2011/07 Patkův mlýn I

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 1. - 3. červenec 2011 (pátek-sobota-neděle)

Lokalita: Penzion Patkův mlýn, obec Žitětín u Jičíněvsi

Počet osob: 19

Počet vozidel: 13, z to 10x Polo

Poznámka: -

 

Úvodem

Tento sraz organizoval člen Evžen jako již třetí jeho a opět se mu vše podařilo na jedničku. Tento sraz je již 46. klubovou akcí a patří ve své návštěvnosti co se týká počtu osob a vozidel na 25. příčku, což znamená průměrná účast. I přes to, že se na sraz sjel menší počet členů, byla atmosféra parádní a totálně uvolněná. Žádný stres, žádný spěch a ke všemu se o nás všechny perfektně postaral Evžen, který nám po celou dobu srazu griloval maso a podával ho s výbornou omáčkou. Všechna čest - paráda a moc děkujeme za pohostinství!

 

Ubytování, spaní a jídlo

Byli jsme ubytováni v krásném rodinném penzionu, který v tuto dobu procházel menší vnitřní rekonstrukcí, ale i tak jsme složili hlavu na pohodlných postelích a v plně zařízených pokojích. V přízemí penzionu se nachází bar, promítací plátno, stolní fotbálek, koutek pro děti, kuchyně a toalety. V horních podlažích je několik pokojů pro plnohodnotné ubytování. Zbývající pokoje se připravují. Součástí penzionu je prostorný dvůr s bazénem, podiem a sezením pod slunečníky. Parkování bylo zajištěno na parkovišti. Pil se Kozel 11°, zajištěna sobotní a nedělní snídaně, k obědu veliký řízek s oblohou. Cena za ubytování za osobu za postel činila pouze 100 Kč (splnění tzv. ekonomy srazu). Další poplatek byl Evženovi za maso a nic jiného se na místě neplatilo. Na místě rovněž bydlela leonberger fenka Barunka, která byla ke všem kamarádská.

 

Cesta, auta a počasí

Nejdále ze všech to měli člen Hades a klubový host Láďa, kteří přijeli až ze Slovenska. Na místě jsme mohli obdivovat Hadesovo bývalé Polo (pozn. předsedy - v minulosti NEJ Polo v klubu a dále jeho další Polo, které bylo překvapením v klubu - Polo 6N1 s motorem 1.8 turbo). Pak dalším, kdo to měl opět nejdále byl místopředseda Zephy. Na sraz přijeli ovšem i členi z blízkého okolí, kteří to sem měli pouze 9 km :-) V rámci úprav jednotlivých členů jsme mohl spatřil koženkovou střechu člena Torfica.90, poflockovanou palubní desku z felicie v předsedově Formanu a dále zcela nově vybalenou kameru pro speciální natáčení za jízdy člena SwoBiho. Počasí moc teplé nebylo. Bylo pod mrakem, ale trakaře z nebe nepadaly, takže se vše dalo díky mikinám snést.

 

Kulturně poznávací výlety

Jako první zastávka při klubové spanilé jízdě byla na hradu a zámku "Staré hrady" (vstupné 65 Kč za prohlídku, parkovné 40 Kč). První písemná zmínka o tvrzi Stará je z roku 1340 v závěti Arnošta ze Staré. V ní věnuje tvrz i s přilehlými vesnicemi a pozemky své manželce Adličce. Páni ze Staré byli tehdy nejvýznamnějším rodem v okolí. Arnošt byl hejtmanem v Kladsku a jeho rodovým sídlem byla právě tvrz Stará. Zde se také pravděpodobně narodil jeho syn, budoucí první arcibiskup pražský – Arnošt z Pardubic. Na místě jsme se mohli kochat báječnou středověkou atmosférou a díky super průvodkyni převlečenou za čarodějnici, jsme se dozvěděli mnohá fakta o historii a nesmím ani zapomenout na ochutnávku medoviny - rovněž jsem si na místě koupil a když píši tyto řádky, tak ochutnávám a vzpomínám na hezké zážitky, kdy mě na nádvoří v rámci vystoupení místních herců oblečených do kostýmů uzavřeli do klece a čekal jsem na vyřčení ortelu pana kata. Další zastávkou byl zámek Humprecht v obci Sobotka (vstupné 60 Kč, parkovné 30 Kč), který byl postaven Italem Carlem Luragem v letech 1666 - 68 pro hraběte Humprechta Jana Černína z Chudenic jako lovecký zámeček. Zde nás nejvíce zaujala 16 metrů vysoká aula s akustickou ozvěnou a nádherným výhledem z ochozu věže. Po tomto výletu jsme se vrátili zpět do mlýna, kdy jsme byli opět pohoštěni organizátorem srazu a mnozí z nás z pracovních povinností odjeli směr domov. Hrstka zůstala na místě a v klidu debatovali a prohlíželi si fotky z tohoto srazu a na plátně se promítala klubová videa.

 

Závěrem

Tento sraz byl opět velice vyvedený v rámci jeho organizace, VIP člen Evžen tomuto věnoval hodně svého času a osobně si myslím, že mu máme ještě za co děkovat. Odpočinout si od všedních pracovních a rodinných problémů bylo mottem tohoto srazu a hodně se toto naplnilo. Zážitků máme spousta, kulturně jsme nabaženi na maximum a již se těšíme na sraz další. Všem děkujeme za jejich osobní účast. Ten, kdo přijel, obdržel od předsedy hodnotné dárky, které jsou určeny pro další využití pro děti a jiné charitativní akce. Ještě jednou díky za účast!

 

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15
foto16
foto17
foto18
foto19
foto20
foto30
foto31
foto32
foto33
foto34
foto35
foto36
foto37

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení