2014/09 Morava

10morava

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 6. - 7. září 2014 (sobota - neděle)

Lokalita: Autosalon Autocentrum Olomouc a dále Mohelnice

Počet osob: 22

Počet vozidel: 14, z to 10x Polo

Poznámka: webové stránky Autocentrum Olomouc

 

Úvodem

Ve dnech 6. až 7. září 2014 (sobota a neděle) se v Olomouckém kraji konal jubilejní 10. oficiální sraz VW Polo Clubu, který byl rozdělen na dvě na sebe navazující etapy. Jednalo se vlastně o tzv. 24", kdy sraz začal v 10.00 hod. jednoho dne a skončil rovněž v 10.00 hod. dne následujícího. Koncept tohoto srazu byl vzat z již uskutečněného oficiálního klubového srazu, který se konal ke konci května v Praze, v autosalonu VW Auto Jarov v Kunraticích. I tento sraz se organizoval s patřičným předstihem a bylo nutného souhlasu v autosalonu VW Autocentrum Olomouc a zajištění ubytování v autokempu ATC Mohelnice. O hlavní organizaci srazu se postaral předseda SantaLuck a místopředsedové Pavlík a Zephy. Zásluhu si zasloužila vedoucí prodeje, paní Bc. Jana Čtvrtlíková s kolektivem pracovníků, kteří pro naše členy připravili parkovací plochu, prohlídku autosalonu se zázemím, občerstvení a předvádějící jízdy v nových modelech Volkswagen Polo. Počasí se vydařilo a na místě byla rovněž vynikající nálada.

 

Etapa I

První etapa se uskutečnila v sobotu od 10.00 do 12.30 hod. v autosalonu VW Autocentrum Olomouc, ul. Horní Lán 455/1. S naším srazem jsme měli celkem štěstí, neboť tento autosalon v nejbližších dnech čeká rozsáhlá rekonstrukce, která je součástí modernizace celé prodejní a servisní sítě Volkswagen v České Republice a která bude dokončena na všech showroomech během letošního roku. Rekonstrukce probíhá na základě uceleného konceptu, který přináší zcela nový pohled na kvalitu prodejních a poprodejních služeb.

Jako předseda jsem z Prahy vyjížděl již v šest ráno tak, abych nemusel jet zbytečně rychle a na místě byl jako první a mohl se osobně paní vedoucí představit (znali jsme se pouze z telefonického hovoru a několika e-mailových zpráv). Krátce po desáté hodině se na rezervované parkoviště začala sjíždět klubová vozidla. Během zdejšího setkání bylo pro naše členy připraveno občerstvení, poté následovala prohlídka zázemí a odpovídání na různé otázky. Pro zájemce byla připravena předváděcí vozidla VW Polo 6C1, což pro některé ze členů to bylo vůbec poprvé, kdy mohli tento nejnovější model řídit a alespoň se s ním takto seznámit. Během tohoto dopoledne jsme na místě debatovali a seznamovali se s novými členy (ale i s již mezi námi člensky staršími, avšak na sraz přijeli třeba poprvé). Překvapila nás celkem vysoká účast ze Slovenska, která klub reprezentovala jak nejstarším vozidlem srazu, první verzí Volkwswagen Caddy a dále nejsilnějším VW Polo 6N s motorem 1.8T a výkonem 220 koní. Sraz v autosalonu byl ukončen velkým poděkováním paní Bc. Janě Čtvrtlíkové a předání děkovného certifikátu s krásnou kytkou. Děkovný certifikát jsme nechali předat managerovi provozovny, panu Ing. Jaroslavu Michalíkovi. První etapa srazu byla ukončena v nedalekém obchodním centru, kam jsme se vydali pěšky na oběd a dokoupení potravin.

 

Etapa II

Po odjezdu z autosalonu VW Autocentrum Olomouc jsme navštívili Letecké muzeum, které bylo jednak po trase naší spanilé jízdy, tak jsme toto muzeum odsouhlasili. V plánu byly ještě dvě alternativy, a to Hanácký skanzen a Veterán Aréna, ale z časového hlediska a náročnému slunečnému počasí, jsme zvolili pouze jedno místo. Po splnění sociálně kulturní poznávací činnosti, jsme se přesunuli do 40 km vzdáleného autokempu ATC Mohelnice. Zde jsme se ubytovali a užívali si dalšího programu, ve kterém každý majitel představil své vozidlo a během této doby vozidla hodnotilo pět nezávislých porotkyň. Dále jsme debatovali o různých servisních radách a návodech, po společné večeři byl přednesen proslov předsedy a z jeho strany následovalo předání diplomů pro vítěze v různých disciplínách a také ocenění místopředsedům klubu za jejich zásluhy. Večer byl ukončen tombolou a ochutnávkou předsedových utopenců. Ráno po snídani následoval odjezd domů. Co se týká ubytování, tak autokemp ATC Mohelnice je nově zrekonstruován a můžeme pochválit bezvadné nové umývárny s teplou sprchou a toaletami. Bydlení v chatičkách je rovněž bez chyby.

 

Diplomy

Členka Michell00 obdržela diplom za "největší ujetou vzdálenost na sraz" (285 km s tříválcovým VW Polo 9N), člen Bob67 se svým VW Polo Classic obdržel diplom za "Nejlepší zachovalý originální vzhled vozidla" a poslední čtyři zbývající diplomy za "NEJ Alu Kola" "NEJ hudební aparatura" "Nejlepší interiér vozidla" "Nejlepší vzhled vozidla" dle porotkyň získal slovenský člen MaxPain se svým VW Polo 6N 1.8T 220k.

 

Cíl srazu

Reprezentovat vozidla Volkswagen Polo veřejnosti, spolupráce se společnosti Volkswagen Česká republika, upevňovat klubové vztahy, prohloubení historických znalostí naší vlasti a zejména odpočinout si od pracovních povinností. Vše splněno.

 

Závěrem

Jako organizátor srazu se domnívám, že dle předem pečlivě připravených plánů, se podařilo vše úspěšně uskutečnit. Na srazu jsme měli bezvadné zastoupení z krajů: hl. m. Praha, Středočeský, Olomoucký, Královehradecký, Zlínský a zejména ze Slovenska. Tento sraz byl již 64. klubovou akcí v rámci necelé 11ti leté existence našeho klubu, a na místě byla překonána početní účast srazu Mohelnice 08/2011. Sečetli jsme u každého zúčastněného ujetou vzdálenost na sraz a máme to za krásných 1800 km. Popravdě jsme v tomto kraji počítali s vyšší podporou členů jak ze zdejšího kraje, tak z krajů okolních. Ve srovnání s uskutečněným oficiálním srazem VW Polo Clubu v pražském autosalonu (23 vozidel | 38 osob), byla zde účast menší, ale i tak všem členům děkujeme, že strávili krásný víkend s VW Polo Clubem!

 

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto1
foto2
foto3
foto4
foto5
foto6
foto7
foto8
foto9
gfoto10
gfoto11
gfoto12
gfoto13
gfoto14
gfoto15
gfoto16
gfoto17
gfoto18

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení