2017/08 Volkswagen Fest

Informace o klubovém srazu

Datum konání: 25. - 27. srpen 2017 (pátek-sobota-neděle)

Lokalita: Letiště Hosín u Českých Budějovic, Jihočeský kraj

Počet osob za Volkswagen Polo club: 41

Počet vozidel: 401, z to za Polo klub 26x Polo (plus 3x nečlenské)

Poznámka: 13. oficiální sraz Polo clubu ku příležitosti konání 2. oficiálního srazu vozidel Volkswagen

Na Hosíně již podruhé!

foto3

Již podruhé jsme se společně sjeli na letiště Hosín, které se nachází nedaleko Českých Budějovic, kde se o víkendu 25. až 27. srpna 2017 konal úspěšný sraz majitelů vozidel značky Volkswagen, který nesl název "Volkswagen Fest 2017". Ta sraz jste byli všichni předem srdečně zváni díky předem připravené pozvánce. Uskutečněný sraz byl zároveň spojený s naším již 13. oficiálním klubovým srazem! Pokud nahlédneme do statistiky, tak zjistíme, že oproti loňskému roku byla účast daleko vyšší, a to přesně o 104 vozidel (297 vs. 401) a rovněž zde měla zastoupení klubová vozidla Polo o počtu krásných 26 kusů, což dlouho nepamatujeme!

Páteční den

foto6

V pátek se sraz přispěchali první členi našeho klubu, kteří zaparkovali jejich vozidla do jedné řady a za ně kolem nového klubového skládacího párty stanu postavili jejich stany k přenocování. Poté se jako minulý rok dobrovolně zapojili do organizačních záležitostí a pomohli tak vybudovat potřebné zázemí pro další návštěvníky, kdy jsme ukázali, že jsme součástí jedné společné Volkswagen rodiny a na srazu nám velice záleží. Páteční večer se nesl ve vzájemném seznamování s našimi nováčky a debatou kolem klubového dění, který byl zakončen živým koncertem kapely Night Session a celkem i krátkým odpočinkem.

Hlavní den srazu

foto7

Sobotní ráno pokračovalo s příjezdem dalších klubových vozidel a sestavováním naší výstavní klubové flotily. Tato se skládala ze všech dostupných modelových řad od nejstarší po nejmladší a po vzoru Golf klubu, který měl jejich vozy v červené barvě, jsme zvolili odstíny barvy modré. Své vozy takto vystavovali členové Dobrman111, Skin, Pavlík, Jardík, Kepos a členky Deni a Pólanka. Na programu dne byla komentovaná přehlídka vozidel na nájezdové rampě s moderátorem Janem Říhou, které bylo zadosti využito.

foto8

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6

Vedle přehlídek se zároveň konaly sprinty na letištní dráze, kdy prvenství v dané kategorii si odvezla hned dvě klubová vozidla, a to závodní speciál člena HoPe555 a "GTÍčko" člena TríňaGTI. Nesmíme zapomenout na naše členy Sumec a Luke, kteří předvedli jejich sportovně upravené vozy Polo na speciální ploše mezi dalšími TOP předem vybranými vozy ze strany hlavního organizátora. Reportáž z celého dění očekávejte v Autosalonu na TV PRIMA.

foto9

Jelikož srazu dopřávalo slunné počasí, tak jsme současně veškeré srazové dění sledovali z dalšího klubového zázemí, které pro náš klub tvořily rezervované stoly s vyvěšeným bannerem pod dlouhými stany před pódiem s ovlažovací technikou. Zde si každý z nás řádně odpočinul a dopnil plnou nádrž různými nápoji z nedalekého občerstvení.

foto10

Během srazu bylo dostatek zázemí i pro nejmenší návštěvníky, pro které byly připraveny různé dětské atrakce a pro ty dospělé byla možnost si vyzkoušet testovací jízdy ve vozidlech ze strany importéra, či navštívit různé stánky partnerů a vystavovatelů (Life Style butik, klubovou kancelář, Chemical Guys apod.). Své řidičské a navigátorské schopnosti včetně vědomostních úkolů si mohly jednotlivé posádky zužitkovat na připraveném orientačně-poznávacím závodu po okolí. Večer nastalo vyhlášení výsledků ze všech soutěží, které zpestřilo společné fotografování a celý sraz byl ukončen živým koncertem skupin Lucie a Olympic v podání revival kapel.

foto11

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15
foto16
foto17
foto18
foto19
foto20
foto21
foto22
foto23
foto24

Závěr

Jako předseda Volkswagen Polo club hodnotím tento sraz jen velice a jen kladně a jsem neskutečně rád, že náš klub je dílčí součástí největšího Volkswagen clubu, díky němuž se můžeme ještě více seberealizovat, rozvíjet a získávat tak pro naše členy díky oficiálnímu zastoupení importéra společnosti Volkswagen Česká republika různé výhody, které jim alespoň díky naší medializací formou klubovým článků a reportážím vracíme zpět, nebo na společných srazech rádi přiložíme ruce k dílu (postavení nafukovacích bran, pilonu, uvázání odpadkových košů, nošení lavic a stolů, upevňování bannerů, přenášení lednice apod.). Od moderátora, Honzy Říhy dokonce zaznělo, že "přes den jste vidět a v noci jste slyšet". Tímto bych chtěl poděkovat všem členům co na sraz přijeli a podpořili naše klubové dění, a to konkrétně členkám Deni, Vendy a členům: Cabbie, Carlos, Dave, Dobrman111, Evžen, Hell Fighter, HoPe555, imeloun, Jardík, Kepos, Krausany, Lojza, Lolhonza, Luke, Magic, Pavlík, Rebel Dave, Snowman, Sumec, TríňaGTI a klubovým hostům Vlastě, Lucii a Radce. Dále poděkování si zaslouží člen/ pilot Snowman, který opět podnikl let a společně s Deni nafotili sraz z ptačích výšin. Dále děkuji koordinárovi srazu Zdeňkovi Fišákovi alias Fišimi, hlavnímu vedoucímu Tomáši Hanouskovi a zastoupení importu ze strany Martiny Valterové. Jako srazový zdravotník s asistenčním vozidlem jsem letos zasahovat nemusel. Tento sraz jsme si opravdu užili a již nyní se budeme těšit na další společné a úspěšné akce!

Autor: předseda klubu, SantaLuck

Foto: SantaLuck, Snowman

Tagy: polo, oficiální sraz, Letiště Hosín

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45