2013/08 - Grilovačka u DJ Spancera (I)

grilovacka1

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 17.-18. srpen 2013 (sobota-neděle)

Lokalita: obec Klecánky u Prahy

Počet osob: 22

Počet vozidel: 11, z to 4x Polo

Poznámka: -

 

Úvodem

Ve dnech 17.-18. srpna se konalo klubové grilování, a to na soukromém pozemku Davida (DJ Spancera) a jeho manželky Zuzky. Soukromý pozemek se nachází v malebné krajině povltaví v obci Klecánky nedaleko Prahy. Tento sraz byl plánován skoro dva měsíce dopředu a první termín překazily ničivé povodně, které se nevyhnuly ani zahradě. Takže se muselo počkat až voda opadne a poté vlivem dlouhotrvajícího sucha, kdy voda vyschla ve studni, se muselo opět čekat na příznivé počasí. DJ Spancera již známe již našich uskutečněných klubových srazů, kde nám společně s jeho manželkou Zuzkou zařídil DJ Stage na klubových akcích PraseTek. Sraz organizoval předseda klubu SantaLuck, který po dohodě s vedením klubu a místopředsedou Ftakem vyčlenili z klubové pokladny částku 2.300 Kč za kterou předseda nakoupil suroviny a naložil maso (vepřová kýta, krkovice a kuřecí prsa) a to o celkové váze 7 kg. Ze zbylých finančních prostředků byla nakoupena zelenina pro přípravu salátu a jasmínová rýže, která na místě byla vařena ve speciálním varném hrnci. K tomu nechybělo drobné pohoštění na stole jako byly slané tyčinky, arašídy apod. Pitný režim byl zajištěn stolní vodou (přírodní nebo jemně perlivou). Alkohol si musel na sraz každý dovézt sám nebo si případně mohl zakoupit točené pivo do PET lahve sebou v nedalekém stánku. Spaní pro členy bylo zajištěno na pozemku, kde se nachází několik samostatných budov (jedna nová dřevostavba a pak nádherný domek z 30. let. Toalety byly zajištěny dvě a to včetně sprchy. Vozidla parkovala přímo na pozemku, který se na večer uzamkl. Počasí se vydařilo výtečně a o zábavu nebyla nouze.

 

Sobotní den

Jako první na místo před 13. hodinou přijel předseda SantaLuck a Lucci, předsedův brácha Honza s jeho PoloVWičkou Janou (Volvo V40) a dále členka Máma s Vlastíkem. Členka Máma představila její nové červené vozidlo Hyundai i20. Všichni se přidali k DJ Spancerovi a pomohli vybudovat sezení a zorganizovat další záležitosti před samotným grilováním. Nutné bylo označit příjezdové cesty ukazateli na na sraz, zastřešení sezení plachtou, protože na stůl a na hlavy by poté padaly ze stromu žaludy a v neposlední řadě se ženské postaraly o výrobu čerstvého zeleninového salátu. DJ Spancer se Zuzkou zhotovili výzdobu stolů a zapojila se aparatura. Po 14. hodině přijel Elvisův brácha Pavel a Lucka (Seat Ibiza) a dále postupně Elvis, Hanča (VW Passat), člen Hell Fighter a členka SEMI (Škoda Fabia), místopředseda Pavlík s ujetou vzdáleností 279 km (VW Polo), člen Evžen (VW Polo), místopředseda FTAK se Žanetkou a Aličkou (Škoda Fabia), člen Herák (VW Polo) a jako poslední místopředseda Zephy, který to měl na sraz přes 241 km (VW Polo). Kolem 16. hodiny se začalo grilovat maso (kuchař Honza a SantaLuck) a hotové maso se podávalo na talíři se speciálně uvařenou jasmínovou rýží a zeleninovou oblohou. Na stole bylo k výběru šest exotických omáček a klasická hořčice nebo kečup. Před samým servírováním hostitel DJ Spancer přivítal všechny tzv. Welcome drinkem. Po první várce grilování se podával jako dezert grilovaný ananas v medové marinádě s bílým vínem. V podvečer někteří odvážlivci se šli zchladit do nedaleké Vltavy. Poté následovalo společné focení osob na pozemku. Po vykoupání se opět grilovalo - vlastně až do noci, protože masa bylo veliké množství a účelem srazu bylo všechny přejíst. V podvečer odjeli domů Elvis, Pavel, Máma a Vlastík a FTAK s rodinou. Zbytek na místě debatoval a prováděl menší servisní práce na autech. Okolo deváté večer, až zašlo sluníčko, byla spuštěna aparatura a zprvu se o hudbu excelentně staral DJ Spancer, kdy poté se začalo hrát karaoke a každý měl možnost strávit u mikrofonu dlouhé chvíle. Naše holky pěkně zazpívaly a dále se k nim přidal i Herák, Hell Fighter a dokonce i Zephy. Spát se šlo něco okolo jedné ráno. Jako první odpadl únavou předseda klubu, který tentokrát nemohl pít alkohol, protože měl zánět žaludku a tuto grilovačku přežíval spíše u bylinkových čajů a suchého chleba :-(

 

Nedělní den

V neděli se vstávalo již okolo 9. hodiny, kdy se ugrilovali párky a Zuzka připravila čaj a kávu. Poté jsme se postupně rozloučili, poděkovali na krásný sraz hostitelům DJ Spancerovi a jeho manželce Zuzce a rozjeli jsme se směr domov. Jako poslední na místě zůstal člen Herák, který odvážel rozbité okno, které nechtěně prohodil hračkou pro fenku Zoe :-)

 

Poděkování

Chtěl bych hlavně poděkovat klubovému kamarádu DJ Spancerovi a jeho manželce Zuzce za provedení přípravy pozemku (úklid po povodních, posekání zahrady, úklid po srazu, pohoštění a ubytování, DJ aparatuře, sociálnímu zázemí apod.). Poděkování si rovněž zaslouží brácha Honza a jeho PoloVWička Jana za pomoc při grilování, dále členka Máma a má manželka Lucci. Pak díky Vám všem, co jste obětovali svůj osobní čas a přijeli jste se najíst a pobavit se.

 

Závěrem

Osobně se mi sraz velice líbil a jsem rád, že jsem mohl se všemi podebatovat, i když jako vrchní grilovač jsem byl s mojí PoloVWičkou Lucci neustále na nohou. Jako poděkování mi ovšem stačí, že všem chutnalo a mé vynaložené úsilí stálo za to. Večer jste se všichni odvázali a bylo na place velice veselo. Poprvé jsem šel spát jako první a neměl jsem možnost poté Vás díky mým zdravotním problémům patřičně zlobit, tak jako to mám vždy v oblibě. Na tento klubový sraz byla z klubové pokladny vyčleněna částka ve výši 2.300 Kč, což si myslím, že je velice správné řešení a ten kdo nepřijel, o mnohé přišel. Srazový poplatek se hradil na místě ve výši 100 Kč a celkově vybraná částka 1.600 Kč byla předána DJ Spancerovi pro účely oprav a zkulturnění pozemku vlivem záplav. Účast na tomto srazu byla stejná jako na předešlém srazu Žralok Plumlov 2013 (22 osob).

 

Autor

text: předseda SantaLuck


Fotogalerie

foto01
foto02
foto03
foto04
foto05
foto06
foto07
foto08
foto09
foto10
foto11
foto12
foto13
foto14

Statistika

Počet akcí a srazů: 95

Celkový počet osob na všech srazech: 1844

Celkový počet vozidel na srazech: 1038

Nejvíce osob na srazu: 77

Nejvíce vozidel na srazu: 45

Přihlášení