2011/10 - Grilování prasete - PraseTek (VII)

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 15. - 16. říjen 2011 (sobota-neděle)

Lokalita: Penzion Myškův mlýn, obec Luhy, okres Příbram

Počet osob: 51

Počet vozidel: 26, z to 14x Polo

Poznámka: -

 

Organizace srazu

Samotný sraz PraseTek VII. byl organizován poctivě od 19. srpna se samotným vyvrcholení, dne 15. října 2011. Hlavní organizace se ujal člen Pepino, který měl za úkol zařídit obstarání X kilového prasete pro zatím nejištěný počet zúčastněných osob, X porce příjezdových gulášů a X snídaní. Poté nastopil předseda klubu, který nejdříve zhotovil pozvánku na tento sraz. Tato pozvánka byla zaslána všem členům na jejich e-mail, umístěna na oficiální stránky VW Polo Clubu, sociální sítě Facebook, kdy byla vytvořena tzv. událost a další informace byly umístěny na klubovém fóru klubu a tyto informace zde byly pravidělně aktualizovány a všem zasílány. Po předběžné registraci osob byl získán nahrubo nějaký počet zájemců a od tohoto se začala odvíjet váha samotného prasete a cena za "hlavu". Po předběžné kalkulaci byla uveřejněna cena srazového poplatku a předběžně přihlášení museli závazně potvrdit registraci a zaslat požadovaný obnos financí tak, aby jsme s každým mohli počítat na 100% a mohli předejít k tomu, že by určitý počet členů na místo nepřijel a poté by nastalo manko - tzv. mínusové hodnoty v rámci srazového rozpočtu. Celá částka cca 20.000 Kč byla nejdříve placena z vlastních zdrojů Pepina. Platba za sraz se skládala z platby za ubytování (pronájem penzionu), prase, dřevo, guláše a snídaně. Vše bylo rozpočítáno i s ohledem na to, že museli být zvýhodněni i ti členi, kteří spali na vlastní dovezené matraci a lůžkovině a spali ve společenské místnosti o proti těm (rozdíl 90 Kč), kteří si připlatili za pevnou postel a vlastní sociální zázemí na každém pokoji. Cena za full servis činila 440 Kč za hlavu, 350 Kč za spaní ve společenské místnosti, 160 Kč pouze za jídlo bez spaní. Ale i tak jsme se dostali do problémů, kdy několik dní před srazem odešel motor z opékacího kotle a z klubové pokladny byl nutný výdaj ve výši 1200 Kč a dále peníze získané z tomboly v částce 1300 Kč skončily rovněž v tomto rozpočtu srazu. Hold, i přes pečlivé počítání se musely nakonec doplatit snídaně.... Uff.. bylo to těsné, ale nakonec toto vyšlo přesně do koruny. Každopádně jsme počítali s nějakou dotací a pokud by to skončilo takto, tak na to máme připravenou klubovou pokladnu. Nakonec zásah do ní nebyl až tak citelný. Musíme šetřit i na příští rok tak, aby finance byly uvolňovány postupně a všichni, co se osobně zúčastní našich srazů, aby se měli dobře. Dalšm krokem ze strany předsedy klubu bylo zhotovení srazových visaček. Tyto visačky se rozdávají na srazu všem a to z účelu, aby každý kdo přijede na sraz poprvé, neměl žádné zábrany se seznámit s jiným členem a mohl po později správně oslovit. Díky těmto visačkám odpadá určitá anonymita osob a může nastat bezproblémové navázání konverzace. Visačky na tento sraz stály 150 Kč, za zaúčtování jednotlivých položek srazových poplatků bankovního účtu předsedy dalších 150 Kč, 250 Kč za sponzoring malého občerstvení na "cestu", 500 Kč za telefonáty. Tato záležitost hrazena z vlastních zdrojů předsedy SantaLucka.

 

Sobotní odpoledne

Klubový sraz se opět konal ve velice oblíbeném penzionu Myškův mlýn v obci Luhy (Dolní Hbity u Příbrami). Na místě byl jako první organizátor srazu Pepino, který byl tento den po noční a neustále zařizoval další záležitosti tak, aby vše se podařilo pro Vaši maximální spokojenost. K tomuto byl na nohách celý personál tohoto penzionu (děkujeme Martině) a začal se poté očekávat příjezd členů. Okolo 13.00 hod se dostavil předseda, kdy na příjezdovou komunikaci umístil stůl a všecha vozidla byla zastavena, členi byli pozdraveni a obdrželi srazovou visačku a základní informace. Poté byl každý ubytován dle předem připraveného ubytovacího plánku. Po zaparkování měl každý možnost se najíst příjezdového guláše a na místě se čekalo do 17.00 hod na pozdní příjezdy. Poté se začalo s přípravou aparatury o kterou se postaral pověstný a komerčně známý DJ Spancer s jeho manželkou Zuzkou. Mezitím byla připravena společenská zasedací místnost. Sobotní podvečer mnozí trávili rovněž u jejich vozidel a nastala debata a drobné servisní práce. V rámci pozemku byla možnost výběhu pro zvířecí miláčky.

 

Večerní program

V 19.00 hod nsatal oficiální uvítací proslov předsedy s nahlédnutím do minulosti klubu, úspěchů a statistikou. Slovo bylo předáno organizátorovi srazu. V tuto dobu bylo servírováno prase. Na baru se každý otevřel svůj účet a pil to co hrdlo ráčí a peněženka i přes velice příznivé ceny, dovoluje. Proslov přes předem určené "kuřácké" pauzy pokračoval k písemnému testu z klubových znalostí až k testu z vybraných otázek testů pro získání řidičského oprávnění. Poté se mikrofomu ujal starší rada klubu Wormie a nastalo vyhodnocení toboly, kdy bylo o zábavu opět postaráno. Kdo jezdí na naše srazy pravidelně, tak se o tomto nemusíme rozepisovat. Byla na hromadě pěkná spousta různých předmětů, která někomu udělala velkou radost a někdo od moderátorského stolu odcházel i s vyvalenýma očima. Po 22.00 hod byl společný prostor zasedací místnosti přestěhován a zbylo místo, kam jsme se díky DJ Spancerovi přestěhovali a užívali si z reproduktorů 80" léta. Účast na parketu byla hojná a rovněž jsme obdivovali taneční dovednosti místopředsedy Ťuldy, který se zabývá Rock-n-Roll závodní akrobacií. Inu, spát se šlo dosti pozdě. Předseda utnul toto noční dovádění okolo 3. hod ráno. Poté se šlo spát a nastal všude poté nerušený klid.

 

Neděle

V neděli ráno ze všech byl ranním ptáčkem předseda, který vstával již v 7. hod ráno a chodil po objektu s foťákem a monitoroval zamrzlá auta a také i spící členy (ten kdo byl uzamčený v pokoji, ochránil své soukromí). Budíček byl pro všechny dobrovolný ovšem s nahledem, že se snídaně servírovaly od 9.- 11. hod, tak jsme se u stolů dříve později sešli všichni. Dopoledne odjížděli členi posupně směr domů a byli mezi nimi i ti, kteří to na sraz a zpět měli i 900 km! Během nedělního rána také nastal úklid různých rozšlapaných žlutohnědých hromádek, které tu nazachala Zoe, která zcela nehlídána předcházející večer ochutnala různé prasečí dobroty :-)

 

Závěrem

Jsme velice rádi, že se na tento sraz dostavilo takto velké množství lidí - rekordní účast v rámci všech předešlých ročníků PraseTek. Strávený čas organizací srazu a dalšími dotacemi je přímo úměrný a je vidět, že toto asi děláme dobře. Kde máme mezery, tak se napravíme. Doufáme, že těchto mezer nebylo hodně a pozitiva byla převládající. Budeme se těšit na Vaši další přízeň a na shledání na dalším srazu VW Polo Clubu!

 

Autor

text: předseda SantaLuck a místopředseda Zephy


Fotogalerie

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15
foto16
foto17
foto18
foto19
foto21
foto23
foto24
foto25
foto26
foto27

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení