2008/05 Pávov Mánia II

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 16. - 18. květen 2008

Lokalita: autokemp Pávov u Jihlavy

Počet osob: 65

Počet vozidel: 30

Poznámka: -

 

Úvodem

Je pátek sedm hodin ráno a z budíku se stále hlasitěji line pro mě tolik neoblíbená melodie. Mám pouhou čtvrt hodinku na to, abych naložil SwoBiho a hodinku na to, abych nás dopravil pažoutem za Šárkou do Pelhřimova pro dřevo. Vše jde podle plánu a kolem dvanácté hodiny je dříví u ohniště složeno a pivo s chlazením a pípou na krušný večer v kempu připraveno. Teď se ještě naobědvat, znovu umýt auto a na druhou hodinu hurá zpět do kempu čekat na ranního FTAKA. Po půl hodince čekání se objevuje první políčko. Tentokrát to není FTAK, jako první se na srazu Pávov 2008 objevuje Souky. Následuje ho Radka s polovičákem, Nonie s Mazlíkem, Terísek s kamarádkou, Scooterovi se SantaLuckem, který si s sebou opět přivezl tu ostravskou černovlasou potvůrku s prořízlou pusinou... jasně, Lucinka se jmenuje... a další. Podle naloženého kufru to vypadalo, že Santovi přijeli tak na měsíc, avšak většina harampádí byly ceny do tomboly. S přibývajícím časem se pomalu plnily jak prostory určené pro ubytování, tak travnatá plocha, sloužící k zaparkování vozidel. Mezi posledními přijíždí výprava z daleké Moravy a relativně hezké počasí nám přivezl i Slamka s kamarádem Vladem z dalekého Slovenska, avšak těžko říci jestli si Homer (Slamka) pamatuje jaké bylo počasí, když dorazili…

 

Páteční večer

Je osm hodin večer a již ubytovaní členové se pomalu začínají přesouvat do pronajmutých uzavřených prostor takzvané mládežnické klubovny, kde se mělo uskutečnit stručné úvodní slovo předsedy klubu SantaLucka a tolik očekávaná tombola moderovaná Wormiem. Z technických důvodů (bylo téměř neřešitelným problémem dostat člena Slamku do klubovny) začal Santa svůj projev předčítat s hodinovým zpožděním. Mluvil kultivovaně, stručně, vyvaroval se pravopisným chybám a velice dobře artikuloval. Byl však neustále přerušován věcnými připomínkami některých neukázněných členů. Závěrem poděkoval několika konkrétním členům za různé zásluhy pro klub a pasoval do VIP elity člena Zephyho, který se zasloužil hlavně o tom, že jsou z některých z nás puzzlemagoři. Své slovo dostali i hlavní organizátoři srazu, kteří všechny členy nejprve vřele přivítali a přidali pár vět k organizaci a programu srazu.

 

Kolem jedenácté hodiny přišlo to, na co se spousta členů těšila nejvíce. Bohatě dotovaná tombola s nadějí získání hlavní výhry v podobě litého disku, který do tomboly věnoval Teken. Další ceny, které mohl kdokoliv vyhrát byly například playstation, stará plynová maska (bez filtru), potahy na sedačky, klíčenky, gramofonové desky, videokazeta "bourá jen blb?", stěrač, tuby se silikonem, kůže na fofrklacek, puzzle, plyšový vibrující penis s xichtem a další. O zábavu nebyla nouze, jelikož moderátorem nebyl nikdo jiný, než člen Wormie. Pro úplnost chybí dodat, že hlavní cenu vyhrál člen Mirbra... tak teda upřímně gratulujeme... Kolem jedné hodiny už byl jeden sud zcela prázdný a jelikož venku nepršelo, přesunuli jsme se k ohništi. Z důvodu nepřipravených a příliš rozrostlých keřů a také zaparkovaných karavanů se letos neuskutečnila tolik oblíbená "Velká pávovská", vlastně se pak i nějak zapomnělo na hru "hádej, čí je to ruka", se kterou přišel opět člen Wormie. Tak se hrami posedlí členové mohli zabavit alespoň hrou "hledej klíče", kterou zorganizoval a naplánoval kamarád Scooter, když ztratil klíče od pokoje.

 

Sobotní den

Snídaně, který byla připravená pro členy v salonku místní restaurace přišla jistě vhod. Někdo si dal čaj, jiný zase kafe, připraveny byly obložené talíře a vše mezi devátou a desátou hodinou. Na oběd byl největší zájem o smažený sýr s bramborem, našlo se však v našem klubu i pár grandů v čele s FTAKEM a Scooterem, kteří si dali nejdražší možné hotové jídlo - labužníkovu pochoutku.

