Aktuální noVWinky z Volkswagen Polo clubu

Grand Opening Chemical Guys prodejny v Praze

Grand Opening Chemical Guys prodejny v Praze

Pozvánka na sraz: Den s Chemical Guys 18.06.2016

Pozvánka na sraz: Den s Chemical Guys 18.06.2016

Vzdělávací kurzy Smart Detailing University

Vzdělávací kurzy Smart Detailing University

2008/03 - Letecký den Volkswagen Polo clubu (II)

Informace o klubové akci nebo srazu

Datum konání: 29. březen 2008

Lokalita: letiště Roudnice nad Labem ve spolupráci s Aviatickým klubem ČR

Počet osob: 39

Počet vozidel: 21

Poznámka: Aviatický klub

 

Recenze

A je to za námi! V sobotu dne 29. března 2008 od 10.00 hod proběhl již 2. ročník klubového leteckého dne a opět na letišti v Roudnici nad Labem, kde předem přihlášení členi a jejich blízcí měli možnost za super peníze se proletět s profesionálními piloty z Aviatického klubu s.r.o. Tento sraz byl oficiálně odstartován kolem 10. hodiny, ale ze začátku nám vůbec opět nepřálo počasí. Na minulém ročníku byla zima a sychravo a nyní bylo sice poměrně teplo avšak silně foukal nárazový vítr, takže start prvních letů se musel odložit až na 13. hodinu. Mezitím jsme se prodával klubový sortiment a byla možnost si prohlédnout hangáry a připravená letedla pro let. Jelikož se před srazem nepodařilo zajistit pojízdné občerstvení s párky a kuřaty, tak jsme se přemístili do nedalekého motorestu, kde jsem poobědvali a počkali až vítr zmírní. Pro náš klub byla připravena dvě komfortní letadla typu Cessna 172 a celkem se za celý den odlétalo 11 letů po jednotlivých délkách letu 40 min a 2 x 15 min a vystřídali se 4 piloti. Jelikož jsme byli v časové tísni, tak hodně lidí spěchalo zpět domů a snažili jsme se proto organizaci tohoto srazu co nejvíce urychlit, tak aby jednotlivé lety na sebe co nejvíce navazovali s i bezpečnostní přestávkou pro piloty. Někteří členi již letěli v rámci tohoto srazu po druhé a proto neměli již trému z létání jako ti, co viděli svět z těchto letadel úplně poprvé. Osobně si myslíme si, že i přes dlouhé čekání pro každého na jeho vysněný let byly zážitky nádherné a bylo toho k vidění mnoho. Ten kdo seděl v kokpitu vedle pilota, tak si mohl vzít pod jeho dohledem na chvíli řízení do ruky a zkusit si ovládání letadla, aby zjistil zda je to obtížné. Každé přistání proběhlo hladce a proto se všem pilotům dostalo zaslouženého poděkování. Na tomto srazu byl také host Ferror, což je předseda Passat Oldies.

 

Tímto ještě jednou děkujeme pilotům a veškerému personálu Aviatický klub s.r.o. a zejména pilotům: Romanovi, Robertovi, Adamovi a Petrovi, kteří si pro nás věnovali celou sobotu a vždy s námi bezpečně přistáli!

Autor

předseda SantaLuck


Fotogalerie

sraz362
sraz363
sraz364
sraz365
sraz366
sraz367
sraz368
sraz369
sraz370
sraz371
sraz372
sraz373
sraz375
sraz376
sraz377
sraz378
sraz379
sraz380
sraz381
sraz382
sraz383

Vítejte v Polo rodině.

Volkswagen Polo club byl založen dne 12.12.2003. Klub sdružuje majitele vozidel Volkswagen Polo ve všech jeho modifikacích. Jsme klubem s dlouholetou tradicí a letos oslavíme 13. výročí jeho existence. Jsme dílčí součástí oficiálního a největšího Volkswagen clubu Česká republika.

VYUŽIJTE BEZPLATNÉHO ČLENSTVÍ A ZAREGISTRUJTE SE ZDE

Polo na WRC Rally.

Víte, že Sébastien Ogier s Volkswagen R WRC je jediným trojnásobným mistrem světa WRC Rally? Nezapomeňte sledovat světový šampionát rally závodů FIA WRC s vozidly Volkswagen Polo R WRC, která za uplynulé tři roky obsazují vrcholné pozice vítězů

Další závod: Portugalsko, 19. - 22. květen/ máj