2016/09 PraseTek X

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 17. až 18. září 2016 (sobota-neděle)

Lokalita: Autokemp Mohelnice, Olomoucký kraj

Počet osob: 22

Počet vozidel: 16, z to 11x Polo

Poznámka: 10. ročník klubového grilování pod názvem PraseTek

 

foto2

 

Úvodem

 

Dne 17. září 2016 se v areálu MORAVA Camp Mohelnice uskutečnil již desátý ročník klubového grilování pod názvem PraseTek. Z důvodu, že letos byly srazy pořádány na různých místech České republiky (Praha, středočeský, ústecký a jihočeský kraj) a Morava ještě nutně chyběla, vedení klubu se rozhodlo zorganizovat klubovou akci v lokalitě, která bude spravedlivá i pro ty členy, kteří na naše uplynulé srazy nemohli přijet jak z pracovních či rodinných důvodů, tak třeba pro velkou vzdálenost.

 

foto3

 

Hlavní program srazu se odvíjel při pohodovém společném setkání klubových členů za prezentace jimi přistavených vozidel Polo, výměnou servisních rad a posezením v připravené klubovně s předem naloženým masem na rozpálených grilech.

 

Program srazu

 

Krátce po 14. hodině se do areálu začaly postupně sjíždět přihlášení členi, kteří po zaparkování a krátkém odpočinku vytvořili flotilu zastoupenou takřka ze všech modelových řad, počínaje od "dvojky", přes třetí řadu a jejím faceliftem, sportovně upravenou "čtyřku" až po nejnovější Polo ve verzi GTI. Z důvodu, že počasí bylo deštivé, byla flotila vystavena při její krátké spanilé jízdě uvnitř areálu jen v krátkosti, ale tak sklidila obdiv okolních návštěvníků kempu.

 

foto5

 

a1
a2
a3
a4
a5
a6

 

Na sraz nás dokonce přijel pozdravit i dlouholetý člen Skin, kterého však pro jeho zranění přivezdla přivezla dcera Nikky. K jejímu jménu dodáváme, že po boku jejího táty, který celkem vlastní tři vozidla Polo, začala na naše klubové srazy jezdit již od jejího dětství a nyní, když dosáhla plnoletosti a vlastní řidičské oprávnění, ráda mezi nás vždy zavítá. Naposledy se letos zúčastnila společného srazu v Litoměřích, kde s tímto veteránem získala ocenění ze strany dílčího pořadatele srazu, partnera Volkswagen clubu, jehož náš klub je součástí.

 

foto4

 

Na místě jsme mohli vedle sebe porovnat nejnovější Polo ve verzi GTI člena Hanze a jeho PoloVWičky Elišky s veteránem člena Skina.

 

Velice si vážíme podpory ze strany členů, kteří mezi nás zavítali vůbec poprvé a proto ze strany starších členů bylo povinností jim nastolit takovou atmosféru, aby co nejrychleji zapadli do klubového dění. Nejvíce se to asi zejména podařilo u těch, kteří přespali do druhédo dne, neboť jsme společně měli navzájem dostatek času na různé debaty, kdy došlo k odbourání jakýkoliv komunikačních bariér.

 

foto6

 

a1
a2
a3
a4
a5
a6

 

Jako další bod sobotního programu se odehrával v nedaleké klubovně, kde na rozehřátých grilech se připravovalo předem naložené maso s bohatým pohoštěním. Zde došlo k uvítacímu slovu ze strany vedení klubu, který byl na místě zastoupen jeho předsedou a dvěma místopředsedy. Na řadu přišlo přivítání nových členů, debata o klubu, našich stránkách a servisními radami. Přátelskou atmosféru patřičně zpestřil člen Sumec s jeho sportovně upraveným vozem Polo a vynikající aparaturou, který jej zaparkoval pod zastřešení klubovny. Grilovalo se po celý dlouhý večer, který byl zakončen slavnostním ohňostrojem.

 

foto7

 

a01
a02
a03
a04
a05
a06
a07
a08
a09
a10
a11
a12

 

Závěrem

 

Jednalo se již o 80. klubovou akci, na kterou se v porovnání s letos uskutečněnými srazy, se sešel rekordní počet jak osob, tak vozidel. I tak nesmíme zapomenout na to, že tento sraz byl organizován v tzv. ekonomy režii, kdy o přípravu předem naloženého masa se postaral místopředseda Pavlík společně s jeho rodinou, hlavně tchánem - řezníkem, za což velice děkujeme. Na výběr bylo jak vepřové, tak kuřecí a musíme sdělit, že se grilovalo průběžně po celý večer, ale i druhý den v neděli ráno, kdy byl každý nejezen zcela do syta. Dále v rozpočtu 100 Kč za osobu byla servírována čerstvá zelenina, chléb a k tomu pivo. V této částce byly zahrnuty tácky, ubrousky, okurky ve sklenici, omáčky, energie (zásuvky v klubovně byly zpoplatněny) apod. Ten, kdo se letos zúčastnil jakéhokoliv našeho srazu, měl srazový poplatek zcela odpuštěn a hradil si pouze spaní, na které jsme se opět všichni v jedné velké chatce složili.

 

Poděkování

 

Poděkování si zaslouží hlavní pořadatel srazu místopředseda Pavlík, místopředseda Zephy za dovezení jeho turbo grilu, bez něhož bychom měli grilování o něco delší a složitější, člen Fero za karton věnovaného piva (dle jeho slov to byla omluva za jeho pozdní příjezd), všichni noví členi a staré jádro klubu za jejich účast. Osobně mě, jako předsedovi klubu, jste mi vysokou účastí udělali velikou radost a jsem jedině rád, že Vaši přízeň našemu jedinečnému klubu.

 

Autor a foto: předseda klubu Lukáš Hanák alias SantaLuck

Tagy: Grilování, Mohelnice, Morava, PraseTek

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45