Regionální Jičínský sraz - reportáž

Ve dnech 17. až 18. června 2017 na Jičínsku se konal klubový regionální sraz, který zorganizovali členové eVWžen a Skin. Místem společného setkání byl předem vyjednaný autokemp Prachovská Osma, který se nachází v romantickém prostředí nedaleko Prachovských skal. Po naplánovaném sobotním příjezdu proběhlo ubytování v útulných chatičkách a každý účastník srazu obdržel tištěný harmonogram programu srazu a visačku s jeho přezdívkou, aby nikdo neměl žádné zábrany oslovit jiného člena, neboť právě na tomto srazu jsme se seznámili s řadou "nových tváří". Po obědě v místní restauraci jsme se vydali směrem k parkovišti, kde předseda všem rozdal hlasovací lístky pro NEJ vozidlo srazu a členi zde představili svého plechového miláčka. Poté následovala debata u vozidel s výměnou servisních rad a očekávaná spanilá jízda s pozvávacím výletem po malebné krajině Českého ráje.

foto1

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Spanilá jízda s poznávacím výletem

Jako první zastavení bylo na parkovišti obce Malá Skála, kde proběhlo společné fotografování a pěší výšlap na nejrozsáhlejší skalní hrad Vranov.

foto2

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Po zdolání turistiky jsme hromadně pokračovali zpět do Jičína, kde na Valdštejnově náměstí se konalo další společné fotografování, poté individuální nákup a cesta zpět do autokempu.

foto3

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Hlasování o NEJ Polo srazu

V odpoledních hodinách předseda na stůl vysypal obdržené hlasovací lístky a provedl sečtení hlasů, kdy v tomto čase byly již vystaveny poháry pro vítěze a všichni marně čekali na verdikt, ale...

foto5

... aby to nebylo pro členy vůbec jednoduché, byla pro ně připravena ještě zákeřná soutěžní disciplína, která se odehrála na parkovišti. Zde za přítomnosti poroty a všech přihlížejících účastníků srazu proběhla kontrola povinné výbavy vozidel s možnou ztrátou bodů za každou chybějící položku a o legraci nebyla rozhodně nouze. Nakonec nebyly zjištěny žádné vážné nedostatky a sečtené hlasy zůstaly bez poskvrny.

foto4

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Vyhlášení výsledků

Na začátek proběhlo slavnostní zahájení srazu s krátkým proslovem předsedy, při kterém členi byli informováni o chystaném oficiálním srazu Volkswagen Fest v Hosíně. A nastal vytoužený okamžik, kdy hlasy byly sečteny, poháry naleštěny a diplomy nadepsány. Bylo to hodně těsné a vítězům gratulujeme!

První místo za NEJ vozidlo srazu obdržel člen Cabbie (oranžové CrossPolo, 17 hlasů)

cabbie

Druhé místo za NEJ vozidlo srazu obdržel člen Sumec (Polo 9N na vzduchovém podvozku, 14 hlasů)

sumec

Třetí místo za NEJ vozidlo srazu obdržel člen eVWžen (zelené CrossPolo, 12 hlasů)

evzen

Večerní tombola

Večerní dobrá nálada byla zcela jistě podpořena ze strany předsedy, který se ujal moderování klubové tomboly, do které členi přidali hodnotné ceny. Hlavně místopředseda FTAK, který na místo přivezl celý kufr předmětů "co dům dal". Jako hlavní ceny byly láhve ohnivé vody, dort s logem Volkswagen a chladnička do auta. Následně jsme se přesunuli z venkovní zastřešené terasy do vnitřních prostorů restaurace, kde se ještě debatovalo do pozdních večerních hodin.

tombola

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Závěrem

kemp

Jednalo se již o 85. klubový sraz (v pořadí 20. regionální sraz), který trval přesně 24 hodin. Za tuto dobu jsme měli možnost bohatě poznat další členy, upevnit vzájemné přátelské vazby a tím hlavně podpořit klubové dění, což se zcela určitě povedlo na jedničku. Poděkování si zaslouží jak organizátoři srazu, tak i ženský personál autokempu Prachovská Osma. Kromě tohoto jsme personálu udělili pamětní certifikát za spokojenost s jejich nabízenými službami. Srazu se zúčastnilo 27 osob, které přijely v 16 ti vozidlech, z toho 14x Polo. Z klubové pokladny byla na sraz vynaložena částka ve výši 1.144 Kč. Nesmíme se nechat od cesty, že v pozdní večer z kempu odjelo jedno Polo, které následně bylo zastaveno a kontrolováno policejní hlídkou a veřte, že po dnešním dni řidička předvedla povinnou výbavu bez jakýkoliv výhrad :-)

Související články

Autor: předseda SantaLuck

Tagy: Prachovská osma, Jičínsko, Regionální sraz, Malá Skála, Vranov, Tombola, Poháry

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45