2016/08 Letiště Hosín - oficiální sraz

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 26. - 28. srpen 2016 (pátek-sobota-neděle)

Lokalita: Letiště Hosín u Českých Budějovic, Jihočeský kraj

Počet osob: 18

Počet vozidel: 13, z to 12x Polo, 1x Škoda Fabie (asistenční zdravotnické vozidlo)

Poznámka: 12. oficiální sraz Polo clubu ku příležitosti konání 1. oficiálního srazu vozidel Volkswagen

 

 hosin2

Úvodem

 

Ve dnech 26. až 28. srpna 2016 se na letišti Hosín u Českých Budějovic konal 1. oficiální sraz Volkswagen clubu, kde u této příležitosti jsme současně uspořádali 12. oficiální sraz našeho Polo clubu. V areálu se nacházelo 297 vozidel účastníků a náš klub se reprezentoval 12ti vozy Polo, z toho sedmi ve výstavní flotile.

 

hosin9

 

Pátek

 

V pátek krátce po poledni se na místo konání dostavil jako první předseda SantaLuck, kterého následovala vozidla členů až ze Znojma (Deni, Adis s Terkou), pro které čekala na jejich čelní sklo srazová samolepka s nejnižším účastnickým číslem. Během odpoledne klubový tým přijel podpořit slovenský člen Hades a Laco, dále Fero, Sumec a MirBra s Jarkou.

 

hosin7

 

Během pátku naši členi nabídli pořadatelům srazu pomocnou ruku při budování nutného zázemí a poté ukryti před vydatnými slunečními paprsky se debatovalo pod restauračním stanem u společného klubového stolu. Mnozí členi přijeli mezi nás vůbec poprvé a proto jsme se snažili nalézat společná témata, u kterých se zapojili všichni bez rozdílu věku či jejich postavení v profesním životě, což se zcela jistě povedlo a společná debata končila až v pozdních večerních hodinách!

 

hosin11

 

Předseda SantaLuck za pomoci člena Sumce upevňovali transparent před pódium. V danou dobu se na místě rovněž vyskytovala managerka z importu, o které kluci vůbec nevěděli. Doufáme, že toto malé vystoupení bylo alespoň malým přínosem pro všechny strany :-)

 

video 1

 

Slovenský člen Hades s jeho švagrem postavili veliký sraz na večerní posezení, který však ještě před jeho ukotvením přenesli na zaparkované Polo naší členky Deni a na chvilku jí ho schovali.

 

hosin8

 

Páteční večer proběhl jak u našich vozidel, tak na travnatém parketu před pódiem za hudební reprodukce.

 

hosin10

 

Sobota

 

V sobotu se na sraz dostavili členi Zakyn, Skin, Dave, Krausany, Rendas a Snowman. Během rána byl hlavním pořadatelem dán pokyn k tomu, aby byly sestaveny výstavní flotily vozidel. Naše klubová flotila čítala celkem ze sedm vozů reprezentující jednotlivé ročníkové řady a musíme dodat, že jsme jako naše ukázkové vozy vybrali dobře.

 

hosin3

 

Po 10. hodině došlo ke slavnostnímu zahájení srazu, který byl jak pro nás, tak pro další účastníky doprovázen ze strany pořadatelů bohatým doprovodným programem, který se sestavoval z průběžného konání prezentací srazových vozidel na nájezdové rampě a jejich komentováním širokému publiku, sprintech na letištní dráze, testovacích jízd ve flotile vozů Volkswagen, hlasování v soutěžích (o nejhezčí automobil srazu, nejlepší lak, úpravu vozu), dále možnosti zavítání do stánku s Volkswagen Lifestyle předměty a butikem Volkswagen clubu a jeho klubovou kanceláří, do Volkswagen Maraton Edition caravanu, Tiguan showroomu, stánku Chemical Guys (leštění a detailing vozů).

 

hosin14

 

Nesmíme zapomenout na simulátor převrácení vozidla, pro děti koutek skákacího hradu a nakonec možnosti účasti v tombole při zakoupení lístku za částku 10 Kč o hodnotné ceny. Sobotní večer se odehrával před hlavním pódiem, kde byly vyhlašovány výsledky z jednotlivých srazových soutěží, koncertem kapely Petr Bende & Band s ukončením velkolepého slavnostního ohňostroje a ke konci reprodukovanou hudbou.

 

hosin12

 

Během konání srazu člen (místní pilot) Snowman zapřáhl lanem za své Polo letoun, který jej odvezl na blízkou runway. Do tohoto letounu jsme poté posadili členku Deni, která předním nikdy neletěla a dali jí do ruky foťák. Člence Deni jsme tímto splnili tajné přání a mohla si dopřát krásné zážitky jak nad našimi hlavami, tak dalekém okolí našeho srazu.

 

hosin23

 

Předsedova sázka

 

Pozdní podvečer. Polo. Pódium. Předseda. Poháry. Polonahota. Průser. Potlesk. Takto by se dala charakterizovat předem uzavřená sázka předsedy Polo clubu s jeho členy před vyhlašováním výsledků o NEJ vozidel srazu. Na srazu byla vysoká účast různě připravených vozidel, jejichž majitelé se ucházeli o řadu prvenství. Bylo takřka nemožné, abychom se umístili ve sprintech na prvním místě, neboť motory na tyto soutěže nemáme a nedoufali jsme ani v žádné jiné prvenství, jenže....

 

hosin16

 

... během vyhlašování proběhla sázka, že pokud se umístí nějaké Polo na 1. místě, proběhne předseda klubu před všemi diváky na podiu v trenkách. Avšak předtím předseda jako srazový zdravotník dostal hlášku o poranění osoby a musel se z místa na chvíli vzdálit. Po jeho návratu zpět začali všichni tleskat a připomínat mu jeho prohranou sázku, kdy v tuto chvíli na pódium již slavnostně přicházel náš klubový slovenský člen Hades za jeho 1. místo - NEJ lak vozidla srazu (Volkswagen Polo Harlekin). Předseda všem přítomným ukázal, že sliby dodržuje a ještě, než začala hrát kapela Petr Bende & band, tak sázku dodržel.

 

hosin13

 

video 2

 

Uctění památky klubového vozidla

 

Člen Skin sdělil smutnou zprávu, od kterého jsme se dozvěděli, že při sobotní cestě na sraz vážně havaroval člen Evžen, který měl nehodu s kamionem a jeho „dvojkové“ Polo se ocitlo přes střechu mimo vozovku a zůstalo nepojízdné.

 

O této události jsme Vás informovali v našem článku: Čest památce klubovému vozidlu Polo člena Evžena

 

hosin19

 

Po uskutečněných telefonátech se členem Evženem a po uctění památky jeho klubového vozidla jsme mezi členy vybrali peníze, za které ve stránku Volkswagen Lifestyle byla zakoupena krásná GTI peněženka. Za zbytek peněz jsme v klubovém butiku Volkswagen clubu pořídili model Polo v měřítku 1:43, kde pořadatelé po vyslyšení této události přidali ještě kalendář rallye WRC. Ještě v sobotu večer člen Skin převezl tašku s hodnotnými dárky a srdečnými pozdravy Evženovi do nemocnice, kam byl následně z jeho domova hospitalizován.

 

hosin17

 

Závěrem

 

Tento společný sraz našich Volkswagen clubů obdržel ze stran členů našeho Polo clubu vysoké ovace, kteří si slibuji účast na dalším podobném setkání. Jako předseda Polo clubu z mého postavení dílčího organizátora a srazového zdravotníka hodnotím událost velice pozitivně, kdy mi bylo ctí se setkat jak s novými našimi členy, tak se seznámit i s ostatními členy Volkswagen clubu. Počasí po celou dobu dopřávalo velice přívětivě a nebyla nouze se na sluníčku i spálit. Na místě však bylo připraveno hodnotné stinné zázemí s možností občerstvení a toaletami díky realizaci všech pořadatelů a dílčích živnostníků. Jako zdravotník, kdy jsem byl neustále k dispozici, jsem nakonec zasahovat nemusel, a to jednak z důvodu, že bezvadná organizace byla realizována jak na rychlostních sprintech, tak všichni návštěvníci se chovali ohleduplně a respektovali daná srazová pravidla. Po necelých 13 let existence našeho klubu jsme museli poprvé společně překonat smutnou zprávu, při které mezi námi nezůstaly suché oči, neboť náš klub přišel o jedno velice zachovalé původní Polo se řadou získaných úspěchů. Můžu jen vzkázat, že člen Evžen je již v domácím ošetřování a potají z jeho postele přemýšlí nad realizováním jeho dalšího veteránského projektu, avšak to musíme nechat jako překvapení z jeho strany. Člen Evžen patří mezi člensky nejstarší členy a je hrdý na to, co jsme společně za ta dlouhá léta dosáhli. Jeho jménem mám vyřídit mnoho pozdravů a poděkování za dárky ze srazu.

 

hosin21

 

Poděkování

 

Tímto jako předseda děkuji všem zúčastněným na tomto srazu, pořadatelům Volkswagen srazu, kdy jmenovitě si poděkování zaslouží Tomáš Hanousek, Petr Vychopeň, Jan Bečička a další organizační tým. Rovněž děkuji pilotovi Jiřímu Stropkovi alias členovi Snowmanovi za hladké přistání s uskutečněním leteckých zážitků člence Deni. Děkujeme kapele Petr Bende & Band za jejich vystoupení, při kterém předseda ztratil hlasivky. Děkuji členovi Hadesovi za účast podporu ze Slovenska a získání hodnotného 1. místa v kategorii NEJ lak vozidla srazu.

 

hosin20

 

Autor: předseda klubu Lukáš Hanák alias SantaLuck

Fotografie: Adis, Dave, Deni, Fero, Krausany, MirBra, SantaLuck, Skin, Snowman, video: LAco

Fotogalerie (celkem 32 fotografií)

hosin01
hosin02
hosin03
hosin04
hosin05
hosin06
hosin07
hosin08
hosin09
hosin10
hosin11
hosin12
hosin13
hosin14
hosin15
hosin16
hosin17
hosin18
hosin19
hosin20
hosin21
hosin22
hosin23
hosin24
hosin25
hosin26
hosin27
hosin28
hosin29
hosin30
hosin31
hosin32

Svět Motorů (36/2016) uveřejnil reportáž na sraz Volkswagen clubu v Hosíně, kde jsou vyobrazena i našeho klubová vozidla.

foto1
foto2
foto3

Tagy: polo, Letiště Hosín, Hades, Harlekin, Polo sraz, oficilní sraz, Pohár

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45