2010/08 Srdce Valašska

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 27. - 29. srpen 2010

Lokalita: Auto kemp Rožnov, Zlínský kraj

Počet osob: 28

Počet vozidel: 15, z to 13x Polo

Poznámka: -

 

Úvodem

Již asi před rokem vznikla myšlenka udělat sraz na Moravě a vyhnout se tak sáhodlouhé lajně srazů v Čechách a hlavně kolem Prahy. Když se mi v průběhu července ozval místopředseda Zephy, jestli nemám zájem nějaký sraz uspořádat, rozhodl jsem se nabídky využít. Pro sraz jsem zvolil nejen mnou obývaný kousek krajiny zvaný Valašsko. Jako centrální stanoviště se jevil nejvhodněji autokemp v Rožnově pod Radhoštěm, kolem kterého se rozprostíraly mnou vybrané lokality k navštívení.

 

Den první

Již od rána to vypadalo pro sraz docela bledě. Všudypřítomné deštivé počasí sráželo očekávání ze srazu na úroveň blízkou bodu mrazu. Po pročekaném odpoledni přijeli na místo se zpožděním jako první právě Zephy a Wormie. Ani nevíte jak mi spadl kámen ze srdce. Chvíli po něm jsem do campu úspěšně dovedl Pavlíka a poté dorazili další členové (Slimi, Olivaz, Onder, Torfic.90, Swobi, Jardík, Berco, Ceckohryzec, Evwžen a Sebartus). Po někdy krkolomném ubytovaní a seznámení se s ostatními dorazili poslední opozdilci (Santaluck s Lucci, Ťulda a Klobouk s Racochejlem). Přijel se na nás podívat i klubový kamarád Wimpy. Po konečném příjezdu všech plánovaných členů jsme se sešli v sále kempové restaurace a náš program mohl začít. Po všudypřítomném předsedově proslovu, který trval rekordně krátkou dobu dostal slovo Wormie s rekordně dlouho trvající tombolou, ve které nebylo nouze o kuriózní „dary“ jako například tampon, z kterého člen Sebart vytvořil instantní pivo, či zaručeně pravé a funkční hodinky Rolex jakožto hlavní cenou, kterou samozřejmě bez střetu zájmu vyhrál pořadatel Filda (pozn. pro předsedu a radu klubu: hodinky prošly rukama hodináři a nyní jsou funkční). Když byla tombola u konce, žačli někteří členové vymýšlet noční program. Nemohu nezmínit například půlnoční kontejnerovou jízdu narozeninových oslavenců, či podlou (ale velmi zábavnou) deinstalaci dveří a oken nic netušícím spícím členům.

 

Den druhý

Ráno přijelo pár dalších členů (Stepan, Paramedic). Na dopoledne byla naplánována prohlídka Valašského muzea v přírodě, kterou jsme díky některým výtečníkům museli mírně posunout. V muzeu jsme viděli dřevostavby z minulých století i s vybavenými interiéry. K shlédnutí byla i kaple a Valašský Slavín s hroby známých valašských osobností. Po obědě byla naplánovaná spanilá jízda, která byť kvůli jiným členům se nesla opět ve znamení mírného zpoždění. Cílem spanilky byla nedaleká přehrada Bystřička a její parkoviště pod hrází, které bylo celé naše. Po cestě tam i zpět se hojně využívalo PMR vysílaček a členům, kteří je nemají doporučuji jejich nákup. Spanilka se táhla do kopců, serpentinami, lesem i rovinkou a asi všichni členové si na ní našli kousek svého. Na parkovišti proběhlo společné foceni a krátká konverzace o následujícím programu. Na zpáteční cestě jsme zavítali na námestí v Rožnově pod Radhoštěm a po pátém kolečku pokračovali zpět do kempu. Někteří členové se rozhodli zajet na motokárovou dráhu ve Frenštátě pod Radhoštěm a zbylí členové se věnovali v kempu kreativním činnostem jako například vyzdobení vozidel nepřítomných členů. Po společné večeři následovala venkovní porada s informacemi o klubu, po které většina členů ulehla do chatiček.

 

Den třetí

Ráno po snídani se členové rozloučili a odjeli zpět do svých domovů. Díky všem, kteří přijeli na sraz a věřím že se spolu sejdeme na dalších srazech.

 

Závěrem

Osobně si velice vážím všech již s tímto srazem uskučněných 40 klubový akcí, které celkem dohromady sjelo 532 vozidel a 1080 členů. Ještě jednou Vám musím poděkovat za účast na tomto srazu, který pro mnoha nebyl zcela jednoduchým srazem co se týká ujeté vzdálenosti z Vašich domovů až sem. Tedy všechna vozidla ujela dohromady na tento sraz vzdálenost 3657 kilometrů, což je stejná vzdálenost jako bychom všichni v Praze sedli do jednoho autobusu a jeli na sraz třeba do Teheránu nebo do ruského Omsku :-)

 

Autor

člen Filda


Fotogalerie

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15
foto16
foto17

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení