2009/05 - Svatba předsedy SantaLucka a Lucci

Informace o svatbě

Datum konání: 15. květen 2009 (pátek), 10:30 hod.

Lokalita: kaple Libeňského zámku v Praze 8

Počet osob: rodina 50 , Kolegové(yně) z práce 120, Členů z Polo Clubu 13

Počet vozidel: kolona 39 aut + 4 policejní vozy

 

Informace

Několikaměsíční přípravy vyvrcholily dnem 15. května 2009. Kolem osmé hodiny se začala sjíždět před ubytovnou nevěsty a ženicha auta tvořící svatební kolonu. Nastalo nezbytné stužkování aut a připevnění velké kytice na kapotu automobilu převážejícího nevěstu. Mezitím nahoře v ubytovně horečně probíhaly přípravy ženicha i nevěsty. Organizační schopnosti ženicha získané mnohaletým zajišťováním srazů klubu se projevily i nyní a během oblékání stíhal obtelefonovávat všechny styčné body a komandovat z balkónu šestého patra ubytovny skupinu aut a svatebčanů pod ní.

Pro hladký průjezd Prahou na místo obřadu byl slíben, doprovod policejním vozidlem, který se ovšem ráno z nějakých důvodů nemohl dostavit, proto celá kolona musela vyrazit o 20 minut dřív. Trasa byla předem pečlivě naplánována a vyhla se všem místům kde by mohlo hrozit uváznutí kolony. Na policejním ředitelství Cizinecké policie se ke koloně přidaly i tři policejní vozy, na což se ženich (dle mého názoru) těšil snad nejvíce. Celý průjezd se bez větších potíží povedl a dorazil včas, problém trochu nastal se zaparkováním vozů u Libeňského zámku, kde již v ten den probíhalo několik svateb a parkovací místa jen podél vozovky silně nedostačovala. Nakonec i to se podařilo zvládnout. V gymnáziu naproti měly jeho absolventi zrovna poslední zvonění, na jeho dvoře pouštěli muziku, opékali klobásky na roštu a bavili se. Jak to již na posledním zvonění bývá i tihle měli "masky", a shodou náhod policejní. Nenadálý příjezd tolika policejních aut a policistů je zprvu vyděsil, když však zjistili že si nepřijeli pro ně, ale ze svatbou, tak se začali u policejních aut fotit a měli z toho velkou atrakci.

Náš průvod se přesunul ke kapli Libeňského zámku, kde postupně dál přijížděli kolegové a kolegyně z práce obou novomanželů, jejich známí a další Polo klubáci. Hrubým odhadem bylo na obřadu přes 70 lidí, převážně v policejních uniformách. Nastalo nezbytné focení a organizační záležitosti s vlastním obřadem. Ze všech přítomných se vytvořil špalír až k obřadnímu stolu, vše bylo připraveno a tu již za zvuků Svatebního pochodu pan otec přiváděl nevěstu. Oddávající přednesla několik slov, citát o vztazích lidí k zamyšlení, a následoval vlastní obřad s obligátní, přitom nejzásadnější otázkou.

Nejprve byl dotázán ženich. Chvíli nastalo hrobové ticho trvající asi pět vteřin. Pak se ozvalo hlasem známým z policejních razií hlasité a burácivé ANO, při kterém paní oddávají leknutím málem upustila skripta z ruky. Což všechny přítomné velmi pobavilo. Nevěsta to již vzala decentněji a zaznělo i její ANO.

Vše probíhalo jak má, výměna prstýnků, svatební polibek, podpisy novomanželů, svědků, gratulace a už ženich s nevěstou vycházeli kordonem přítomných jako novomanželé. Nechybělo ani házení rýže jako výraz přání blahobytu a plodnosti. Vzhledem k počtu přítomných to chvíli vypadalo jak útok na Pearl Harbor a z tajných zákulisních zdrojů se mi podařilo zjistit že z nevěsty opadávala ještě večer při svlékání.

Jak to již bývá nastala další várka focení ve všemožných pozicích a uskupení lidí, ať už s rodinnými příslušníky, policisty, nebo všech přítomných. Po té se všichni odebrali zpátky k autům, kde byli novomanželé uvítání policejními vozy se zapnutými majáky, což přihánělo k dojetí především ženicha, který je prostě miluje a osobně si myslím že kdyby mu to Lucci dovolila, měl by je i doma nad postelí. I když možná je tam někde má, jen byly před návštěvou šikovně ukryty.

Novomanželé se vydali na slavnostní oběd, který byl určen jen pro úzký kruh rodiny a vybrané významné hosty převážně z řad ředitelství Cizinecké policie. Vše se konalo v restauraci Harmony. Zde nejprve proběhlo rozbití talíře nevěstou a štěstí budou mít určitě veliký, střepů bylo opravdu spoustu a ženich se musel hodně ohánět aby vše poctivě zametl. Pak se již děly akce za "zavřenými dveřmi", kde Wormie jako moderátor pronesl slavnostní proslov s přípitkem, novomanželé se pak museli vzájemně nakrmit hovězí polévkou a proběhl hlavní oběd. Podařilo se mi zjistit že jako předkrm byla "Rolka z moravského uzeného masa plněného smetanovým křenem, bagetka", polévka "Slepičí vývar se zeleninou a drůbežími játrovými knedlíčky, bagetka", hlavní chod "200g krůtí roláda plněná uherským salámem, křepelčím vejcem, žampiony a kapií" a příloha "Americké brambory". Doprovodnou hudbu zajišťoval Mr. Pinky, což je Wormieho věrný druh notebook Acer One v růžové barvě.

My Polo klubáci jsme měli čas do 15h, než bude svatební hostina přístupna i pro širší kamarády svatebčanů. Většina již měla hlad a ženský byly vzhledem k větrnému počasí již notně promrzlý, tak jsme se od Libeňského zámečku vydali na oběd do nedaleké restaurace "BluePoint", kde proběhlo natáčení pořadu "Ano, šéfe". Nálepku doporučení dostali sice jen s podmínkou, ale za sebe a myslím že i za ostatní můžu říct že nám velmi chutnalo. Pak jsme se rozprchli se převléct. Malou vyhlídkovou jízdou se nám stala cesta zpátky k ubytovně, kde se Scooter záměrně vyhýbal hlavním tahům abysme se někde nezasekali, komentoval osádce vozu (Zephy, Nonie, Verča) kudy zrovna projíždíme a kde co je. Což jsem velmi uvítal. Dokonce jsme měli i s jednu mezizastávku u Žižkovského vysílače, podívat se na miminka. V závěsu za námi jel HellFighter se Šárkou (Semi), který neznal cestu a musel si naši krasojízdu projet s námi :-)

Kolem 15h se i Polo klubáci znovu sešli tentokrát u restaurace Harmony, kde jsme byli vpuštěni do svatebního veselí. Vyhrávala tam country kapela "Živá HuBa", která valila známé osvědčené folk-country fláky jeden za druhým, že i nejstarší hosté zapomínali na berle pod stolem a vesele skotačili. Pilo se, jedlo se (postupně byli obložené talíře, řízečky, selátko a gulášek), povídalo se, tancovalo se, veselilo se a všichni se bavili.

Během toho, přítomní členi klubu společně předali v bílé policejní čepici novomanželům výtěžek z klubové sbírky jako svatební dar od Polo Clubu a ještě jednou jim pogratulovali. Musím říct že to předsedu i Lucci hodně překvapilo a troufám si říct že i potěšilo. Chci tedy poděkovat všem klubákům co přispěli, že i touto formou dokázali svou soudržnost, kamarádství a zároveň i ocenili co všechno pro nás udělali. Také chci poděkovat Hell Fighterovi, který celou sbírku pořádal a organizoval.

Odpolední program byl obzvláštněn tombolou alá Polo Club srazy. Měl ji pod patronátem Wormie s jeho bratrem, což samo o sobě zaručovalo velkou míru kvality a hlavně zábavy. Tak se také stalo. Byly zde nakoupeny předměty týkající se policejní tématiky, ať už úplně, nebo jen z části. Například Dětská lupa, několik dílů "30 případů majora Zemana", detektivní příběhy od Agathy Christie, malou násobilku, umělé značky, semaforky, vtipné magnetky na ledničku a pod. Jistou zákeřností v této tombole byly tzv. Magické karty, které obsahovaly obálku s úkolem, který musel nešťastný výherce provést. A tak se řehtalo, zpívalo, říkaly básničky, vtipy, což kromě daného nešťastníka bylo pro ostatní zdrojem k pobavení.

Ve 22h skončila hrát kapela "Živá HuBa" což většina tanečníků nesla trochu s nevolí, nicméně zase nastoupil Mr. Pinky s výběrem skladeb od Collina a Nonie a vše bylo zase v pořádku. Časem se začali hosté vytrácet ke svým domovům a celá akce byla skončena něco málo po půlnoci.


Fotogalerie

svat01
svat02
svat03
svat04
svat05
svat06
svat07
svat08
svat09
svat10
svat11
svat12
svat20
svat21
svat22
svat23
svat24
svat25
svat26
svat27

 

Statistika

Počet akcí a srazů: 94

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení