2012/06 Višňová II

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 15. - 16. červen 2012 (pátek-sobota)

Lokalita: Kemp Višňová u Křivoklátu

Počet osob: 18

Počet vozidel: 10, z to 4x Polo

Poznámka: -

 

Úvodem

Klubový sraz Višňová II je úspěšně za námi a pojďme se společně podívat na to, jak to dopadlo. Jednalo se o 51. klubovou akci, o 2. sraz v tomto roce a o 2. ročník tohoto srazu na stejném místě. První ročník se konal minulý rok (2011) a oproti dubnu se tento sraz konal v červnu a bylo o dosti tepleji než minule. Počasí se rozhodně vydařilo. Tento sraz organizoval člen Jirka za pomoci jeho kamaráda Jirky. Oba Jirkové poctivě projeli všechny příjezdové silnice po kraji a označili křižovatky ukazateli tak, aby nikdo nemohl zabloudit. V okolí byla jedna uzavírka, ale i tak všichni zúčastnění přijeli bez jakýkoliv problémů. Ubytováni jsme byli opět v karavanech a oproti minulému roku byly za stejné peníze přistavěny ovšem karavany delší s větším místem pro jejich obývání. Cena pro dvě osoby na den vyšla ze vším všudy (poplatek za ubytování, rekreační poplatek, vjezd vozidla, použití elektrické přípojky) na 535 Kč/ pro 2 osoby, což si osobně myslím, že je to hodně dobrá cena. V kempu Višňová byl otevřen stánek s občerstvením a točeným pivem. V areálu jsou toalety a sprchy zdarma. Díky tomuto veškerému zajištění mohl každý člen přijet pouze s malou taškou a dále si jen užívat klubové atmosféry a čistého a zdravého vzduchu jak z okolních lesů, tak i blízko tekoucí řeky. Předseda klubu SantaLuck přijel na místo po organizátorech srazu mezi prvními a poté do večerních hodin se sjížděli další členi. Mnozí z nich využili tzv. ekonomické jízdy a dva členi přijeli jedním vozidlem a tímto ušetřili finance za pohonné hmoty a podpořili životní prostředí :-)

 

Páteční večer

Předseda vybalil z kufru desítku tašek a za nedlouho u jeho karavanu bylo otevřeno pro členy klubu občerstvení (párky v rohlíku, káva, grilované maso). Grilování za pomoci PoloVWičky Lucci probíhalo celý páteční večer až takřka do půlnoci. Na připravených tácech se servírovala předem naložená kýta a krkovička s grilovanou zeleninou za peníze "za náklady", takže se opět něco opět ušetřilo. Poté jsme společně u karavanu podebatovali a spát se šlo trošku později, jak je to vždy obvyklé, protože jsme se dlouho neviděli a bylo toho hodně o čem si povídat. Večer jsme zažili laserovou show a ruční přestěhovávání karavanů. Člen Elvis předal oznámení o jeho svatbě a na místě jsme se domlouvali za dalších organizačních záležitostech na tento den. Rovněž jsme se domluvili na uspořádání dalšího srazu v měsíci srpen. V pozdních večerních hodinách se s námi člen Elvis rozloučil s tím, že musí s jeho nastávající PoloVWičkou Hančou odjet domů, ale závora kempu byla zamčena, tak museli odejít domů pěšky (naštěstí je místní) :-)

Sobotní den

Někteří z nás byli čilí již před osmou ráno a postarali se o úklid všeho, co po pátečním večeru zbylo na stolech a do desáté hodiny vstali z lůžek i zbývající spáči. Po kontrole v rámci možného zbytkového alkoholu, po provedeném úklidu jsme se shodli na tom, že tento sraz ukončíme v odpoledních hodinách, protože účast lidí na místě nebyla velká, ale i tak jsme si udělali krásný sobotní den s kulturně poznávacím programem. Při naší spanilé jízdě jsme měli první zastávku v dílně, kde je totálně rozmontováno Elvisovo Polo až na skelet a připravuje se nový lak. Poté jsme odjeli na exkurzi motocyklového muzea Křivoklát, kde jsme se dozvěděli bohaté informace o motocyklech Jawa a ČZ. Odtud spanilá jízda pokračovala do Lužné u Rakovníka, kde jsme se společně naobědvali u předem rezervovaného stolu (svíčková, vrabec, řízek, kuřecí salát s těstovinami) a sobotní odpoledne jsme strávili v železničním muzeu. Prohlídku jsme absolvovali za pomoci klubového kamaráda Jirky, který nás excelentně provedl mezi exponáty a sdělil nám hromadu informací, které byste se jen tak nikde nedozvěděli. Po prohlídce jsme se rozloučili a odjeli směr domov.

 

Poděkování

Tímto děkujeme členovi Jirkovi za úspěšné uspořádání srazu, označení příjezdových cest, zorganizování ubytování, výrobou samolepek na auta a visaček a dále klubovému kamarádovi Jirkovi za pomoc na místě a postarání se jako průvodce v železničním muzeu. Rovněž si poděkování zaslouží asistentka klubu Lucci, která připravovala na srazu občerstvení.

 

Závěrem

Tento sraz se konal z pátku na sobotu jako tzv "čtyřiadvacítka" - tj. sraz trval přesně 24 hodin. Původně jsme zamýšleli tento sraz prodloužit až do neděle, ale vzhledem k tomu, že hodně lidí mělo na neděli již jiné plány (jak rodinné, tak pracovní), operativně jsme tento sraz na místě takto zkrátili a osobně se jako předseda domnívám, že jste si poté vážili každé minuty a nebyly nikde žádné časové prodlevy a tento sraz jsme si vzhledem k dalším aktivitám hodně moc užili a odjížděli jsme se zážitky a plným žaludkem. Tento sraz byl hodně pohodový a o tom se nám především jedná. Oproti minulému ročníku přijelo o 7 osob a 4 vozidla méně. Všem co přijeli, děkujeme za jejich účast a budeme se těšit na další klubové setkání!

 

Autor

text: předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení