2014/05 Putování za blanickými rytíři

oficialpraha

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 31. květen - 1. červen 2014 (sobota - neděle)

Lokalita: Autosalon Auto Jarov Kunratice a dále Načeradec a Vlašim

Počet osob: 38

Počet vozidel: 23, z to 13x Polo

Poznámka: -

 

Úvodem

Ve dnech 31. května až 1. června 2014 (sobota a neděle) se konal jubilejní 10. oficiální sraz VW Polo Clubu, který byl rozdělen na dvě na sebe navazující etapy. Na začátek je nutno uvést, že samotné plánování srazu bylo po časové stránce celkem velice náročné, neboť vlastní sraz se postupně uskutečnil během jednoho dne hned na dvou místech. K tomuto bylo zapotřebí včasné vybudování detailních pozvánek, nutného souhlasu vedení autosalonu Auto Jarov-Kunratice a dále zajištění vhodného místa v rámci sobotního ubytování a kulturně poznávacích míst při spanilé jízdě. O hlavní organizaci srazu se postaral jak zakladatel a předseda klubu, SantaLuck a člen Magic, tak tzv. technický tým (člen Magic a člen Jirka), jehož úkolem byla další dílčí organizace parkování vozidel na parkovišti autosalonu. O provozní zázemí se postarala asistentka klubu Lucci společně se členkou Mámou. V roli klubových záležitostí v kompetenci přijímáním nových členů působil místopředseda klubu FTAK. Zásluhu si zasloužil manager autosalonu, pan Lukáš Venera, MBA. s jeho kolektivem pracovníků, kteří našim členům věnovali potřebný čas a zázemí při prohlídce samotného autosalonu, předvádějících jízd, bezplatným servisním kontrolám a pomoci při hodnocení NEJ klubových vozidel v daných kategoriích a vyhlášením výsledků. Děkujeme dále staršímu radovi klubu, Wormiemu za provedení leteckých snímků a všem, kteří se tohoto srazu zúčastnili.

 

Etapa I.

První etapa se uskutečnila v sobotu od 09.00 do 13.00 hod. v nově vybudovaném autosalonu Auto Jarov-Kunratice, ul. Vídeňská 126, Praha 4. Pro seznámení všem sdělujeme, že tento autosalon byl otevřen v prosinci 2013 a je postaven v nové architektonické podobě tzv. "Modulárního konceptu Volkswagen", která platí pro obchodníky Volkswagen po celém světě od roku 2010. Celková část zastavěné plochy je 2,950 m2, z toho samotná plocha autosalonu je více než 500 m2. Společnost Auto Jarov je stále jedničkou na českém trhu, právě proto se rozhodla využít nejmodernější architektonický koncept, který odpovídá nejvyšším kvalitativním požadavkům. Nový autosalon, který slouží jako prodejní centrum značky Volkswagen, stál na 120 milionů korun, protože je celý podsklepený, kde jsou garáže jak pro vozidla nová, tak opravená, sklady a dalším potřebné zázemí. Celé venkovní parkoviště bylo rezervováno pro parkování našich klubových vozidel a na místě byla vystavena dvě testovací vozidla: starší model VW Polo 6R a nový model VW Polo 6C1, kdy obě stála předními částmi k sobě tak, aby jsme mohli rozpoznávat jejich rozdíly. Tato vozidla byla určena pro jejich zapůjčení našimi členy. Při vstupu do autosalonu byl umístěn klubový transparent a před recepcí, speciálně pro náš klub, byly přemístěny další modely VW Polo tak, aby byla hned "po ruce a na očích". Během sobotního dne naši členi navštívili rozsáhlé prostory uvedeného autosalonu s velice zajímavým výkladem samotného managera prodejny a dále byl zajištěn základní a bezplatný servis našich vozidel. Pro zájemce byly připraveny zkušební jízdy jak novými vozidly VW Polo, ale i vozidly VW Passat CC a Touareg v automatu. Celé dění na venkovním parkovišti bylo navíc dokumentováno z ptačí perspektivy. První etapa byla ukončena předáním diplomů majitelům na srazu vystavených klubových vozidel (hodnoceno 5 kategorií, kdy diplomy za NEJ ALU kola, NEJ interiér, NEJ Celkový dojem si odnesl nový člen Martin GTi s vozidlem VW Polo 6N2, diplom za NEJ zachovalý původní vzhled získal člen MirBra s vozidel VW Polo 9N3 a diplom za NEJ hudební aparaturu obdržel člen EVWžen - VW Polo 2 & VW Polo 6N1, který na sraz přijel hned s jeho dvěmi vozidly Polo). Dále byl předán děkovný certifikát společně s dárkem managerovi autosalonu, panu Lukáši Venerovi, MBA. Z tohoto autosalonu jsme vyjížděli formování spanilou jízdou směrem do Středočeského kraje.

 

Etapa II.

Po odjezdu z autosalonu Auto Jarov v Kunraticích jsme cestovali po okresní silnici a naše první zastávka byla uskutečněna v Benešově, kde jsme si krátce odpočinuli a dále pokračovali do obce Louňovice pod Blaníkem. Zde jsme zaparkovali naše vozidla na necelé dvě hodiny a během této doby jsme uskutečnili pěší výšlap dlouhý 1100 metrů na horu Velký Blaník, kde se nachází rozhledna. Tuto rozhlednu ve tvaru husitské hlásky o výšce 30 metrů krytou šindelem postavil v v roce 1941 praděda předsedy klubu SantaLucka, pan František Kotek. Po vyšlapáním schodů, kocháním se nad krajinou blanických rytířů a společného fotografování, byla poté do pamětní knihy byla zaznamenána účast našich členů a dále následoval odjezd na náměstí obce Načeradec. Zde jsme se zdrželi pro další fotografování. Sobotní večer byl zakončen v této jmenované obci, v nově vybudovaném penzionu "Na hřišti", kde členi našeho klubu měli čest se stát prvními návštěvníky. Ubytování a zázemí bylo pro nás připraveno na velice vysoké úrovni a za hodně lidové ceny (vše nové, pečlivě uklizeno a připraveno, parkování přímo u penzionu, sprchy a toalety součástí pokojů). Jako večeře se servíroval guláš nebo vepřová pečeně. Později bylo ještě uskutečněno grilování steaků. Večerní program byl věnován především debatě ohledně klubových záležitostí, upevňováním členství, technickými pomocemi a radami a hlavně promítáním na plátně dokumentárních filmů o kraji Podblanicka a letitých klubových DVD. O legraci rozhodně nouze nebyla. Ještě v tento den za námi přijeli další členi. Na pozemku bylo vydatné zázemí pro děti (hřiště a prolézačky, které se byly na klubovém srazu rovněž přítomnými.

 

Etapa II. - pokračování

O budíček se postaral předseda klubu díky megafonu. Po nedělní vydatné snídani jsme se rozloučili s provozní penzionu, paní Havlíčkovou a jejím manželem a předali jsme klubové tričko, které bylo podepsáno všemi zúčastněnými. Další zastávka při spanilé jízdě bylo město Vlašim, kde jsme zaparkovali na náměstí a poté jsme společně prošli zámeckou zahradou (k vidění různé stromy z celého světa, zámecká brána, čínský pavilon, dětské hřiště). Krátce po 10. hodině byla absolvována exkurze do místního ParaZOO. Sraz byl ukončen v 12.00 hod.

 

Cíl srazu

Reprezentovat vozidla Volkswagen Polo veřejnosti, spolupráce se společnosti Volkswagen Česká republika, upevňovat klubové vztahy, prohloubení historických znalostí naší vlasti a zejména odpočinout si od pracovních povinností. Vše splněno.

 

Závěrem

Jako hlavní organizátor srazu se domníván, že dle předem pečlivě připravených plánů, se podařilo vše uskutečnit. Na srazu jsme měli bezvadné zastoupení z krajů: hl. m. Praha, Středočeský, Jihočeský, Ústecký, Liberecký, Jihočeský a Olomoucký. Uvedeného srazu se účastnili i tzv. čestní členi klubu, kteří již VW Polo dávno nemají (10 jiných vozidel = dříve všichni VW Polo) a náš klub i takto skvěle podpořili! Nutno dodat, že více jak 10 let plánováním srazu přímo v autosalonu Volkswagen po vzoru našich Polo sousedů z Německa, jsme dostali zelenou ze strany Auto Jarov-Kunratice a můj sen předsedy klubu byl naplněn. Mám z tohoto velikou radost, že již pomalu 11 let zastávám funkci předsedy VW Polo Clubu a v budoucnu se každopádně budeme těšit na daleko vyšší účast našich "POLOaut", tak jako v minulosti. Tento sraz byl již 62. klubovou akcí. Všichni účastníci byly předem náležitě poučeni o dodržování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu - během spanilé jízdy nebyl spáchán žádný dopravní přestupek.

 

Autor

text: předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto001
foto002
foto003
foto004
foto005
foto006
foto007
foto008
foto009
foto010
foto011
foto012
foto013
foto014
foto015
foto016
foto017
foto018
foto019
foto020
foto021
foto022
foto023
foto024
foto025
foto026
foto027
foto028
foto029
foto030
foto031
foto032
foto033
foto034
foto036

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení