2016/05 Litoměřice s Volkswagen clubem

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 15. květen 2016 (neděle)

Lokalita: Litoměřice (Ústecký kraj)

Počet osob: 7 za Polo klub

Počet vozidel: 5, z to 3x Polo

Poznámka: první sraz s Volkswagen clubem

 

Úvodem

2016 sraz litomerice2

 

Dne 15. května 2016 se na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích konal tradiční Autosalon. U této příležitosti byl uspořádán Volkswagen Roadshow a sraz Volkswagen clubu, a to ve při vzájemné spolupráci hlavních partnerů Auto Gerhard Horejsek, Volkswagen Česká republika a oficiálního Volkswagen clubu. Motorizovaného srazu se rovněž zúčastili majitelé vozidel Polo, kdy mezi nimi byli i členi našeho Polo clubu se zastoupením vozidel modelové řady druhé a třetí generace. Pro všechny účastníky podařilo předem domluvit exkluzivní výhody jako byly různé soutěže a zkušební jízdy ve flotile předváděcích vozidel. Počasí z počátku nedělního dne nebylo účastníkům vůbec nakloněno, a tak o zahřátí bylo postaráno ze stran hostesek ze stánku Volkswagen Maraton Editon, které nabízely čaj a možnost si zasoutěžit o ceny na běhacím pásu nebo cyklo trenažéru připojených k multimediálnímu příslušenství. Na místě se dále nacházel stánek největšího oficiálního fan Volkswagen clubu, kde se zájemci mohli zaregistrovat a v rámci členství mohli získat různé členské výhody a hodnotné dárky. Za zaparkovanými vozidly účastníků srazu byla přistavena dominantní plošina s vystaveným vozidlem Polo ve verzi GTI, což naše klubáky rozhodně hodně moc potěšilo. Dále v pavilonech byla k vidění různá vozidla Volkswagen a naše členy především zaujala Speciální edice "Polo Original", které v rámci jeho 40. narozenin bylo vyrobeno pouze tisíc kusů. Ve výstavní hale se sportovně upravenými vozidly bylo objeveno Polo 6N2, kdy předseda Volkswagen Polo clubu zanechal jeho majiteli klubovou navštívenku s možností stát se jedním z nás.

 

Vyhráli jsme první místo

2016 sraz litomerice4

 

V rámci doprovodného programu byla pro širokou veřejnost možnost zapojit se do hlasování o nejlepší vozidlo srazu Volkswagen clubu. Během postávání u našich klubových vystavených vozidel jsme zájemcům zodpovídali různé dotazy a patřičně naše vozidla reprezentovali. Velice hezký zážitek byl, když k našemu klubovému vozidlu přijel malý klučina na šlapacím autíčku, členovi pohladil kapotu a znak v přední mřížce a sdělil své mamince "pěkné jako mám já, to je také Polo". Jako ostatní soutěžní vozidla byla např. Amarok, Golf, New Beetle, Passat, Touareg a Transporter.  Organizátoři Volkswagen clubu po sečtení hlasů vyhlásili výsledky, kdy na druhém a třetím místě se umístili majitelé s vozidly Touareg a Amarok a první místo získal náš člen Evžen s jeho 30 let starým vozem Polo. Musíme dodat, že člen Evžen byl z tohoto okamžiku velice dojat, neboť v dárkové tašce mezi dalšim cenami obdržel vysněnou čepici s logy Volkswagen a WRC Rally, kterou si vždy moc přál. Evžen k tomu navíc obdržel poukázku na zboží do stánku Volkswagen Life Style v hodnotě 3 tisíce Kč, kterou na místě proměnil za značkovou bundu GTI, jenž jsme mu ji jako klub pomohli vybrat. Evžen, který celý svůj život zasvětil vozidlům Volkswagen Polo, kdy jich vlastní hned pět generačních modelů a připravuje na svět veterána ve verzi Derby. U stánku mu dojetím ukápla strašně velká slza. Jako další ocenění mezi srazovými vozidly s třicet let starým vozidlem Polo získala Nikky, dcera našeho člena Skina, který v tuto dobu byl jako řidič kamionu v Turecku. K Nikky dodáváme, že po boku jejího táty, který rovněž vlastní několik vozidel Polo, začala na naše klubové srazy jezdit již od jejího dětství a nyní, když dosáhla plnoletosti a vlastní řidičské oprávnění, se začala osamostatňovat a pevně věří, že jí táta toto Polo třeba přenechá.

 

Závěrem a poděkování

2016 sraz litomerice3

 

Jednalo se o první motoristický sraz sraz Volkswagen Polo clubu, který byl konán ve spolupráci s Volkswagen clubem, jehož jsme součástí. Poděkování si zaslouží zejména jeho představitelé Tomáš Hanousek, Jan Bečička a Petr Vychopeň. Dále předseda Polo clubu děkuje za ceny do výhry partnerovi Auto Horejsek, zpestření srazu díky společnosti Volkswagen Česká republika a všem členům, kteří přijeli osobně podpořit uvedený sraz jako je Evžen, Rendas, Nikky a klubovému hostovi DJ Spancerovi. Na uvedeném srazu předseda Volkswagen clubu oslavil 7. leté výročí svatby s jeho manželkou a klubovou asistentkou Lucci. Budeme se těšit na hojnou účast v následujících společných srazech!

 

Recenze na sraz z pohledu Volkswagen clubu
 

Autor

text: předseda SantaLuck


Fotogalerie (celkem 36 fotografií)

 
foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15
foto16
foto17
foto18
foto19
foto20
foto21
foto22
foto23
foto24
foto25
foto26
foto27
foto28
foto29
foto30
foto31
foto32
foto33
foto34
foto35
foto36

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení