Počet osob: 3

Počet vozidel: 1

Poznámka: -

Recenze

V neděli dne 26. ledna 2014 od 11 hodin se v Plzni v motokárovém areálu Papírna konal šestihodinový motokárový maraton. V tomto maratonu závodilo celkem osm týmů složených ze čtyř závodníků a jednoho náhradníka pro případ zranění některého z nich. Do závodu se přihlásili tři zástupci VW Polo clubu: člen Hell Fighter, člen Herák, člen SwoBi a další dva nekluboví kamarádi René a Libor Náš tým jsme nazvali příhodně LAMY. Před startem představili pořadatelé pravidla celého závodu, týmy si losovaly motokáru a pořadí na startu. Krátce po 11. hodině vypukl samotný šestihodinový závod, střídání jezdců bylo na vzájemné dohodě a zpočátku to bylo 15 minut, později s ubývajícími silami se tento interval zkracoval. Tankování si řešili závodníci sami. Trať byla založena spíše technicky s velkým množstvím zatáček a i přes celkem slušný výkon motokár se nedalo úplně tohoto potenciálu využít, protože dlouhých rovinek nebo táhlých zatáček byl nedostatek. Trať byla velmi úzká a míst na předjíždění tragický nedostatek, ale i přesto nebyla o zajímavé okamžiky nouze. Náš tým byl velmi dobře sehraný a závod zvládl na jedničku, s celkovým počtem 400 zajetých kol se umístil jako šestý a myslím, že ostudu našemu klubu jsme rozhodně neudělali. Vedle motokárové trati byla velká místnost se stylově vyvedeným barem, velmi příjemnou a ochotnou obsluhou, starající se o zranění závodníků, která byla většinou ve formě puchýřů. Dále byla v ceně porce výborného guláše a další chod byl řízek s bramborem, takže hlady jsme nestrádali. Tohle vše nás vyšlo na částku 1.000,- Kč na osobu, kromě náhradníka. Za sebe můžu motokáry Papírna v Plzni rozhodně doporučit a pro lepší inspiraci je možné shlédnout několik videí na kanále Youtube, případně přímo na facebookových stránkách "Motokáry Papírna".