 

Trávení si členové mohli zpříjemnit sledováním kulturní vložky o kterou se postaral Santa s Ttech-manem, když testovali prostornost a možnost využití kufru Corrada. Se skutečností, že nás v tom kufru z venku někdo zabouchne - s tím jsem tak nějak počítal. Po krátkém vydýchání byli členům znovu objasněna pravidla pro spanilou jízdu a každý dostal plánek s dvacetikilometrovou trasou končící na letišti ve Zhoři u Jihlavy. Ihned po příjezdu na letiště si SantaLuck zorganizoval parkování všech členů pro focení a kamerování. Po náročných dvou hodinách přišel čas na vyřádění sportovně založených členů a hlavně jejich políček. Připravily se kužely a po dráze se proháněly políčka směrem tam sprintem a zpět slalomem. Úřadovali hlavně klubová GTIčka, ale zahanbit se nenechal ani Draczech se svou G40kou. Proti Ttech-manovýmu Corradu se zase vyšvihl jeho kamarád a host srazu Vlastík se svou 1,8kou ve dvojkovým Sciroccu, který pak potrápil i Sebartovo GTIčko. Navzdory všem nepříznivým předpovědím bylo počasí příjemné. Například Mazlík se vrátil do kempu pěkně spálenej. Někteří členové se už do kempu nevraceli a odjížděli z letiště rovnou domů. Téměř všichni členové si do kempu vraceli zase tak nějak spanile a to v čele s Ttechmanovým corouchem. Na ploše však přeci jen někdo zůstal… Štěpán, který se těšil jak potrápí svého přestavěného bílého ropáčka, Sebertus s GTIčkem a SwoBi. Jo a málem bych zapomněl na Skina, který zde také zůstal, ale z úplně jinéh odůvodu než ti tři. Měl na letišti dobrý signál, tak sledoval na přenosném přehrávači fotbal a potom se naplno radoval, že Slavie má titul, což mě jako zapřisáhlého Sparťana moc nepotěšilo. A co se tedy na ploše dále dělo? Postavili jsme ,,obří,, slalom přes celé letiště, kde se rychlost mezi kužely pohybovala přes 100 km/h… jezdil pouze Štěpán a SwoBi, Sebartovo GTI sloužilo jako natáčecí vozidlo a díky němu máme nefilmovaný Štěpánův výlet mimo letištní plochu, či SwoBiho devastování kuželů… Myslím že pořadatelům a hlavně předsedovi spadl velký kámen za srdce, že vše proběhlo v pořádku a nedošlo k případným škodám na vozidlech...

 

Sobotní noc byla trošku divočejší než ta předešlá. Po vyčerpávajícím dni šlo hodně členů a polovwiček spát dříve, avšak přeci jen pár lidiček zůstalo a dopíjelo sud pichlavého Ježka a moraváci své zásoby Slivky. Popíjelo se u ohniště, ale brzy se přihnal megamrak, kterého se všichni až na SwoBiho, který měl nakonec pravdu, že z něho pršet nebude, obávali. Proto jsme se schovali pod střechu k pokojům, kde se zapojil sudík a pokračovalo s v konverzaci. Opět nezklamal Kentusáczech, který chytl po odpoledni stráveném ve slovenském alkoholovém depu, druhý dech a přišla na řadu jeho reklama na slepičárnu, dále se ozývali zvuky jako ze ZOO a nejrůznější vtipné hlášky. Vše jak jinak z megafonu. Postupem času lidé odcházeli spát, či usnuli přímo na židli venku (nebudu jmenovat viď Souky) či se schovávali za maringotku… Spát se šlo asi kolem půl čtvrté, pokud si to dobře pamatuji..

 

Závěr a poděkování

Stalo se snad poprvé, že se nerozbilo žádné auto, takové malé faux pas předvedlo po příjezdu na letiště Vlastíkovo Šíro, když tlakem prasklou hadičkou pustilo na zem téměř veškerou chladící kapalinu. Za hodinku však byla hadička nahrazena a jiné problémy již hlášeny nebyly.

Poděkování patří všem členům a kamarádům a polovwičkám a polovwičákům, kteří přijeli, autokempu Pávov, JZD Zhoř, členu Sebartovi za dovezení a zprostředkování kuželů, členům Scooterovi, MirBrovi a všem kteří se zapojili do jakéhokoliv úklidu, členu Draaczkovi za profi focení, jihlaskému pivovaru Ježek za zapůjčení pípy a chlazení, rodičům Sharanky za darování dřeva, sousedovi Ttechmana za zapůjčení kárky na dřevo, předsedovi SantaLuckovi za spoluorganizaci srazu a organizátorům Ttech-manovi a SwoBimu!

 

Autor

člen Ttech-man a člen SwoBi


Fotogalerie

sraz189
sraz190
sraz191
sraz192
sraz193
sraz194
sraz195
sraz196
sraz197
sraz198
sraz199
sraz200
sraz201
sraz202
sraz203
sraz204
sraz205
sraz206
sraz207

Statistika

Počet akcí a srazů: 94

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení