2011/04 Višňová I

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 15. - 17. duben 2011 (sobota-neděle)

Lokalita: Aerokemp Višňová u Křivoklátu

Počet osob: 25

Počet vozidel: 14, z to 7x Polo

Poznámka: -

 

Úvodem

Tento sraz byl prvním motoristickým v roce 2011 a organizátorem srazu byl člen Sebartus a uznání při pomoci si zaslouží i člen Jirka. Sraz byl ojedinělý tím, že jsme poprvé mohli bydlet v krásných zařízených karavanech (možnost si vybrat i klasické turistické chatičky), kde v karavanech se nacházely spojené dvojpostele a další postel navíc, ovšem pro osoby vyššího vzrůstu by nastal menší problém s uskladněním jejich dolních končetin. V karavanech byl dostatek místa pro uložení osobních věcí, lednička, sporák a elektrický přímotop. U každého karavanu možnost v jeho přímém okolí pro zaparkování vozidel. V době našeho působení v tomto kempu nikdo nebyl a tak jsme nikoho nemohli večerním dováděním rušit nebo být někým rušeni. Kemp disponuje toaletami a teplou sprchou, za které se nevybíral žádný poplatek. V kempu byla možnost občerstvení ve stánku a dopřát si točené pivo nebo teplé jídlo. Ceny byly velice příznivé. V rámci ubytování se za karavan (3-lůžkový) zaplatilo v rámci pobytu lehce nad 1000 Kč včetně všech dalších poplatků (rekreační poplatek, vjezd vozidla a jeho parkování apod.)

 

Páteční cestování předsedy klubu a ostatních členů

Předseda SantaLuck na místo dorazil až okolo 17. hodiny i přes to, že jel "pouze" z Prahy, kdy vyjížděl před 15. hodinou. Inu, jednalo se o pátek a muselo se počítat i vyšším provozem na silnicích. Předseda na své navigaci zvolil nejkratší cestu a dále vyhnout se zpoplatněným silnicím. Jeho trasa měřila přes 120 km a cestoval od Prahy přes Kladno a různé kotěhůlky. Takže měl krásnou poznávací vyjížďku a na jedné a té samé křižovatce se ocitl hned několikrát. Poté ho navigace naváděla opět na Prahu. Po několika telefonátech byl opět navigován správným měrem. Navigace opět poroučela jiný směr, ačkoliv ukazatele na křižovatce značily jinak. Po předchozích nezdarech s jeho navigací, kdy na již uskutečněném srazu nahnal kolonu 3 vozidel jedoucí na náš předchozí sraz přes hluboký les, klády, ostružiním, kdy nakonec přijel do kempu přes řeku, tato navigace se při jeho cestě na sraz s námi rozloučila :-) Nejdále na sraz ze všech členů do měl člen Filda a místopředseda Pavlík přes 460 km, kteří tuto vzdálenost zvládli bravurně a včas.

 

Program srazu

V pátek se konalo přivítání předsedou klubu, který poté ugriloval předem naložené maso a společná debata se konala u společného ohně, kde jsme si všichni popovídali o jak klubových záležitostech, tak i o normálních věcech. Debata se protáhla do pozdních hodin a poslední usnuli kolem 3. hod ranní při veškerém maximálním klidu.

 

Navštívili jsme sklárnu v městě Nižbor, kde jsme si mohli detailně prohlídnou proces výroby skleněných výrobků. Vstupné na osobu stálo 70 Kč a každý obdržel upomínkového skleněného slona ve výši prodejní částky tohoto vstupného. Prohlídka prostor sklárny byla ohromující a spousta z nás si dala ruku na srdce, že tato práce není zrovna lehká. Ve sklárně se pracuje na 3- směnný provoz a pece jsou v provozu po dobu 8 let non-stop, kdy poté se zastaví, rozbourají a znovu postaví. Nyní výjimkou, že zaměstnanci u pece pracují u teploty přesahující 65°C a není tu společná přestávka na jídlo pro všechny najednou. Vždy jeden pracovník jde na přestávku a další ze střídačky jde na jeho místo. Ve sklárně pracují i ženy. Fotografování dovoleno bez poplatku.

 

Pro náš klub byl vyjednán exklusivní oběd v Lánech, v nádherné restauraci, která se nachází přímo u muzea sportovních vozidel. Jako menu byl podáván kuřecí nebo vepřový řízek přes celý talíř se šťouchanými bramborami a nebo guláš a to ve zvýhodněné ceně 100 Kč za osobu. Každý se maximálně najedl a personálu děkujeme za vstřícnost a ochotu takto obsloužit hromadu lidí, kdy v této době se tu konala ještě svatba.

 

Po obědě jsme se vypravili navštívit muzeum sportovních vozidel, kde bylo vystaveno přes 100 exemplářů. Jednalo se spíše o závodní vozidla Ford, ale našli jsme tu i sportovní vozidla Škoda, motorky a formule. Vstupné stálo 30 Kč na osobu, každý obdržel pohlednici, fotografování dovoleno. Náš klub do návštěvní knihy napsal poděkování a pozdrav připojil podpisy našich členů.

 

U řeky v kempu se konalo focení vozidel a spojená debata o našich vozidlech a lehké servisní úkony. Hodně členů z pracovních důvodů muselo odjet domů, ale i tak zbylá hrstka zůstala zakončila poklidný večer opět u společného ohniště. V neděli ráno nastal úklid, rozloučení se odjezd vozidly směr domů, kdy každý z nás byl plný dojmů z krásného srazu a setkání se navzájem po dlouhé době.

 

Poděkování a závěr

Poděkování si nejvíce zaslouží člen Sebartus jakožto organizátor tohoto srazu, který měl nejvíce práce a pak člen Jirka, který nechal vyrobit nový klubový vítací transparent, vyrobil a předal klubové visačky, samolepky srazu a pomáhal se štípáním dříví. Nakonec děkujeme všem, co si našli v dnešní uspěchané době čas na náš klub a mohli s námi strávit pěkné chvilky a zapomenout na každodenní starosti. Na srazu byla možnost pořídit si medvídka "teddy bear - věrného přítele Mr. Beana". Tento méďa nás doprovázel na každém kroku a občas nechtěně skončil ve dveřích, v nárazníku, v kolech a všude tak, kde mu mohlo být nebezpečno.

 

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto01
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15
foto16
foto17
foto18
foto19
foto20
foto21
foto22
foto23
foto24
foto25
foto26
foto27

Statistika

Počet akcí a srazů: 94

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení