auto maximum. Spousta lidem tento vžitý postup asi dostačuje a uspokojuje. Laku nikoliv. Bez aplikace určité nanotechnologie ztrácíte při každé neodborné domácí údržbě znatelnou tloušťku laku v mikronenech a dříve nebo později lak prodřete až na jeho spodní vrstvu s nevzhlednými hologramy a škrábanci. Vše lze včas ještě napravit, ale je zapotřebí něco pro toto udělat. Tímto neberte tuto recenzi jako možnou reklamu na dané výrobky (SMARTWAX a CHEMICAL GUYS), ale jedná se pouze o mé nadšení a získání nových znalostí, se kterými se tímto s vámi chci podělit.

 

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9
gfoto10
gfoto11
gfoto12
gfoto13

Související články:

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení