2012/09 - Grilování prasete - PraseTek (VIII)

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 15. - 16. září 2012 (sobota-neděle)

Lokalita: Penzion Myškův mlýn, obec Luhy, okres Příbram

Počet osob: 29

Počet vozidel: 14, z to 6x Polo

Poznámka: -

 

Úvodem

Ve dnech 15.-16. září 2012 se konal již osmý ročník oblíbeného klubového srazu PraseTek a opět jsme měli možnost se společně setkat v malebném penzionu Myškův mlýn v obci Luhy na Příbramsku. Ten, kdo jezdí na naše srazy pravidelně a zejména na tento sraz, tak nemá cenu znovu sepisovat recenzi na tento penzion, neboť vždy v tomto rodinném penzionu na nás čeká přátelská atmosféra a pohodové a klidné zázemí. Tento ročník byl specifický především tím, že v tuto dobu na území republiky zasáhla tzv. prohibice a tudíž byl přísný zákaz podávání tvrdého alkoholu, což nebylo zase až tak špatné a ráno nikoho nebolela hlava. Takže začneme od soboty. V sobotu ráno v 11:00 hod se naši členi nejprve setkali na parkovišti nad hotelem Classic v Lánech, kde jsme čekali na příjezd svatební kolony, kdy v jejím čele za nedlouho přijel v Audi cabrio ženich, náš člen Elvis a záhy po dojezdu svatební kolony přijela v dalším BMW cabrio jeho nastávající PoloVWička Hanka. Počasí bylo celkem pěkné. Nepršelo a ani nesvítilo sluníčko. Před svatebném obřadem jsme stihli ještě prohodit pár slov se ženichem a pozdravit se s Hankou, kterou známe již díky její účasti z minulého klubového srazu. Obřad začal v pravé poledne a po slavnostním ukončení jsme novomanželům popřáli vše nejlepší do jejich nového společného života a předali jsme dáreček.

 

Spanilá jízda

Ze svatby jsme se společně vydali za spanilé jízdy do místa konání srazu PraseTek o trase cca. 80 km. Ve spanilé jízdě jelo celkem 6 vozidel a jeden skútr, který řídil celkem promrzlý předseda klubu a který po celou dobu udělal pár snímků. Mezi zastávkou byla obec Křivoklát, kde jsme si dali menší oběd a do penzionu jsme dorazili něco málo po 15. hodině mezi prvními. Elvisové svatby se za klub zúčastnil SantaLuck, Lucci, Hell Fighter, SEMI, Evžen, Sebartus, Jirka, SwoBi, Karima a Tomas.

 

Sobotní den

V penzionu nás uvítal organizátor srazu Pepino a prase bylo již dávno napíchnuto a pečlivě se opékalo. Postupně na místo příjížděli až do pozdních odpoledních hodin další závazně přihlášení členi (Máma a VWlasík, Scooter a Verča, FTAK, Žanetka a Alička, Pavlík a Zephy, Braby a Evča, Wormie s Dášou a jejich kamarádem, Stepan a Šárka). Po příjezdu byl každý ubytován v útulném pokoji, kdy na každého zbyla postel a po celé odpoledne se členi zabývali debatou kolem jejich vozidel a individuálními drobnými servisními opravami. Sraz byl oficálně zahájený v 19.30 hod. kdy předseda pronesl krátký proslov. Pro členy byla připravena tombola s hodnotnými cenami a unikátním dortem s prasátkem, rozdávání dárků od sponzora, které jsou určeny pro další charitativní účely členy v jejich okolí a konzumace opečeného prasete. Večer se pořizovali hodně pěkné fotografie a pro jejichž vyhotovení naši členi různě zapózovali. Pozdní večer nám zpříjemnil DJ Spancer (David) a jeho manželka Zuzka. Na srazu byla i hravá fanka Zoe. Spát se šlo krátce po půlnoci. Někteří z nás ráno museli díky pracovním povinnostem tento sraz opustit velice brzy ráno. Ještě večer se s námi rozloučil člen Sebartus a odvezl na svatební večer novomanželům (Elvis a Hanka) se srdečným podravem od našeho klubu pořádnou porci opečeného prasete.

V rámci vyhodnocení sběru víček (viz. foto v galerii) místopředseda FTAK předal nejlepším sběratelům ceny:
1. Tullamore Dew Whiskey (Hell Fighter)
2. Napoleon Ambassador **** (Zephy)
3. Jameson Irish Whiskey (SantaLuck)
4. Organizátor sběru víček: Vodka 42 Blended (SantaLuck)

 

Závěrem

Sraz se organizoval v dostatečné časové míře přes měsíce dopředu, avšak nás účast oproti uskutečněným ročníkům mírně zklamala (stejná účast jako v roce 2009). Mnozí z členů zvolili díky vysokým cenám za pohonné hmoty tzv. ekonomickou jízdu, kdy přijeli třeba v jednom autě, což velice schvalujeme. Pro tento sraz jsme prase hradili z volných rezerv klubové pokladny o což se postaral místopředseda FTAK. Cena srazového poplatku poté činila 430 Kč na osobu (platba pouze za ubytování). Tento sraz byl shrnul tím, že se jednalo o naprostou klidnou akci, kdy bylo neustále o zábavu postaráno. Na sraz přijeli i čestní členi, kteří již PoloAuto dávno nemají, avšak za existenci našeho jedinečného klubu si mnozí z nich (de fakto všichni) navázali hodně dobré přátelství. Chtěl bych tímto poděkovat všem co přijeli na sraz a strávit pěkné chvilky a zapomenout na různé pracovní povinnosti a starosti. Organizátoru Pepinovi ještě jednou děkujeme za prima sraz!

 

Autor

text: předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14
foto15
foto16
foto17
foto18
foto19
foto20
foto21
foto22

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení